Single post: Nintendo Logic: puteti pierde tot ce ati cumparat din eShop

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Nintendo Logic: puteti pierde tot ce ati cumparat din eShop

    Am citit astazi un articol pe Kotaku care mi-a lasat un gust amar, si m-am gandit ca nu ar strica sa impart cu voi experienta, mai ales ca vi se poate intampla si voua. Mai exact, este povestea unui gamer, fan Nintendo, care a cumparat jocuri din Wii eShop si Nintendo Virtual Console de 400$. Ca fan serios, acesta a trecut de la Wii la Wii U, unde a intampinat ceva probleme. Dupa ce a dus consola Wii U la service, a primit o alta, pe care insa nu-si mai poate transfera tot ceea ce a cumparat initial.

    Din cate am inteles eu, cei de la Nintendo i-au oferit 200 USD pentru problemele cauzate... dar care nu doar ca sunt 50% din valoarea pierduta, mai sunt si nefolosibili! Si asta pentru ca Wii U online shop este cu totul altceva decat Wii shop. Nu doar ca folosesc wallet-uri diferite, dar ambele nu pot fi accesate decat de pe Wii, pe cand Wii U nu-si poate accesa decat propriul shop. Prin urmare, beware!

    Puteti citi povestea completa aici: Nintendo Fan Is Unhappy With Nintendo's $200 Answer to His $400 Wii U Problem
    Attached Images Attached Images wiiu.jpg