Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 38 of 155 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 88 138 ... LastLast
Results 741 to 760 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #741 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Macar au readus dunga aia de lumina pe ps4 pro

  2. #742 SP
    Junior Member sergiuvl's Avatar
    Treaba e simpla .. Daca vrei sa ti cumperi o consola si mergi pe mana celor de la Sony, cumpara PS4BRO - dar ia in considerare faptul ca ai nevoie si de un TV 4K (inseamna in total aproximativ 4k)
    Daca ai deja un PS4 ar trebui sa fi nebun sa ti schimbi consola!

    Doamne ajuta!


    Sent from my Nokia 3310

  3. #743 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    De ce zici ca, ai nevoie? Merge pe orice TV care are mufa de HDMI. Pentru orice cumparator nou PRO pare cea mai buna investitie.

  4. #744 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Daca eram in sala intrebam daca Pro-ul are HDMI 2.0? Daca nu, atunci ce 4K... ?!

  5. #745 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Bun avem asa:

    la categoria + avem asa:

    pret de lansare PS4 in 2013, vesti foarte bune, sa scoti un calorifer cu 3 elementi capabil de o vrajitorie care conform digital foundry nu e 4k nativ dar e foarte aproape de rahatul turcesc autentic (adica foarte aproape de 4k nativ- ei cica sunt placut impresionati) sa zicem ca e un efort.

    un hdd de 1TB si 5ghz wireless wow, in ce an suntem Sony?

    o incercare de a impaca si capra si varza a devilor care citand-ul pe Einherjar793AD arata cam asa:

    "- 4K mode, the big resolution and developers made the optimal choices

    - 1080p high framerate, the game running at >45 FPS targeting 60

    - 1080p bells and whistles, 30 FPS locked with every processing technique pushed to the max" dar doar daca "vrea muschiu lor"

    la categoria - avem asa:

    design total nespectaculos din punctul meu de vedere (un calorifer cu 3 elementi cum am zis mai sus iar consola nu o iau pt design)

    incercarea de a impaca si capra si varza si strutul e numai la latitudinea devilor, adica te poti trezi cu un joc care va avea doar 4k cu 30fps pe consola mai performanta pentru ca why not? si atunci pentru ce mai cumperi daca doar in unele cazuri iti satisface nevoia pt care ai cumparat noua masina (cazul meu 1080p 60fps)

    o tampenie de genul multiplayerul va rula locked pe toate platformele, adica in curand fie vom vedea 30fps multiplayer sau ~60fps pe masina veche cu un downgrade oribil la efecte pentru a putea tine un sistem de locked framerate across all platforms, cand mai simplu era sa ii puna pe cei cu ps4 simplu impreuna iar pe cei cu ps4 pro impreuna si terminau balciu, 60fps locked pt consola mai performanta, variabile de framerate sau ce poate suporta consola mai slaba si gata, petru ca e cam aiurea sa cumperi hardware mai capabil pentru un anumit scop ca sa fii oarecum redus la aceeasi experienta, this is bull****.

    Eu inca nu stiu ce voi face, astept sa vad chestiunile astea pe viu si voi decide atunci. Adica sunt curios de ce va livra pe viitor treaba asta, care va fi experienta, daca vor fi dezavantajati prea mult unii sau altii.

  6. #746 SP
    Junior Member sergiuvl's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    De ce zici ca, ai nevoie? Merge pe orice TV care are mufa de HDMI. Pentru orice cumparator nou PRO pare cea mai buna investitie.
    Daca nu ai TV 4k nu o sa il folosesti la capacitate maxima. Serios, no hating
    E ca si cum ti ai lua x3 ptr ca nu ai avut bani de x5 )


    Sent from my Nokia 3310

  7. #747 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    probabil ca in prima parte nu prea o sa conteze pro-ul , insa incepand cu februarie/martie.. cred ca mai toti o sa faca pasul , desi pt BF1 eu cred ca o sa-mi iau totusi pro-ul.. am vazut ca e pus in lista aia de jocuri ..ar mai fi si horizon si WD2.. TR-ul... nu stiu ce sa zic.

