Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Pe iPad ai gestures, ce sa mai faci cu Home button?
Imi vin doar cateva lucruri in minte... lucruri pe care probabil nu le vei putea inlocui cu gestures, sau daca o vei face, vor transforma lucrul pe iPad intr-un "calvar". Let's see:

HOME + Power = Force Reset (cum faci asta din gestures? eventual cand se blocheaza sau nu ai acces la iOS? sau atunci cand Power On/Off nu merge?)
DOUBLE HOME = Task Manager (hai ca daca ai jailbreak il rezolvi - daca nu, aleluia)
LONG PRESS HOME = Siri, Search/whatever
HOME = imi deschid cu el iPad-ul de fiecare data. Fara el, va trebui sa stau sa caut butonul de power
TRIPLE HOME, HOME + VOL UP, HOME + VOL DOWN = le poti asigna daca ai jailbreak. Fara un singur buton, pierd 3 "shortcut"-uri extra

Repet, experienta pe o tableta Android si pe un stick cu Android pe care il am acum pe TV... fara acel buton de Home si cu bara aia nenorocita e un chin si nu vreau sa vad vreodata asa ceva pe iOS. Daca se va intampla asta vreodata (desi ma indoiesc profund, mai ales ca umblau ceva zvonuri cum ca Apple vrea sa faca acel buton sa devina biometric scanner), imi voi cumpara un Surface. Macar ala are buton (chiar daca nu-i hardware). Amen!