isis, fara suparare dar eu am impresia ca tu stai toata ziua in casa si calculezi. Tu de fapt nu te joci, tu numeri pixelii si shaderii. In loc sa calculezi triunghiurile, nu mai bine stai si te bucuri de un joc? Din explicatia ta, parca as fi acum multi ani la ora de chimie (pe care o uram si de unde nu intelegeam nimic). Explicatia de mai sus a sunat cam asa: H20SO2H4S202NACL = PS3. C44189H71252N12428O14007S321 = PS4. Bleah! Eu la un joc caut un scenariu exceptional si cat mai original posibil, care sa ma faca sa traiesc jocul respectiv. Vreau sunetul si muzica dintr-un joc sa ma faca sa ma simt acolo. Imi trebuie adrenalina (sau cateodata relaxare totala), quest-uri destepte, puzzle-uri serioase, elemente surpriza care sa ma faca sa uit de job, probleme si alte alea din real life.

Eu am un singur sfat pentru tine: Lighten up & enjoy your games! PS4 va fi superb, insa daca o tii tot asa cu calcule sunt sigur ca te vei juca in continuare in benchmark-uri pe PC, in timp ce restul muritorilor se vor distra in multiplayer, refulandu-se dupa o zi nenorocita de munca (sau de scoala)!