Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
din pacate n-a rezistat....cred ca si din cauza conditiilor
Sorry. Se mai intampla. Mie mi-a parut atat de rau de un SAE (aveam 2 de niste dimensiuni impresionante - cei mai mari SAE pe care i-a vazut cineva vreodata in captivitate)... care desi era sanatos tun, a decis el intr-o zi sa plece intr-o lume mai buna. Cred ca a sarit la 4-5m de acvariu... l-am gasit prea tarziu Din pacate, asta este dezavantajul acvariului fara capac si a pestilor "saritori".
Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
trebuie sa-mi cumpar neaparat un acvariu pana in 130litri+toate cele...recomandari ptr un magazin ?
Contrar aparentelor, cu cat e mai mare un acvariu, cu atat e mai usor de echilibrat si de mentinut. La inceput sunt costuri mai mari, dar in timp stai mai linistit. Ca recomandare, poti incerca la Pepika.ro - Magazin online cu hrana, echipamente si accesorii pentru pesti, caini, pisici, reptile, pasari si rozatoare. Acvarii si terarii. (Daniel) sau Reef.ro - Reef Aquarium - Importator, distribuitor de pesti, plante, corali, produse si echipamente de acvaristica (George). Eu acvariul de 550L il am facut cu George, iar cele dinainte le am de la Daniel. Urmatorul poate-l fac in colaborare cu amandoi