Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 66

Thread: Samsung Galaxy Note 7

  1. #21 SP
    Member marv's Avatar
    > make funny joke
    > other forumists explain it
    > they get "Thanks", I get nothing
    > I go back and prepare other jokes

  2. #22 SP
    Member felixanu's Avatar
    La ce pret va avea, astept urmatorul nexus, poate il vedem pe la sfarsitul lui septembrie.

  3. #23 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  4. #24 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Iti poti lua unul peste cateva saptamani. Eu aveam precomanda la vodafone si azi ar fi trebuit sa se livreze. Insa nu prea cred ca mai vine.
    Bine ca macar am accesorii cumparate deja.

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta s-a intamplat pentru ca iar au facut in felul lor propriu si au ignorat prevederile standardului USB-C. Ei nu sunt USB-C compliant, folosesc niste smecherii pe-acolo, non-conforme cu standardul, baga curent peste limita pe firele de date (iar asta oricum a fost primul lor device USB-C).

    Faza e ca alegerea lor non-compliant cu standardul USB-C e perfecta, adica functioneaza fara probleme daca folosesti incarcatorul lor (nu mai merge cu alte device-uri, incarcatoare, in schimb, ti le poate defecta). Problema e ca ei singuri au inclus in pachet un adaptor micro-usb (deci mufa veche) si daca folosesti adaptorul ala pt incarcat, aparent risti sa explodeze. Ceea ce s-a si intamplat.

  6. #26 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Sincer pana acum nu mi-a explodat si nu am patit nimic la el, insa duc lipsa iOS-ului )

    Nu cred ca dureaza mult, pana schimb

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    DeathWings: o sa-l schimbi. Maine o sa vrei asta!

  8. #28 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Da, schimb telefonul peste o saptamana

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar

  10. #30 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Desi am crezut initial ca e o mica problema, cand un telefon rechemat si considerat "safe" bubuie intr-un avion, parca nici nu mai trebuie luat in calcul telefonul de cineva.

    Replacement Samsung Galaxy Note 7 phone catches fire on Southwest plane - The Verge

    Eu chiar voiam sa il iau, mi-a placut mereu seria Note, le-am avut aproape pe toate inca de la primul, dar acum sigur fug de el ca de dracu. Mare pacat, promitea ca va fi printre cele mai bune telefoane de pe piata. S7 Edge nu a avut probleme de niciun fel, deci e o alternativa pentru unii, dar eu am sa iau o pauza de la Samsung o vreme, mai ales cand Google si-a lansat telefon nou, LG a adus V20 si nu mai e mult pana la OnePlus 4.

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sper ca vor invata si altii din chestia asta si vor renunta la a pompa voltaje si amperaje S.F. in bietele celule Lithium-Ion sau Lithium Polymer...

    Mie imi e frica sa nu apara un trend... sa ajung la aeroport sau prin vami sa fiu controlat si la telefon... Parca si vad stewardeza: "Cei care aveti smartphone-uri Samsung, puneti-le in cutia aceasta"

  12. #32 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mai bine renunta naibii la el, ce fac acum, al treilea batch?

  13. #33 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Man's Replacement Galaxy Note 7 Catches Fire, Samsung Accidentally Texts 'I Can Try and Slow Him Down' [Updated]

    Faptul ca a explodat... mkay... sh$t happens! Ar fi trebuit schimbat, platit daune, etc... dar ce a scris tipul de la Samsung in mesaj e sub orice critica si cred ca demonstreaza modul lor de a rezolva problemele:
    Just now got this. I can try and slow him down if we think it will matter, or we just let him do what he keeps threatening to do and see if he does it.
    Dupa alte vreo 3 incidente, am inteles ca Samsung a decis sa suspende productia si vanzarea la Note 7. So... don't buy one! Sau la naiba, cumparati-l ca s-ar putea sa se vanda cu bani grei (as a weapon)!

  15. #35 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Acum stiu ca am facut alegerea corecta cand m-am jurat ca nu voi mai cumpara un produs SAMSUNG, tocmai din considerentul service-ului.

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah da, la service sunt dezastru (cel putin cei din Romania). Mie la o tableta noua care mi s-a troznit in timp ce-si facea update de firmware (oficial), mi-au cerut cam 90% din pretul ei pentru ca "e din vina utilizatorului" si "s-a ars placa de baza". As fi putut sa incerc sa ma lupt cu ei, dar mi-am dat seama ca n-am nici timp si nici suficienta rabdare. Am rezolvat-o la un service LG pe bani putini. Si nu, nu era nici-o placa de baza arsa...

  17. #37 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Well...it's officially done.

    https://news.samsung.com/global/sams...on-takes-place

    Sunt curios ce nume vor alege pentru gama asta in viitor.

  18. #38 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Un nume exploziv sunt sigur

  19. #39 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Well...it's officially done.

    https://news.samsung.com/global/sams...on-takes-place

    Sunt curios ce nume vor alege pentru gama asta in viitor.
    Samsung Galaxy C4

  20. #40 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    S-ar putea in cateva luni sa ajunga sa fie mii de euro unul pe ebay

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Samsung Galaxy Note 5 By Dant3 in forum Android
    Replies: 1 Last Post: 14-08-2015, 09:28
  2. Samsung Galaxy Note II By mark in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 16-01-2013, 17:56
  3. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04
  4. Samsung Galaxy Note By Dant3 in forum GSM
    Replies: 5 Last Post: 13-04-2012, 07:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts