Salut , dupa o perioada de cautari m am decis asupra achizitionarii unei tablete de 7" cu un pret de aproximativ 200 euro .Din punctul meu de vedere ies din discutie tabletele no name din cauza lipsei suportului tehnic si a fiabilitatii produselor , asa ca m am hotarat la doua marci cu oarece renume in domeniu : ASUS - Tablet- ASUS Nexus 7 16 GB WI-FI la pretul de 210 euro si Samsung Galaxy Tab 2 7.0-inch - WiFi - Android 4.0 - Samsung UK - TECH SPECS 8 GB WI-FI la pretul de 180 euro + 10 , 20 euro pentru un card micro sd de 8,16 sau 32 GB.

Am urmarit numeroase recenzii si comparatii pe diferite site uri de specialitate dar a s dori si o opinie a posesorilor de produse galaxy tab / nexus 7 si a utilizatorilor de android 4.0 ics / 4.1 ,4.2 jb.

De mentionat faptul ca sunt interesat mai mult de partea de entertainment si portabilitate a tabletei (jocuri , redare audio/video , ebooks ,internet browsing ,gps) si mai putin de partea business (prezentari , conexiune la diferite device uri , s.a.m.d) .In trecut am folosit un dell streak 5 care pe o scara de la 1 la 10 ar ramine fara probleme corigent la multe capitole privind fiabilitatea asa ca orice comentariu vis a vis de acest capitol este bine venit, multumesc anticipat si astept comentariile voastre.