Quote Originally Posted by Zombozo View Post
Witcher 2, deşi nu are o lume deschisă precum skyrim, are o lume vie. C�nd te plimbi prin Flotsam agitaţia şi aglomeraţia unui port sunt redate excelent, certuri �ntre beţivii oraşului �n faţă birtului, comercianţi ce ar face orice să-şi v�ndă marfa, o tavernă gălăgioasă şi multe alte elemente ce fac oraşele din Witcher 2 mult mai pline de viaţă dec�t cele din Skyrim. Fiecare decizie schimbă progresia jocului �ntr-un fel sau altul, fie că vorbim de moartea unui NPC sau aflarea de informaţii noi, fie că vorbim de o decizie cheie c�nd jocul se �mparte efectiv �n două jocuri, �n funcţie de calea aleasă. Practic, nu există bine sau rău, nimic nu e alb sau negru, totul ţine de felul �n care vezi tu lucrurile din jurul tău. Din multe motive Witcher 2 este un RPG mult mai bun dec�t Skyrim, trebuie să-l jucaţi pentru a �nţelege de ce, mă bucur că şi cei ce nu au un PC ce poate rula jocul se vor putea bucura de această capodoperă.

*�mi place skyrim, este un joc bun, dar ca RPG, Witcher 2 este superior.
What he said. Jocul nu a avut intradevar succes foarte mare la critici din diverse motive, unul foarte mare fiind hype-ul de care avut parte Skyrim sau orice alt joc din seria CoD (nu le compar, nu imi sariti in cap, ce vreau sa spun este ca hype-ul face minuni la note, a se vedea CoD). Jocul este gandit si muncit foarte bine, iar grafica, gameplay-ul si povestea sunt extraordinare, ca sa nu mai vorbim de DLC-uri gratuite.