Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 66

Thread: Samsung Galaxy Note 7

  1. #41 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Samsung Galaxy C4
    ahahahha ))

  2. #42 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Un nume exploziv sunt sigur
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Samsung Galaxy C4
    Sunt idei bune, we can still brainstorm this, keep the creative juices flowing.

    Samsung Phoenix?

  3. #43 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Samsung recomanda sa duci telefonul inapoi sa iti iei altceva. Sunt curios la in in Romanica va merge treaba asta?

  4. #44 SP
    Member felixanu's Avatar
    Nu va dora mult si vor veni zvonurile pentru note 8.
    E clar ca Samsung va trebui sa vina cu cu ceva adevarat inovator cum ar fi dual-camera, dece nu removable battery si in acelasi timp sa fie watter resistant

  5. #45 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar

    Samsung Galaxy Note 7

    Eu l-am luat pe al meu din Taiwan prin cineva si mi-e imposibil sa il schimb acolo fiindca nu o sa fac un drum pana acolo, chiar daca samsung Romania acolo ma trimite ).

    Oricum nu are nici pe naiba, insa americanii sunt prea idioti

    P.S. nici de i7 plus nu sunt mumtumit, se blocheaza butonul home in draci ).

    Totul fail anul asta

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #46 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Oricum nu are nici pe naiba, insa americanii sunt prea idioti
    Eu nu zic ca n-or fi asa, dar daca te uiti in toate cazurile s-a intamplat numai cu chargerul original Samsung... Pe de alta parte, ma gandesc sa nu fie issues cu varianta de 110V, odata ce se intampla doar pe la ei...
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    P.S. nici de i7 plus nu sunt mumtumit, se blocheaza butonul home in draci ).
    Do tell more, please! Cum adica "se blocheaza"? Acum nu mai este buton fizic, deci daca se intampla ceva, ar fi din soft, nu?

  7. #47 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Eu am banuit ca e de la procesor si prizele lor cretine . Repet, al meu nu a avut nici cea mai mica problema si e in continuare in dulap, aprins.

    Si eu banuiesc tot la fel, probleme de soft. Se blocheaza in sensul ca nu mai reactioneaza la nici un fel de atingere, cu toate ca el vibreaza atunci cand e atins, insa nu primeste deloc imputul


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #48 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    14700790_1166707713395331_1270278646219767556_o.jpg

  9. #49 SP
    Admin MonkY's Avatar
    S-ar putea ca toata nebunia asta cu Note 7 si cu meme-urile de care de obicei avea parte iFonu', sa duca spre lucruri pozitive la Samsung. Da, au pierdut nu stiu cate milioane de dolari si nu stiu cate milioane de clienti. So frickin' what? Si Apple si-a pierdut aproape tot... Acum daca Samsung investeste ceva extra in R&D si QC si reuseste sa iasa cu brio din treaba asta, cu S8 si Note 8 vor castiga dublu nr. de clienti, garantat! Stiti vorba aceea cu reclama negativa e totusi reclama (si mai e si gratuita)... Ei bine, eu am cel putin 3 cazuri in care m-au intrebat oamenii "Ce este acela un Note?"... urmat de chestii gen "Inseamna ca e super rapid daca nu face fata bateria la atatea procesoare, nu?". Oamenii nu doar ca nu auzisera de asa ceva pana acum (strange, right?), dar erau si impresionati de faptul ca poate exploda de cat de rapid e

    P.S. Pun pariu ca daca Samsung ar oferi gratuit acum romanilor cate un Note 7, unul nu ar zice NU!

  10. #50 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, din pacate nu e chiar asa. S-au facut multe studii de piata si poll-uri in ultima perioada si in medie cam 40% din clientii Samsung nu mai vor sa auda de ei dupa incidentul Note 7.

    Si n-au pierdut milioane de dolari, ci miliarde. Se speculeaza ca vor renunta la numele Note. Este o situatie ff delicata pentru ei.

    intr-un fel ma bucur, pentru ca devenisera foarte aroganti si da, au inovat foarte mult pe partea de design, dar pe partea de software erau foarte conservatori, inca au jumate din chestiile de UI de acum 4-5 ani, timp in care la android sau tot modernizat si simplificat de mai multe ori.

    Din pacate, singurul telefon cu Android care are de castigat din tot haosul asta, este Google Pixel, pentru ca S7 si S7 Edge sunt deja vazute ca fiind old gen si la cat de agresiv a intrat Google cu Pixel pe piata din US, ca o alternativa la iPhone (asa este si marketat), deja prin poll-uri sunt pe primul loc.

  11. #51 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu cred ca vor renunta la nume. Probleme pot aparea la toate produsele, iar faptul ca l-au retras e foarte bine, arata ca totusi le pasa de clienti. Aduceti-va aminte de bendgate, cand Apple schimba telefoane non-stop, dar nici n-au recunoscut ca telefoanele se indoaie in buzunare. Iar Samsung a mai avut batai de cap si cu Note 5 daca va amintiti, la care daca introduceai cumva in joaca stylus-ul invers, nu il mai puteai scoate. Cand mergeai la garantie cu el, nu te bagau in seama.

    Eu zic ca nu vor renunta la nume, eu mi-as lua un Note 7 daca as avea siguranta ca am parte de garantie instant ca la Apple, dar cum asta nu exista la un produs cu posibile probleme, nu ma bag. Eu as sta fara griji sincer sa fiu cu un Note 7, au explodat cateva zeci, dar absolut niciunul in Europa, caz in care vad o posibila varianta a exploziilor cauzate de sistemul electric american pe 110v. Am mai zis treaba asta acum cateva saptamani, dar pana nu aud de vreun Note 7 bubuit in Europa, pe asta dau vina. Telefonul l-am vazut live si mi-a placut, a primit reviews excelente din toate partile si era un flagship foarte reusit, atat ca design cat si ca features.

