Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
Ia vezi, ca esti pasibil sa fii sanctionat conform ACTA. Acum o sa vii si o sa imi scrii ca nu am dreptate si o sa imi aduci unul sau mai multe argumente evazive.
Serios? De ce? Nu eu am postat filmuletele alea pe youtube. Pt ca le-am pus aici? Hmm, da, e posibil sa fiu acuzat. Sanctionat - ma indoiesc. Si nu uitati ceva: nici un criminal nu e sanctionat pe loc, inainte e judecat. Ca sa fiu sanctionat trebuie sa fiu judecat. Cine va fi avocatul ACTA in Romania si va fi impotriva mea la proces?

Ala va trebui sa obtina IP-ul meu de la voi (adminii de pe CG). Apoi cu IP-ul ala se prezinta la providerul de net, provider care le da adresa mea. Trebuie obtinut mandat de perchezitie, etc, etc. Cel putin asa "cred" ca merge treaba.

Eu cred ca ACTA e facuta pt 2 scopuri:
-sa usureze prinderea pestilor mari (site-uri care distribuie warez)
-sa permita santajarea unor personaje mici, dar care pot fi deranjante pt cei cu putere si influenta (de exemplu un mic ziarist care obtine ceva informatii despre un politician si vrea sa le publice)

Sansele sa vina cineva la utilizatorii mici sunt aproape nule, ce-o sa faca, o sa vina cineva "random" la cativa useri? Ca ma indoiesc ca vor putea veni la toti care folosesc internetul.