generatia asta mi se pare ca e "stricata" pentru ca li se da totul de-a gata. multi parinti tineri le dau copiilor "de toate" pentru ca ei n-au avut. si nu spun asta ca si cum ar fi un lucru rau, dar lacomia si obsesia de a le da "totul" ii duce si la piraterii, mentalitati incapatanate gen scandal in supermarket ca vrea neaparat jucaria X si asa mai departe.
E si greu sa-ti cresti copii in asa mediu din punctul meu de vedere. Imi povestea o prietena educatoare cum la ei la gradinita de Craciun, in timp ce majoritatea copiilor primeau dulciuri si fructe, cel mult o jucarie... altii primeau super elicoptere si action figures. Adica chiar nu puteau acele cadouri sa fie impartite acasa? Parintii respectivi voiau sa arate ca "s-au ajuns" si n-au facut decat sa aduca lacrimi in ochii unor copii care n-au posibilitati, iar aceia nu vor sti sa aprecieze cadoul primit.

Stiu ca suna a o poveste gen Bambi, dar pana se linisteste lumea din demonstratii de imagine, Romania va arata ca un curcubeu de valori si kitch.