  8. #748 SP
    Admin MonkY's Avatar
    OK, lasand rezolutia deoparte... vad ca nimeni nu vorbeste de storage si de viteza sistemului in sine (la operatiuni gen "instalare joc", "download", "update", etc.). Despre storage in afara de "higher storage space" (1TB parca au afisat), n-am vazut nimic. Dar vorba aceea, ne puteam pune 2TB or more si pana acum... intrebarea mea este: tot asa cu 5400RPM va merge? Pentru ca daca da, cu tot PRO-ul lui peste, ma astept sa am din nou jocuri de downloadat/instalat in cate 5-6 ore. Sunt curios daca va fi macar SSHD... sau daca se face ceva pentru a nu mai sta o vesnicie la instalari si patch-uri.

  9. #749 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu daca sa zicem cumpar BF1 pentru PS4, si prin prima vara trec la Ps Bro, pot pastra jocul si sa-l rulez pe Bro asta, nu? La fel si cu toata libraria de jocuri, Destiny, GTA V, etc.?

  10. #750 SP
    Member marv's Avatar
    denumirea de "Bro" e o gluma sau imi scapa mie ceva?

  11. #751 SP
    Member zoli86's Avatar
    Da va rula toata libraria de jocuri Ps4, unele poate chiar cu cateva imbunatatiri.

  12. #752 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    OK, lasand rezolutia deoparte... vad ca nimeni nu vorbeste de storage si de viteza sistemului in sine (la operatiuni gen "instalare joc", "download", "update", etc.). Despre storage in afara de "higher storage space" (1TB parca au afisat), n-am vazut nimic. Dar vorba aceea, ne puteam pune 2TB or more si pana acum... intrebarea mea este: tot asa cu 5400RPM va merge? Pentru ca daca da, cu tot PRO-ul lui peste, ma astept sa am din nou jocuri de downloadat/instalat in cate 5-6 ore. Sunt curios daca va fi macar SSHD... sau daca se face ceva pentru a nu mai sta o vesnicie la instalari si patch-uri.
    iti dai seama ca hdd-ul de 1 tera o sa fie la 5400... ei nu au pus un UHD player si tu vrei SSHD..

    mie designul mi se pare ok mai ales pt partea de racire/aerisiere , dar pt partea de praf.. cred ca scoti cu galeata din el dupa 1 an

  13. #753 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    dar cu terraflopsii cum stam?

  14. #754 SP
    Member Hider141's Avatar
    @raducucosmin: Stam bine si calm pana nu vedem o comparatie clara intre PS4 "Phat" si PS4 Pro, sau eventual si PS4 Pro vs Xbox One S in jocuri cross-platform.

    Doar atunci vom vedea daca conteaza, si cat de mult.

  15. #755 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Trebuie sa apara cat de curand comparatii facute de cei de la Digital Foundry, unde vom vedea mai bine diverse diferente intre PS4 si Pro.
    Pe langa asta, se pare ca Mark Cerny va da mai multe detalii legate de Pro in zilele urmatoare.

  16. #756 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    asta cam asa e, pana nu vad pe net niste filmulete asa cum dau ei , cu detalii calumea.. nu ma arunc , desi clar o sa fie mai bine pe PRO.

    Mark Cerny ala mie unul imi pare un om nebun.. la ce mimica are pe fata ,cum zambeste si devine iar serios in timp ce vorbeste.. nu stiu.

  17. #757 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cea mai buna chestie de ieri seară

  18. #758 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Deja am inceput sa ma uit dupa monitoare UHD , cred ca am innebunit. Ce-i drept am PS4-le de la lansare , TV si monitor ambele 1080p. deja ma uit la ~1000Euro gaura daca e sa fac pasul cu PS4 Pro

  19. #759 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by asatgmures View Post
    mie mi se pare gay... poate e doar impresia mea (nu ca as avea o problema cu asta)

  20. #760 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Deja am inceput sa ma uit dupa monitoare UHD , cred ca am innebunit. Ce-i drept am PS4-le de la lansare , TV si monitor ambele 1080p. deja ma uit la ~1000Euro gaura daca e sa fac pasul cu PS4 Pro
    Dacă te uiți, vezi ceva cu HDR, altfel te uiți degeaba

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 155 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 88 138 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts