Single post: Xbox One necesita conexiune la internet

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Xbox One necesita conexiune la internet

    Consola Xbox One a fost dezvaluita in urma cu cateva ore, unele lucruri din pacate nu au aparut in conferinta Microsoft. Dar ca sa nu va plictisesc cu o introducere prea stufoasa hai sa trecem direct la subiectul din titlu. Ei bine, se pare ca pana la urma noul Xbox are nevoie de internet. Cei de la Kotaku au avut o sesiune de intrebari si raspunsuri cu vice presedintele Microsoft, Phil Harrison. O sa incerc sa traduc cat mai bine dialogul dintre cele doua parti, stiu ca sunt colegi care isi doresc acest lucru, fara citate in limba engleza.
    Phil Harrison: Exista multe dispozitive in viata noastra care necesita o conexiune la internet pentru a functiona. Xbox One este unul din aceste dispozitive, chiar daca nu cere o conexiune permanenta. Deci cat de des se va verifica conexiunea? Depinde de experienta.

    Pentru jocurile single-player, care nu necesita conectivitate la Xbox Live, te poti juca fara intrerupere chiar daca iti va pica internetul. Filmele Blu-ray si alte forme de divertisment ar trebui sa fie accesibile atunci cand conexiunea la internet este intrerupta, dar dispozitivul este fundamental conceput pentru internet, doar asa isi poate arata adevarata putere, asa cum este cazul si altor dispozitive din ziua de azi.
    Din pacate asta nu e tot, ce e mai "bun" am pastrat pentru final:
    Kotaku: Daca joc un titlu single-player, ar trebui sa fiu online cel putin o data pe ora? Sau pot chiar sa treaca saptamani intregi?

    Harrison: Eu cred ca vreo 24 de ore.

    Kotaku: Deci trebuie sa fiu conectat la internet cel putin o data pe zi?

    Harrison: Corect
    Acestea fiind zise astept bineinteles si parerile voastre, daca se poate in termeni cat mai civilizati si fara flame.
    Attached Images Attached Images k-bigpic.jpg