nu e vb ca ai bani de ps3 si nu ai bani de cele de pe store
sunt pareri impartite..in imoralitate sau nu
de ce nu vad imorala toata treaba asta? spune si declaratia de la sony.
tot cumpar jocuri blu-ray din diverse surse [the hut, amazon sau okazii]..insa acestea,cum si voi ati spus, ..pot sa le cumpar singur
mentalitate gresita sau nu..oricum e exagerat ce spui cu banari si alte tampenii pentru aceasta metoda
si cum bine s-a spus si mai sus...in afara zgarceniile se fac la centi..si profita val vartej de astfel de optiuni...
dar nu la noi daca faci asa ceva ..rezulta ca e comportament de marlan..romanash ..ma buseste rasul ..chestia asta se cheama managementul cheltuielilor si orice firma apeleaza la ea [de unde stiu?... sa zicem ca ma ocup de managementul unui departament al unei firme]
sa ai o ocazie...sa nu fie ilegala...sa nu profiti de ea desi poti mi se pare snobism nu moralitate..ar trebui inainte sa mergeti si prin afara sa vedeti cum se numara fiecare cent(si nu ma refer numai la persoanele fizice..repet).
Romanul e grandoman...isi cumpara Q7 cand nu are ce face/unde merge cu el..si isi face rate de leasing desi nu si-ar permite nici un a6 dar sta cu parintii..si discutiile se pot lungi
de asta nu vad eu imorala aceasta operatiune...nu pentru ca nu mi-as permite 35 de ron un joc, cumpar vreo 2 discuri oricum pe luna..insa asta inseamna managementul cheltuielilor..sa profiti de fiecare portita care ar duce la aceleasi rezultate cu investitii minime [dar haideti ca deja o dau in polemici manageriale]
cine intelege bine..cine nu ...sa creada/faca ce vrea