Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Mda...Nu stiu de ce dar oricat de Apple fanboy sunt, incep sa ma satur de gogosile pe care le tot vand...

4th generation iPad care este un 3rd generation iPad, dar cu lightning , A6x si facetime HD.

iPad Mini care este iPad2 micsorat (ceea ce pe mine ma bucura ca eu imi pot pastra al meu iPad2 inca cel putin un an ca voi primi suport pentru configuratie si rezolutie )

New iMac care este aproape identic cu cel vechi (ca si configuratie), identic la rezolutie (desi ma asteptam la un retina display la ceva 4K), au scos drive-ul (care oricum este inutil) si card reader-ul si l-au facut mai subtire in parti.

Subscriu. Desi au lansat o tona de produse astazi,nici macar unul nu m'a facut sa spun "wow". Gradul de "inovatie" seamana mult cu cel din 12 septembrie - minim.

Pe linia de Mac,pot spune ca e bine ca au facut MacBook Pro-ul cu Retina mai affordable (vorba vine,e 1699$) reducand dimensiunile. In rest...meh. Nici noul iMac nu mi se pare cu nimic mai bun decat cel din 2011. Dar o sa mi'l iau,va fi primul meu calculator Apple.


Si totusi...de ce se insista atat de mult pe ideea asta de "thinner,lighter" ? Pot spune ca inteleg asta la iPad,deoarece e o tableta si pentru o anumita categorie de persoane e mai OK sa o tina intr'o singura mana,dar care e smecheria la iMac ? D-zeule.