Quote Originally Posted by Khan View Post
si eu am vrut sa-mi cumpar PS3 dar mi-au cerut cont de PSN had to cancel.
Scuza-ma, dar tocmai ai facut o comparatie de 2 lei. Contul de PSN ar fi echivalentul contului de iTunes (fara de care nu-ti poti achizitiona aplicatiile de pe PSN sau AppStore) si nu faptul ca la fiecare aplicatie, daca nu am email la ei, sa-mi dea reject. Poate tie iti place sa stie Google pe unde te plimbi. Mie nu! Am iGo, Maps, Here si alte cateva aplicatii legate de harti si gps. Niciuna nu imi cere login. Sau daca cere, pot da skip. Google Maps nu. Ori login, ori deloc. Parca Google vorbea despre open mind, free & no constrictions. Yeah right!

---------- Post added 13-12-2012 at 12:39 PM ----------

Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
@Snake: e optiunea ta. Doar ca pe al meu iPad (nu stiu daca este la fel si pe iPhone), mi-au cerut sa-mi inregistrez un card de credit sau un gift certificate inainte sa vad cum arata App Store. Asta nu te-a deranjat?
Cum i-am zis si lui Khan, acolo e cu totul altceva. La fel cum este si pe Play Store (Android), Marketplace (Microsoft). Si nu tine neaparat de bani (odata ce-l poti face si fara) ci de faptul ca este legat de regiuni (moneda diferita, legislatie diferita, etc.). Atat Google, cat si Microsoft, Sony si altii, sunt obligati sa faca chestia asta atunci cand vine vorba de cumparat apps/games. Insa pentru o aplicatie pentru harti mi se pare exagerat. Intelegeam daca vroiam sa intru pe Google Docs, Google Drive sau Google Mail. Dar asa, de ce vor ei user/pass? Serios acum, daca o vor tine tot asa, n-o sa mai poti sa dai Google fara sa introduci user/pass.

---------- Post added 13-12-2012 at 12:40 PM ----------

Quote Originally Posted by MonkY View Post
Doar prima oara iti cere un cont de gmail. Dupa aceea, poti da sign out (dar trebuie sa fii conectat la net - am facut test acum, si incercand sa dau sign out fara wifi mi-a zis "this feature is unavailable because the network cannot be reached" - that was fun!).
Merci de idee. Oricum, eu am vrut doar sa vad cum arata. Pentru chestii serioase, folosesc soft GPS!