Greu era sa ghicim ce jocuri apar, unu si unu. Am tot respectul pt sportul rege dar bag sama ca vor sa ne faca pe toti fotbalisti, consola celor de la MS. Au venit cu vagonul de bani, treaba e serioasa


Microsoft is Investing a Billion Dollars in Xbox One Games


Eu ma gandesc daca ei vor face check online la 24h, si de ex un user pleaca 48h sau 1000h, unde nu exista acces la net - adio xbox one ?
Dar nu vreau fiu negativist, desi avem pana acum 4 sporturi cu lansarea...tare mi-e frica ca 50% din conferinta o sa vedem pase intre jucatori.

---------- Post added 31-05-2013 at 03:26 AM ----------

La prima vedere pare ok, insa grija producatorilor este castigul lor personal - daca azi ne iau piata de jocuri sh, maine ce urmeaza ? e miza foarte mare aici, si citez pe un angajat de pe cg trailers '' am dat 60E sau 70S etc pe un joc RETAIL, din acel moment am toate TOATE drepturile sa fac ce vreau cu acel joc, il donez, il arunc sau l pot revinde''. Prin vraja digitala ei capata putere mare pe internet, totul va deveni cu drepturi si drepturi, comisioane etc, ei tot incearca metode ocolitoare de a lua mai multi bani si rapid - sa recunoasca, daca mai au decenta sa o faca. Nici nu am apucat sa sap mult pe acest subiect, dar echipele de jurnalisti au oameni destul de informati din ce am constatat - nu stiu insa pana unde pot merge intrebarile mai mult sau mai putin pertinente cand stai face to face cu un milionar in dolari...totusi puterea banului cash este pe loc 2 in lume.
In concluzie este vorba de drepturi, ne va lua dreptul sa imparatasim ceva, cuiva drag etc. Poate dupa urmeaza fimele, muzica si restu.