Single post: Zvon: Final Fantasy Versus va fi redenumit Final Fantasy XV si se va lansa pe PS4

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Zvon: Final Fantasy Versus va fi redenumit Final Fantasy XV si se va lansa pe PS4

    Fanii seriei sigur au auzit de Final Fantasy Versus XIII si il asteapta cu sufletul la gura inca de cand a fost anuntat la E3 in 2007. Dar se pare ca nu prea avem noroc: au trecut aproape 6 ani si uite ca nu am primit nimic mai mult decat niste screenshot-uri, cinematics-uri si 5-10 minute de gameplay. Foarte multi cred ca proiectul acesta a fost abandonat iar cei de la Square nu vor sa recunoasca.

    Dar in sfarsit vin cu (posibile) niste vesti bune: VGLeaks a anuntat ca aventura lui Noctis (misteriosul personaj principal) va lua parte in Final Fantasy XV. Deci cu alte cuvinte s-ar putea ca Square sa fi renuntat complet la ideea unei trilogii "Fabula Nova Crystallis" avand in vedere ca Final Fantasy XIII va fi in curand o trilogie in sine iar Final Fantasy Agito a fost redenumit Type 0.

    Nu doar atat dar conform acestui site, cei de la Sony colaboreaza de ceva vreme cu Square Enix la acest titlu mult asteptat, in speranta unei lansari pe PlayStation 4. Sincer ma gandesc ca acesta e motivul pentru care nu am primit prea multe detalii despre joc: Square a fost prea ocupat cu celelalte titluri din serie, si cand au inceput munca pe bune (adica prin 2011) si-au dat seama ca ar fi mai intelept sa lanseze Versus (pardon Final Fantasy XV) pe urmatoarea consola de la Sony.

    Sper din tot sufletul sa fie adevarat, pentru ca eu cel putin astept acest joc de extrem de mult timp. Voi mai aveti sperante in titlul acesta sau v-a disparut demult entuziasmul?
    Attached Images Attached Images screenshot-1.jpg