Quote Originally Posted by Elphy View Post
Pai ce ar fi sa faci si tu un joc sa muncesti 2-3 ani la el, si dupa sa il vinzi la 10.000 de oameni si sa il joace vreo 100.000 pentru ca 1 om are cel putin 10 amici cu care face schimb de jocuri(realitate e mai dura defapt). Da asta inseamna ca in loc sa vanda 14 mil de produse vor vinde doar 1.4 mil, asta ca sa te faca pe tine multumit.
Ce ar fi sa imparti si tu salariul cu inca un coleg? ( ca nu se vinde produsul). Asa nu ar fi fair nu ?
Pai tu vrei sa joci toate jocurile pe care le scot astia ? Daca traiesti in romanica pe un salariu de 8 milioane, sorry dar ar trebui sa fii fericit ca ai PS3 sau ca vei avea ocazia sa ai PS4 cu ceva chin. Daca ai un salariu decent si chiar iti doresti sa joci un joc eu zic ca poti sa iti smulgi de la gura sa iti cumperi un joc asta in cazul in care nu esti genul ala sa vrei orice joc, atunci scuze ca iti zic dar ar trebui sa fii chiar nesimtit sa crezi ca cu 2 mil pe luna ai putea sa stai toata ziua in casa sa joci toate jocurile pe care le scot astia.
Stiu o sa zici ca nu stai toata ziua si joci doar 1-2 pe zi maxim .. bla bla bla... . Oricum vrei sa intrii in alea 1-2 ore in alt joc mereu, te consideri gamer?

Eu zic mersi pentru ca au adus jocuri mai bune si sper sa fie la acelasi pret chiar daca tehnologia a avasat. Cred ca despre asta vorbim aici cand zicem evolutie. Pentru cei care joaca jocuri din '90 vor vedea evolutia daca se uita putin in urma.
ai baut gaz prietene ?10 oameni carora le imprumut eu jocul ?dar ce sunt eu ?centru de inchiriere ?nu e nicio realitatea dura...cum s-a putut pana acum sa poti juca jocuri SH la liber la fel s-ar putea si de acum...Activision si EA au facut profituri de miliarde de dolari in conditiile astea