Pt mine jocul cu cea mai buna grafica nu e jocul care are cea mai buna grafica dpdv tehnic sau cea mai apropiata de realitate. Parerea mea e ca jocurile trebuie sa fie ceva frumos de privit, sa aiba un stil artistic deosebit ca sa putem spune ca au cea mai buna grafica.

Preferatele mele sunt urmatoarele:

-Jucate pe PC: Mirrors Edge, Limbo, Borderlands, Mark of the Ninja, Braid, Rayman Origins, Prince of Persia (cel din 2008), Far Cry 3 (foarte mare diferenta intre PC si console la asta), Battlefield 3, desi are niste culori cam seci (din nou mare diferenta fata de console). Mi-au mai placut si Bastion, Mafia 2 (arata superb orasul), LA Noire,

-Jucate pe PS3: Uncharted 2, 3, GoW 3, Outland, Most Wanted 2012 (singurul joc la care nu am observat o mare diferenta intre PC si consola, bine, in afara de sidescrollere sau alte joculete mici). Nici Red Dead Redemption nu arata rau, mai ales cand te plimbi cu calul prin desert la apus, ar fi fost superb pe PC la rez full HD. Si sa nu uitam de Journey, cred ca e cel mai frumos joc pe care l-am vazut. Merita mentionate si Killzone 3, Infamous 2 si Heavy Rain.