Quote Originally Posted by MonkY View Post
Eu aici sunt Gigi Contra. Orice, numai Samsung sa nu fie! Pentru primul meu Tab, dupa ce a murit eroic realizand un update oficial Samsung (singurul care dealtfel a si iesit in perioada de 6 luni), mi-au cerut 950 RON la un service autorizat Samsung... pentru ca "trebuie schimbata placa de baza". El costand cam 1500 RON atunci. A fost rezolvat de un service autorizat LG, pentru 300 RON (n-au schimbat nici pe draq).

De-atunci mi-au mai trecut cel putin 9-10 Galay Tab-uri prin mana, care mai decare cu probleme dubioase, freeze-uri, etc. Nu zic sa luati Prestigio, dar totusi, sa nu credeti ca daca e vopsit pe-afara gardul, inauntru e leopardul.

P.S. Desi n-are legatura cu tablet-urile, dupa experienta mea cu Galaxy Note 2, voi spune forever (aproape, ramane de vazut in timp) la tot ce tine de Samsung. No offense, mai multe balarii prin ROM n-am vazut in viata mea. Developerii de la Samsung isi lasa programele de test in ROM, ffs (si nu vorbesc aici de programele de sute de KB, ci de MBytes seriosi - fiecare!)... Folosesc frameworks peste frameworks (de parca n-ar fi suficient de lent Androidul in sine)... De obicei dupa un update, trebuie sa te rogi sa mearga (vezi XDA cum se plang toti de brick-uri). Iar daca in sfarsit reusesti, pregateste-te eroic pentru ca in urmatoarele zile vor iesi FIX-uri la FIX-uri care repara PATCH-urile din ultimul UPDATE.

P.P.S. Acestea fiind spuse, mai asteapta un pic poate o sa fie un iPad mini la super pret. Macar la ala stii una si buna: atata timp cat nu dai cu ciocanul in el si nu-l bagi in apa, nu-l strici

Am auzit si eu cam de 1 luna de ipad mini.Am citit undeva ca va fi la 800 lei sau in jur de 800 macar.Nu le prea am cu ,,cablaraia" pentru tablete, dar ca intrebare, un ipad sau un ipad mini au adaptor miniusb(sau ce port au la Apple ca nu stiu)-full usb 2.0 , adica sa pot folosi un stick, mi-ar trebui pentru la scoala, s-ar putea sa stau la gazda si mamei ii trebuie laptopul, deci imi trebuie si un adaptor de usb.


L.E: http://ro.stiri.yahoo.com/viitorul-i...160340404.html -200 $ nu e mult pentru un terminal Apple