Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 131 of 155 FirstFirst ... 31 81 121 129 130 131 132 133 141 ... LastLast
Results 2,601 to 2,620 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2601 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Am mai incercat aseara dupa restartarea PS4 Pro, creste viteza pana la 3-4 MBs vreo 2-3 minute, dupa care scade simtitor de mult. Downloadul poate fi oprit prin Pause, iar dupa ce ii dai Resume la fel se intampla, creste cateva minute (sub 5 minute) dupa care scade rau de tot. Cum este posibil sa te prezinti in anul 2017, cand un update are 8-10 GB, cu viteze nesimtit de mici? Comparatia cu Steam nu-si are rostul, serverele Sony fiind la ani lumina distanta de ce ofera Steam.

  2. #2602 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu știu ce provider aveți voi, eu prin RDS cu abonament de 300 iau cu 10-15 MB/s prin WiFi 5ghz

  3. #2603 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Posibila solutie: https://www.forbes.com/sites/jplafke.../#28aadcc42d4e

    Daca cineva e curios despre presupusul motiv al vitezei penibile: https://www.reddit.com/r/PS4/comment..._i_might_have/

    Eu am RDS de 1GB/s si descarc cu 5-15 MB/s pe PS4, adica de pana la de 10 de ori mai incet decat pe PC unde am luat si cu 50MB/s.

  4. #2604 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu știu ce provider aveți voi, eu prin RDS cu abonament de 300 iau cu 10-15 MB/s prin WiFi 5ghz
    Dante, de unde îți dai seama cu câți MB tragi de pe PSN?

    Mă refer când ai un update sau un joc, nu de la acel "test" din settings.

  5. #2605 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Providerul meu este unul de cartier. Fosta Evolva, pentru aceia dintre dvs. care mai tin minte. Acest provider a refuzat cu obstinatie sa fie cumparat de RCS-RDS, iar ca urmare a acestui fapt, nu am in zona mea RCS-RDS. Dar, atentie, pentru nevoile mele, este ok cat imi ofera, respectiv 100 Mbs intern (descarc cu maxim 12 MBs, in medie cu 9-10 MBs.) Extern am 40 Mbs, ceea ce se traduce prin maxim 5 MBs reali, iar in practica am 3-4 MBs. Am observat ca atunci cand descarc ceva de pe Steam (extern), vreo 10 minute se chinuie cu 1 MBs- 1,2 MBs, ca dupa aceea sa urce la 5 MBs (maximul) si acea viteza sa nu mai scada deloc pana la terminarea downloadului. Pe PSN e exact invers, incepe sa descarce cu 3-4 MBs, ca dupa 2-3 minute sa scada la 200-300 kbs. Groaznic. Nu cred ca e de la provider, pentru ca pe Steam sau Origin se comporta exact invers, insa cum e normal sa fie : viteza creste treptat pana atinge maximul si asa ramane.

  6. #2606 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Update nou pe tv-urile sony, iar ultimul update de FW de la consola are probleme in cazul mai a mai multi useri ( in principiu te vezi offline si nu merg anumite functii din cauza asta )

  7. #2607 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Update nou pe tv-urile sony, iar ultimul update de FW de la consola are probleme in cazul mai a mai multi useri ( in principiu te vezi offline si nu merg anumite functii din cauza asta )
    Am pățit-o...

  8. #2608 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    S-a intamplat cuiva sa nu mai mearga portul LAN la PS4 Pro?

    Garantie nu? Nu este ceva software?

  9. #2609 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    S-a intamplat cuiva sa nu mai mearga portul LAN la PS4 Pro?
    Mie mi s-a întâmplat la PS4 standard.

  10. #2610 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    parca si Tudy a dus un ps4 vanila la garantie din acelasi motiv.

  11. #2611 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nope, la mine a fost unitatea optica.

  12. #2612 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by vladthegamer View Post
    Dante, de unde îți dai seama cu câți MB tragi de pe PSN?

    Mă refer când ai un update sau un joc, nu de la acel "test" din settings.

    "ochiometric".

    te uiti la cat ai downloadat si cum se updateaza progresul. eu de obicei nu trag cu mai putin de 10-11mbs, fie joc, fie patch. creste downloadul 90mb>100mb>111mb etc

    cand nu merge cu 10-11mbs, merge cu viteza maxima pe care o am eu de la provider, 26mbs, tot ochiometric.

  13. #2613 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Azi am descarcat update-ul la Horizon Zero Dawn cu 17-18 MB/s, tot ochiometric am constatat. Serios, a descarcat vreo 17 GB si ceva in 15 minute. Nu imi vine sa cred.

  14. #2614 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Poate ca incep si ei in sfarsit sa afle ce este acela peering... E ciudat rau sa vezi ca un serviciu oficial in Romania merge mai prost decat un serviciu care nu exista oficial la noi (stiti voi care)...

  15. #2615 SP
    Member felixanu's Avatar
    Și eu aseară pe la 12 noaptea am luat drive club in 50 minute. Am observat că cel mai bine descarcă noaptea și dimineața, asta pe lan.

  16. #2616 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu ieri am luat update bf1 de 4gb in aproximativ 1 min , practic nici nu mi-am dat seama ca s-a tras
    in ultimul timp merge foarte ok pe partea de download psn-ul , eu cel putin merg pe cont uk.

  17. #2617 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Daca nu detin un tv 4k (nici nu doresc sa achizionez unul) merita sa trec la ps4 pro ? Adica voi sesiza vreo diferenta? Am tv full hd.

  18. #2618 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Da . Merita ! Vei avea jocuri cu 60 FPS și poate se vor vedea și mai bine . Exemplu Fifa

  19. #2619 SP
    Member gabridinu's Avatar

  20. #2620 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Here we go again.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 131 of 155 FirstFirst ... 31 81 121 129 130 131 132 133 141 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts