Am testat in vita urmatoarele cartele

1. O2 - cea cu care mi-a venit - normal merge beton
2. Vodafone CZ - perfect
3. Orange RO - perfect
4. Vodagone RO - perfect

Deci nu va faceti griji din punctul asta de vedere.

Cat despre viteza jocurilor - am inteles ca exista probleme (eu unul nu le-am sesizat)

Din ce m-am jucat eu

Escape plan - excelent, dar e un "back touch ul" este dusmanul
Uncharted - super - pot spune ca e cel putin similar cu cele de pe fratele PS3 (sau sora daca preferati)
Marvel vs Capcom 3 - cel putin identic cu versiunea de consola (ps3 / xbox 360 ) -
Ridge Racer - am jucat doar 2 curse (a venit ieri si am muncit in tura de noapte - nu am avut asa mult timp) - ce a fost interesant - am prins jocul la super oferta pe Zavvi (14 lire) si inside a venit cu un gold pass ( 8 EU / 7 lire + discount code pentru katamari 8 lire (10 EU) - eu zic ca e bine (desi jocul a luat note proaste - e totusi aceelasi ridge racer pe care il stim)
Rayman Origins - cred ca este cel mai misto joc pentru aceasta consola - din pacate eu am doar versiunea demo - dar in mod sigur il voi cumpara cand pretul va ajunge la un nivel decent (sa zicem 20 EU)

In rest ce pot sa spun - maps suks, eram la birou si imi spunea ca sunt acasa (nu stiu de ce) - diferenta fiind doar de 16 KM
Facebook .. bla bla n-am incercat (nu sunt fan)
Start park - dragut dar inutil - bun pentru cei care vor sa faca trofee easy
Nu am incercat functiile "suplimentare" de chat and **** - nu sunt interesat (practic doar parte de jocuri ma pasioneaza)

Probleme:

1. am 2 minis care nu merg
2. mi-a freezuit 1 data

In rest - ma asteptam la compatibilitate PSX - nu exista sa speram ca pe viitor (naibi sa porteze emulatoru ala de PSP ca nu-i doare curu, chiar si pe bani)

Astept titluri ca Ruin (care se numeste acum Warrior ceva .. )