Nu cred ca problema mare este legata de jocuri. Or sa fie jocuri pe X1 cat cuprinde. Greseala (greselile) la prezentare (parerea mea) a fost ca ca s-au axat prea mult pe probleme care nu intereseaza gamerul. "XBox Go Home", hai sa fim seriosi. Am la masina un Radio-CD care face acelasi lucru. Nu ma intereseaza televiziunea. Nu ma intereseaza sporturile lor. Nu ma intereseaza Kinektul care mi se baga pe gat. Nu ma intereseaza nici sa vand jocul dupa ce il cumpar. Dar ma intereseaza ca acel joc sa-l pot juca si dupa 100 de ani, nu sa depind de Microsoft daca vrea sa mi-l mai lase sau nu. Ma deranjeaza ca la noi in Romania (si in multe alte parti) inca dupa 12 ani XBoxul nu exista. Si nici Playstation si nici Nintendo. Va mai aduceti aminte de scandalul cu micii din perioada Pastelui Ortodox? Cam acelasi lucru se intampla si cu consolele. Ii doare pe toti politicienii la bascheti de ce se intampla in tara asta. Nu o sa-ti dea nimeni acces la facilitati pana nu le ceri in mod oficial si prin legi. Facem parte din Uniunea Europeana si nu stim sa ne cerem drepturile. Consola asta va fi useless in Romania. Pot sa pun pariu cu voi ca nici nu vom mai putea sa ne facem un cont pentru a juca. Asa ca eu zic sa va mai potoliti voi astia fanboy de XBox, caci am impresia ca nici macar nu o s-o pupati pe aici.