    Eu unul chiar ma oftic ca s-a intamplat treaba asta, mi-ar fi placut telefonul. Dar cine s-a grabit si l-a luat repede la lansare, tineti de el, in cateva luni poate deveni o adevarata comoara pe ebay. Asta daca nu bubuie pana atunci

  12. #52 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din cate stiu (si nu am sursa) chiar un tip din rromanica noastra a avut o mica explozie cu un Note7. Nu mai stiu exact unde citisem.

    Problema cea mai mare, dupa mine, e ca lumea blameaza Samsung pentru ce se intampla, desi daca este o problema de la baterie, nu este problema lor, pentru ca nu ei le fac. Ei doar au achizitionat ce era top of the line, pe piata, la ora aia si au asamblat telefonul.

    Daca urmaresti discutii pe reddit, te ia durerea de cap, pentru ca se speculeaza ca Google sau chiar Apple au facut ceva pentru lucru asta. E vorba ca era de mult o teorie, cum poti sa folosesti un telefon pe post de arma, sa-l faci sa explodeze, un fel de scurtcircuit din software impreuna cu overclocking cumva pe partea de circuit electric. Nu prea e documentata treaba asta, dar posibil sa aiba legatura. Si tocmai faptul ca ei au recunoscut problema dar "oficial" nu au descoperit-o si totusi au retras totul de pe piata.

  13. #53 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ca o paranteza la treaba asta, acum ceva timp Dell a avut aceeasi problema la o gama de laptopuri la care tot asa exploda bateria, fireste scandal, bani pierduti, etc. DELL is still here.

  14. #54 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu prea merge comparatia, nici n-a zis nimeni ca dispare Samsung, poate doar gama Note.

    Cat despre romanul cu Note 7 bubuit, mi-ar placea sa aud mai multe daca mai gasesti vreun link ceva. Eu in teorii ale conspiratiei nu ma incred, si desi bateria nu e facuta de Samsung e 100% vina lor ca au pus-o in telefon. Ei trebuiau sa faca teste inainte cu mii de telefoane inainte de a arunca produsul pe piata. Sa il testeze in conditii extreme la care noi nu vom ajunge, incat sa fie safe. E strict vina lor si atat, nu poti da vina pe producatorul de baterii pentru ineptia Samsung de a nu face teste riguroase pe un device care poate ajunge si la 1000$.

  15. #55 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Va anunt cand bubuie al meu din dulap , ma asigur ca are mereu baterie, tine cam 7 zile pe baterie fara sa faca nimic, e doar aprins. Chiar vreau sa vad daca sunt sau nu americanii idioti, fiindca doar la ei s-a intamplat


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #56 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    MonkY, din pacate nu e chiar asa. S-au facut multe studii de piata si poll-uri in ultima perioada si in medie cam 40% din clientii Samsung nu mai vor sa auda de ei dupa incidentul Note 7.

    Si n-au pierdut milioane de dolari, ci miliarde. Se speculeaza ca vor renunta la numele Note. Este o situatie ff delicata pentru ei.

    intr-un fel ma bucur, pentru ca devenisera foarte aroganti si da, au inovat foarte mult pe partea de design, dar pe partea de software erau foarte conservatori, inca au jumate din chestiile de UI de acum 4-5 ani, timp in care la android sau tot modernizat si simplificat de mai multe ori.

    Din pacate, singurul telefon cu Android care are de castigat din tot haosul asta, este Google Pixel, pentru ca S7 si S7 Edge sunt deja vazute ca fiind old gen si la cat de agresiv a intrat Google cu Pixel pe piata din US, ca o alternativa la iPhone (asa este si marketat), deja prin poll-uri sunt pe primul loc.
    Hahahaha, dacă și ăștia sunt aroganți ăia de la Apple cum sunt?

  17. #57 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai stai man ca tu confunzi ceva. Una e sa faci tu OS-u si sa-l limitezi dupa bunul plac si alta e sa existe un OS "nelimitat" si facut praf de tine ca si producator. Ei in loc sa deschida Android-ul si sa scoate toate prostiile alea complet inutile, well...they didn't.

  18. #58 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pentru mine toți sunt niste aroganți, ăștia cu softul, aia cu "inovațiile". Nu dau doi bani pe niciunul. De aceea si acum umblu cu telefon de buget, Moto G. Urmează Lenovo Moto G4. Pentru nevoile mele, nu am nevoie de bani aruncați pe telefoane bombă și bucăți de aluminiu pe care oricum le-aș ține cel mai probabil în husa de frica sa nu se zgârie copilul.

  19. #59 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Man, fiecare cu ale lui pana la urma. Pentru unii, myself included, telefonul e un hub pentru tot ce fac si e de departe cel mai utilizat produs pe care il am. Iar in cazul asta, cum e atat de folosit, prefer mereu sa merg pe ceva care sa imi faca viata cat mai usoara. De menajat nici nu ma gandesc, doar le iau sa le folosesc, nu sa le bibilesc.

    Telefoanele Samsung sunt chiar ok la zgarieturi fata de cele din aluminiu, sunt probleme doar daca ai obiceiul sa scapi telefonul, atunci e panica mai mare decat la celelalte.

  20. #60 SP
    Member roberte's Avatar
    Merita un Note 7 nou 1200 lei?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Samsung Galaxy Note 5 By Dant3 in forum Android
    Replies: 1 Last Post: 14-08-2015, 09:28
  2. Samsung Galaxy Note II By mark in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 16-01-2013, 17:56
  3. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04
  4. Samsung Galaxy Note By Dant3 in forum GSM
    Replies: 5 Last Post: 13-04-2012, 07:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts