Pentru cei care se intreaba de ce costa niste jocuri de SNES atat de mult:

Terranigma este unul dintre cele mai scumpe jocuri de SNES existente - versiunile Germana, Franceza, Spaniola se gasesc la preturi de pana in 100 EU insa versiunea in engleza depaseste usor 100 lire sterline (card only) - daca vrei cutie/manual si eventual ghid de strategie pregateste'te sa plateste 200-300 lire (in functie de aspect)

Jocul face parte dintr'o trilogie - alaturi de Soul Blazer si Illusion of time (produse de Quintet) - jocul este un action RPG de exceptie punand in valoare la maxim capabilitatile 2D ale consolei SNES, fiind de altfel considerat cel mai bun joc din trilogie.

Singurele versiuni in limba engleza fiind cea Australiana AUS si cea EUR - alte versiuni (dupa cum ziceam Spanish, German si French fiind "mai" accesibile, de asemeni cea japoneza).

Jocul nu a fost lansat niciodata in USA - deci PAL exclusive english version

O investitie pe termen lung (pretul jocului este unul crescator in ultimii ani, de cand ma ocup eu cu colectionatul)

Iata cateva review-uri:

Terranigma Review for SNES: A rare gem... - GameFAQs
Terranigma Review .....of a Sort

Nu uitati ca doar pretul jocurilor incluse pe langa acesta va diminua de fapt pretul real undeva la sub 50 EU ceea ce poate fi considerat un bargain pe orice forum din occident.