Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
In mod clar Samsung. Gandeste-te la renume, in primul rand. La materialele folosite. La suportul oferit pentru Android.
Eu aici sunt Gigi Contra. Orice, numai Samsung sa nu fie! Pentru primul meu Tab, dupa ce a murit eroic realizand un update oficial Samsung (singurul care dealtfel a si iesit in perioada de 6 luni), mi-au cerut 950 RON la un service autorizat Samsung... pentru ca "trebuie schimbata placa de baza". El costand cam 1500 RON atunci. A fost rezolvat de un service autorizat LG, pentru 300 RON (n-au schimbat nici pe draq).

De-atunci mi-au mai trecut cel putin 9-10 Galay Tab-uri prin mana, care mai decare cu probleme dubioase, freeze-uri, etc. Nu zic sa luati Prestigio, dar totusi, sa nu credeti ca daca e vopsit pe-afara gardul, inauntru e leopardul.

P.S. Desi n-are legatura cu tablet-urile, dupa experienta mea cu Galaxy Note 2, voi spune forever (aproape, ramane de vazut in timp) la tot ce tine de Samsung. No offense, mai multe balarii prin ROM n-am vazut in viata mea. Developerii de la Samsung isi lasa programele de test in ROM, ffs (si nu vorbesc aici de programele de sute de KB, ci de MBytes seriosi - fiecare!)... Folosesc frameworks peste frameworks (de parca n-ar fi suficient de lent Androidul in sine)... De obicei dupa un update, trebuie sa te rogi sa mearga (vezi XDA cum se plang toti de brick-uri). Iar daca in sfarsit reusesti, pregateste-te eroic pentru ca in urmatoarele zile vor iesi FIX-uri la FIX-uri care repara PATCH-urile din ultimul UPDATE.

P.P.S. Acestea fiind spuse, mai asteapta un pic poate o sa fie un iPad mini la super pret. Macar la ala stii una si buna: atata timp cat nu dai cu ciocanul in el si nu-l bagi in apa, nu-l strici