Si acum imi iubesc ps1-ul ca in prima zi, doar ca... l-am uitat intr-un colt undeva, si singurul lui rol in lumea asta a ramas sa adune praf. E versiunea scph-9001 (printre ultimele inainte de slim), modat, bineinteles (nu e vina mea, si oricum nu aveam bani de jocuri la vremea aia, la cat costau ). M-am jucat pe el o vreme buna dupa ce mi-am luat ps2, dar deja devenise din ce in ce mai greu. Trebuia sa il intorc invers, vorba lui dark, si chiar si asa mai skipuia la filmuletze, memory card-ul (de 32 sau 36 de pagini ) incepuse sa piarda din salvari...

In orice caz, ps1 a fost consola potrivita aparuta in cel mai bun moment posibil. Eu personal consider anii de domnie ai ps1 drept perioada de aur a consolelor. Generatia PS2 se apropie cat de cat ca si valoare, dar are mult prea multe uscaciuni, iar ce exista in ziua de azi, pe ps3 si 360... in afara de cateva exceptii, sunt doar foarte multe uscaciuni vopsite colorat...

Deci ps1 rulez!!1

p.s. dupa aventura ps1, nu am mai modat ps2-ul, pentru care am peste 35 de jocuri originale (dintre care multe neterminate sau chiar neincepute). Pe ps1 am in jur de 75 de jocuri, dintre care doar un sfert originale (ex: MGS, GT2, Driver2, Tekken2, Tekken3...) si cam tot atatea terminate...