cum puteti spune ca publisheri vor decide ?! daca MS si Sony binevoiesc, publisheri nu vor avea platforma unde sa isi vanda jocurile si vor trebuii sa accepte conditiile impuse de MS/Sony , sau sa isi vanda jocurile doar pe pc . hai sa fim seriosi nici ms si nici sony nu ne vor binele ,vor doar banii nostrii.
Parerea mea despre xbox one ar fi urmatoarea :
- taxa pt jocurile SH , iar daca vrei sa bagi jocu in alte consola trebuie sa te loghezi pe contu tau si sa faci alte nebunii , asta era fain la console bagai CD-ul si te jucai fara alte hopuri de sarit.
- kinect imi e bagat pe gat ,sincer navigarea menilui mi se pare mai usoara,rapida si eleganta facuta din controller.
- xbox one , may degraba xbox casual , au aratat 2 jocuri dintre care doar forza ma intereseaza , deci MS au lansat O CONSOLA GAMING si 80% din prezentarea ei au fost chestii care nu aveau legatura cu gaming-ul , wow cool . Acum cu noul xbox pot sa ma uit la televizor .... pe televizor ,tare .
+ un plus ar fi faptul ca au anuntat 15 exclusive ,dar daca si astea sunt kinectimals si alte jocuri kinect fabuloase , sa se duca tare cu ea cu tot.