Sa inteleg ca vrei neaparat ratate, de multe ori eu sunt cel care intra in vorba cu persoane noi si le cere numarul de telefon, o fac destul de mult pentru exercitiu, in caz ca se iveste ocazia sa vad o tipa care chiar imi place sa stiu cum fac rost de o modalitate de a o cunoaste, multe dintre ele nu sunt niciodata sunate dar le pastrez numerele.

Acum sa revenim la evenimentul ratat, eram in martie, duminica, frig afara, dimineata devreme. Aveam ceva cursuri la o disciplina si dormisem la cineva din berceni, si pana unde aveam eu nevoie sa ajung era drum lung, eram si obosit si nedormit.
Trebuia sa ma duc cu metroul si sa il schimb de 2 ori, din Piata Sudului trebuia sa ajung pe M4.
Urc in metrou si vad la cateva banci de mine o tipa fara par, nu arata rau deloc, majoritatea care au nenorocita de problema cu cancerul poarta bandana dar tipa respectiva nu arata ciudat, era cu inca o prietena cu care mai vorbea si parea ca se simte foarte bine. Aratau cam pe la 26-28 ani.
Pe tot parcursul drumului PiataSudului-Victoriei se uita destul de insistent la mine si mai zambea. Nu era ceva in neregula cu mine la aspect si nici nu aveam ceva extravagant pe mine.
La piata victoriei cobor si ma duc catre basarab, o iau pe scarile rulante si am impresia ca sunt urmarit, ma pun pe ele sa cobor si le vad pe tipe, cea fara par mergea pe langa balustrada si se uita la mine la fel de insistent, nu era deranjant dar era de durata.
Pe drumul Victoriei-basarab exact aceiasi poveste, ne urcam in metrou iar ea se uita in continuare la mine.
De la Basarab am luat-o catre Jiului si incepusem sa cred din ce in ce mai mult ca ma urmareau. Aveam nevoie sa cobor la 1mai insa sa ma asigur de suspiciunea mea m-am ridicat in picioare cand venea statia Grivita. S-au ridicat si ele venind catre usa alaturata insa eu nu am coborat, ele s-au uitat la mine, si in ultimul moment au coborat dar au ramas pe peron.
La inceputul lunii mai, eram cu o prietena in herastrau si trece pe langa mine tipa cu pricina, o vad in ultimul moment dar nu am sesizat imediat cine e, ii stiam vag chipul, ne spunem amandoi ''buna!'' si continuam drumul.

Mi-ai dat tema de gandire cu subiectul pe care l-ai creat, consider ca am actionat ca un imbecil. Ma gandeam la cum as fi reactionat daca tipa avea o freza normala, probabil m-as fi dus la ea, i-as fi spus ca nu sunt din bucuresti si ca am nevoie de cateva sfaturi in legatura cu o locatie iar de aici as fi continuat discutia fara probleme.
Ma gandesc ca e posibil sa o fi facut si pe ea sa se simta prost, mi-a dat toate indicile necesare ca trebuia sa o abordez insa nu am facut-o, cu siguranta are o frustrare din cauza acestei probleme si e posibil ca eu sa i-o fi accentuat.

Daca vi se intampla ceva asemanator, indiferent daca tipa are par sau nu, daca aveti prietena sau nu, intrati in vorba cu ele, NU AVETI NIMIC DE PIERDUT, mi s-a intamplat sa am discutii si de 40 de minute cu o tipa straina dar mi s-a intamplat sa fiu si refuzat.