Quote Originally Posted by rodarkone View Post
Sincer sa fiu eu nu cunosc pe nimeni care sa aiba NEO GEO AES - in RO - Eu personal am 2 arcade board-uri de MVS + 2 jocuri (de MVS) - insa imi trebuie un supergun ca sa imi creez propria "consola" bazata pe MVS cartriges. Momentan nu am timpul necesar sa ma ocup de acest proiect insa pe viitor tot ce-i posibil.
COOL DUDE! Neo GEeo MVS. Am vazut totusi pe ebay tot felul de mvs consolised care aveau slot si de aes si de mvs, ca sa nu mai zic de multe mufe OUT-IN si porturi pt. joystickuri. Dar am mai vazut si pe 2-3 siteuri niste adaptoare (exact in stilul celor de SNES-SFC) cu care puteai monta un MVS pe un neo geo. Atentie trebuie sa fie parca modelul cu led albastru (sau rosu, le incurc) care era compatibil 100% cu toate jocurile dar mai trebuie un alt tip de transformator-alimentator , era o alimentare diferita fata de cea originala. Adaptorul era parca 200$ + 30$ alimentarea. Iar o consolised mvs sau un supergun consolised tot 300$.

De la tine DarkOne nu ma asteptam la altceva!!! Eram sigura ca macar ai un MVS/AES prin dulap , sau sub perna pt. vise hottttt.