Single post: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3857 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Man of Steel: Eroul (2013) - IMDb 7/10

    Inca un film cu super eroi. Foarte mare moda. Chiar sunt curios de unde a inceput moda asta in ultimii ani. As zice primul Batman, dar ma rog. Superman cel nou e un film care merita vazut. Din toata seria asta de filme de genul din ultimii ani as putea zice ca e printre cele mai bune. Nu ca ar fi mare lucru asta, dar a fost ok si cu mai putine momente jenante fata de restul. Filmul e mai serios si matur fata de filmele si serialele cu Superman pe care le stiam eu. Noul actor e ok, dar mai aveam un Superman de prin 2004, cu seria aia ce s-a intamplat? In fine, tipul din Boardwalk Empire, care e bad guy aici, face o treaba buna. Kevin Costner e plictisitor, la fel si Diane Lane iar Russel Crowe e meh. Povestea e schimbata fata de cea clasica si face totul sa se lege mai bine. Ma pot declara multumit de film. A fost bunicel.

    Cea mai mare problema e tipa. Unde au gasit-o pe asta? Acum sincer, in toate filmele/serialele cu Superman, Lois Lane arata bine, arata cumva. Avea un caracter. Tipa asta e o urata. Am mai vazut-o in ceva filme, dar rolul asta nu i se potriveste deloc. Cu siguranta vom vedea continuarea francizei, deci o sa o vedem si pe ea in continuare. Cel mai mare minus al filmului e ea.

    LE: Gata, am aflat, Amy Adams o cheama.
    Attached Images Attached Images man-steel-man-steel-33835377-1024-717.jpg amy-adams-photo-enchanted-premiere.jpg