Single post: Tabletele si smartphone-urile pot fi considerate console?

  1. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Gresesti! Eu mi-am cumparat o tableta fix pentru jocuri. Ca am posibilitatea de a rula si aplicatii, asta e altceva. Dar la fel am si pe PS3, o groaza de aplicatii (browser, facebook, twitter, muzica). Conform la ceea ce spui tu, eu mi-am luat PS3-ul pentru "alte chestii de genul. Nu pentru jocuri"?
    Te-ai dat rotund pe un thread alaturat ca esti mai in varsta decat mine si ca sunt vinovat de incapabilitatea mea de a vedea diferenta intre doua tablete. Acum vad ca tu esti cel incapabil sa vezi diferenta intre o tableta si o consola. Unul este facut pentru gaming, celalalt nu. Spune-mi tu te rog un joc de tableta pe care il poti compara cu Batman AA. Nu vorbesc de jocuri mai noi ca nu ar fi cinstit. Si daca stau sa ma gandesc, majoritatea jocurilor bune de pe tablete, au fost deja pe PC si console. Nu? Gta III l-am jucat acum 10 ani. Si daca vreau sa il joc acum, tot pe PS2 il joc. Nici nu se compara. La fel si altele precum, Sid Meier's Pirates sau Max Payne care urmeaza sa apara. De ce sa iau o tableta pentru jocuri, cand cele mai "bune" titluri de pe tableta respectiva sunt copii ale unui original, si care nici nu aduc nimic nou. Vorba ta, poate varsta face diferenta, si ti-e mai comod sa joci Angry Birds.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Depinde de voturile voastre acest lucru. Majoritatea decide
    Pai sa fim seriosi. Ca nu e vorba de tablete aici, e vorba de iPad-uri. Nu te-am vazut niciodata pe forumul asta de cand sunt membru de 4 ani sa impingi ceva de la spate cu atata putere cum faci cu iOS devices si nu inteleg de ce. Schimba si numele forumului si logo-ul, sa se invarta doua mere sau ceva. Nu stiu man, pana de curand chiar te credeam o persoana obiectiva, dar ori mi s-a parut, ori nu mai esti.

    Aah, si mai console decat tabletele sunt astea doua:
    Attached Images Attached Images 84526996.serioux-pgc100.jpg 92556569.lexibook-jl2050.jpg