Quote Originally Posted by Graft View Post
Care-i faza cu jocurile trimise de zavvi, de ce sunt considerate scrisori deși arată ca niște colete de dimensiuni mici? P�nă acum poștașul �mi lăsa preaviz, �nsă ultimele două jocuri pe care le-am primit mi-au fost lăsate pe cutia de scrisori �n scara blocului, noroc că le-a găsit cineva și a avut bunăvoința să mi le aducă la ușă.

Care ar fi soluția ca pe viitor să nu am surprize neplăcute, �nchirierea unei căsuțe poștale? Dacă a făcut cineva acest lucru, care este diferența �ntre o căsuță poștală nominală și una nenominală?
Ce amintiri...

http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post439642

Si-mi aduc aminte si cum multi "cunoscatori" ma faceau fraier si sustineau sus si tare ca postasul e OBLIGAT sa NU iti lase pachetul asa... Normal ca habar n-aveau despre ce vorbesc, dar asa-i romanul, el STIE sigur chiar cand habar nu are. In fine...

Eu inca n-am gasit solutie la problema asta, dar un amic mi-as sugerat exact ceea ce vrei tu: inchirierea unei cutii postale la un oficiu postal care sa fie aproape de tine (sau de locul tau de munca). Mituirea postasului e o alta solutie, dar n-o recomand, s-ar putea ca postasul ala sa fie inlocuit si vine unul nou in locul lui, ala vechi "uita" sa te anunte (nu-i mai pasa din moment ce e concediat sau pleaca) si te trezesti iar cu pachete pe cutia postala din bloc. Asta in varianta buna, in varianta rea le "vede" cineva inaintea ta.