Ideea era sa aflam (ca un fel de baza de date) cam cate jocuri detine fiecare pe fiecare platforma (nu e obligatoriu sa posteze nimeni care nu doreste acest lucru) similar cu alte site uri, iar fiecare joc sa aiba poze - descriere .. etc

Cu alte cuvinte cei pasionati sa foloseasca site ul si ca o baza de date pentru informatii despre jocuri mai vechi sau noi in LIMBA ROMANA !!!! - pentru ca in engleza exista site uri specializate destul de bune. (moby/vgachartz/ chiar si wiki sa nu vorbim despre cele "dedicate" ign/gamespot/1up etc etc) - evident userii vor putea adauga si ei informatii (cum e civilizat si cum e si normal intr'o societate in crestere) - userii primind puncte de experienta . De asemeni pentru pasionati vor exista si "preturi" aproximative pentru jocuri coroborat cu un sistem de rating (probabil vom gasi unul propriu) al raritatii. Atentie - mie nu-mi place sa dau note jocurilor - mi se pare ABERANT - jocurile din punctul meu de vedere ar trebui sa fie -> JUCABILE - de pastrat la colectie / care ar merita mai curand inchiriate sau cumparate si vandute dupa terminare / NEJUCABILE - jocuri care au probleme mari si cu care nu merita sa-ti pierzi timpul.

O sa vin eu cu colectia mea:

Atari: 4 jocuri
CD-i: 3 jocuri
Gameboy: 126 jocuri
Gameboy Advance: 71 jocuri
Gameboy Color: 44 jocuri
Gamecube: 75 jocuri
N-gage: 48 jocuri
N64: 46 jocuri
NDS: 53 jocuri
NES: 124 jocuri
SNES: 72 jocuri
Wii: 17 jocuri
Playstation: 60 jocuri
Playstation 3: 42 jocuri
Playstation 2: 68 jocuri
PSP: 78 jocuri
Dreamcast: 7 jocuri
Game Gear: 24 jocuri
Genesis (Mega Drive): 52 jocuri
Mega CD: 4 jocuri
Saturn: 7 jocuri
PC: 16 jocuri (nu e catalogata colectia inca)
Wonderswan: 7 jocuri
Xbox: 11 jocuri
Xbox 360: 68 jocuri

Total ~ 1128 jocuri (nu sunt insa catalogate complet lipsesc PSP si PC)