si mie mi-au dat cancel si mi-au si blocat contul.. am comandat de mai multe ori de pe un singur cod promo tot prin paypal, problema este ca aveam contul live legat de cel de xbox si acuma nu mai pot adauga puncte prepaid si nici gold. Am sunat la noi la microsoft habar nu aveau ce limba vb .. am dat mail am intrat pe live chaturi din US nimic ma indruma sa sun la un nr din UK . Acuma va intreb daca sun si confirm ca eu sunt cel ce a dat comanda prin paypal de Romania oare mi se inchide contul de xboxlive US. ( cel ce era legat de live.com)

---------- Post added 30-05-2013 at 12:50 PM ----------

Quote Originally Posted by xper View Post
si mie mi-au dat cancel si mi-au si blocat contul.. am comandat de mai multe ori de pe un singur cod promo tot prin paypal, problema este ca aveam contul live legat de cel de xbox si acuma nu mai pot adauga puncte prepaid si nici gold. Am sunat la noi la microsoft habar nu aveau ce limba vb .. am dat mail am intrat pe live chaturi din US nimic ma indruma sa sun la un nr din UK . Acuma va intreb daca sun si confirm ca eu sunt cel ce a dat comanda prin paypal de Romania oare mi se inchide contul de xboxlive US. ( cel ce era legat de live.com)
Tocmai ce am vb cu cei de la Xbox Support. M-au sunat la nr precizat pe chat box ( le-am dat mobilul), intrebari de securitate si cam. Daca mai este cineva in situatia asta Contact Us - Xbox.com si start chat jos de tot . Vb frumos cu transu ii spui ca ai cumparat ceva si ti s-a blocat contu si porma te verifica. Atentie obligatoriu engleza ( americana - ce fain ) La sfarsit mi-au propus sa vad daca merge facuta tranzactia adica sa cumpar 1200 puncte .in alta ordine de idei iti baga fortat mana in buzunar dupa dolarei , asa`i invata tata Bill! Zici ca esti fan prepaid card si cumperi de obicei de la retaileri. Asta`i tot .