Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 114 of 155 FirstFirst ... 14 64 104 112 113 114 115 116 124 ... LastLast
Results 2,261 to 2,280 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2261 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Router ul sta lângă consola și cam la 2 metrii de mine.Dar asa a stat mereu și când aveam ps4,cred ca e din cauza controller-ului V2.

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  2. #2262 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Muta controllerul mai departe si nu mai ai probleme
    Mai ales daca ai rooterul ala de la upc.

  3. #2263 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Ala e😄

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  4. #2264 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Atunci iti garantez ca doar cei ce joaca foarte aproape de rooterul UPC au problema cu deconectarea dualshock 4 v2 + v1, stiu deja 2 cazuri si cu tine 3.

    Ti-as recomanda sa joci prin cablu daca ai varianta V2 si o sa elimini problema sau la 4-5m de rooter

  5. #2265 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Nu prea as crede man,pt ca la v1,nu am avut problema asta,iar prietenul meu căruia i s a întâmplat la fel,sta în Anglia. Asa ca nu știu ce sa zic
    ..

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  6. #2266 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Routerul meu are o setare care se cheamă "coexistence with Bluetooth yes/no". E nevoie sa mai detaliez?

    -= Sent from a parallel universe through a wormhole =-

  7. #2267 SP
    Member chris diaz's Avatar

  8. #2268 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  9. #2269 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-o sa inteleg (probabil niciodata) de ce Seagate nu a marit cache-ul acela amarat de 8GB (e de 8GB de ani buni - la ce pret are flash-ul in zilele noastre, puteau sa puna si ei un 32GB or so)... si de ce nu ofera si varianta de SSHD cu 7200RPM, ci doar 5400 RPM. Pacat! Pt. ca in ritmul asta ideea de HDD si SSHD o sa cam dispara, odata ce SSD-urile scad ca pret in continuu.

  10. #2270 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Eu am bagat asa ceva in pro-ul meu (2TB) ... http://www.seagate.com/gb/en/consume...-hdd/#features
    So far so good (nu vad timpi de asteptare extra in jocuri). Sunt curios daca o sa crape mai repede decat cei 2 ani de garantie sau nu .

  11. #2271 SP
    Member cipvas's Avatar
    A apărut pe la noi HDD-ul ala de mai sus?

  12. #2272 SP
    Member Hider141's Avatar
    Daca te referi la FireCuda atunci da, a aparut. Dar sunt in stoc, din ce am vazut, doar cel de 500GB si cel de 1TB (dintre cele de 2,5").

  13. #2273 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    L-am luat eu la scurt timp dupa ce a aparut Pro-ul, de la PcGarage. A fost singurul loc unde am gasit varianta de 2Tb.
    Initial nu il aveau, dar mi-am setat alerta de stoc. Cand am primit notificarea era direct cu stoc limitat.
    Te sfatuiesc sa faci la fel, daca il vrei. Nu m-am uitat daca a mai aparut in alta parte de atunci. Eu am dat 576ron pe el.

  14. #2274 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Oricum, sa nu va faceți iluzii ca se întâmplă minuni dacă puneți hdd-uri cu cache mare sau chair SSD full. Eu am un Samsung 850 de 1TB pe care l-am pus în consola câteva luni și în afara de faptul ca timpii de încărcare în unele jocuri era un pic mai mic, nici o alta brânză. Am decis sa îl utilizez ca disc sistem într-un gaming pc și sa las un HDD clasic de 2tb în PS.

    -= Sent from a parallel universe through a wormhole =-

  15. #2275 SP
    Member westy9009's Avatar
    Aveti idee - daca exista orice solutie de Colling Stand pentru PS4 PRO ? am vazut ceva de la Trustmaster - dar cred ca nu se potriveste .

  16. #2276 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    N-o sa inteleg (probabil niciodata) de ce Seagate nu a marit cache-ul acela amarat de 8GB (e de 8GB de ani buni - la ce pret are flash-ul in zilele noastre, puteau sa puna si ei un 32GB or so)... si de ce nu ofera si varianta de SSHD cu 7200RPM, ci doar 5400 RPM. Pacat! Pt. ca in ritmul asta ideea de HDD si SSHD o sa cam dispara, odata ce SSD-urile scad ca pret in continuu.
    am auzit lumea zicand ca SSD-urile scad in pret din 2014 si un ssd decent tot costa cat un ps4 pro, la ritmul asta ssd-urile o sa ajunga la pret rezonabil pe la ps6 sau ps6 pro

  17. #2277 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Pai preturile au scazut. Un SSD de 120 costa peste 300, acum este sub 200, unul de 500 era in jur de 1000, acum se gaseste si in jur de 500 (OCZ, SanDisk). Daca vrei capacitati mairi, de 2 TB, alea costa. Nici nu erau pe piata in 2014.

  18. #2278 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    SSD ok pt PS4 la 1Tb gasesti in jur de 1000-1200 ron. Mai mult de atat costa peste consola.
    Partea nasoala este ca nici macar nu beneficiezi de toate imbunatatirile pe care le aduce un SSD, anume viteza foarte mare de incarcare a datelor peste tot in consola. Daca ar fi adus imbunatatiri asemenatoare cu folosirea acestuia pe un PC, da, poate ar fi meritat investitia, dar si acolo, nu mai mult de 1Tb, din cauza pretului.
    Daca vrei imbunatatiri decente a timpilor de incarcare, mai mult spatiu de stocare si sa nu dai o avere, recomand Firecuda-ul de 2Tb.

  19. #2279 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Dupa 2-3 luni controllerul din cutia de la PRO incepe sa cedeze.. s-a dus butonul de pe care alergi (se activeaza / dezactiveaza de unul singur desi daca apesi pe el nu este tocit se pasa normal ) si nu sunt primul caz, mai am un tip in lista cu acceasi problema si cam aceeasi perioada de timp ca si utilizare .

    Se pare ca primele controllere aveau probleme cu cojirea sticurilor, insa m-a tinut un controller d-ala 2 ani + de BF4 , astea noi V2 dupa nici 3 luni .. cedeaza.

    Are garantie controllerul oare ?

  20. #2280 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Voi ați observat dacă se mărește viteza fan ului,când jucați jocuri cu patch pro?

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 114 of 155 FirstFirst ... 14 64 104 112 113 114 115 116 124 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts