Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 22 of 155 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 122 ... LastLast
Results 421 to 440 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #421 SP
    Member chris diaz's Avatar
    PS 4.5 era programat in luna decembrie 2016. Cel putin asa se vorbea "pe la colturi". Eu tot mai sper si abia imi doresc un PS4 Neo acum, in decembrie, nu de alta, dar mi-am vandut PS4 actual cu 1000 lei. S-a vandut instantaneu pe O...L...X.
    Nu vreau niciun fel de slim. In schimb o sa cumpar Xbox One S imediat ce apare iar peste un an si ceva cand apare Scorpio, vindem Xbox One slimul ca sa-i facem loc lui Scorpio. Ca-asa-i in gamingul de consola, mai nou.

  2. #422 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Cand Ms a anuntat doua console la e3 Nea Caisa a lu' Sony facea glume pe retelele de socializare....is tare perversi astia de la Sony.

  3. #423 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cine e ala care făcea glume? Kaz Hirai? E parody account

  4. #424 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Dant3, SPOILERS! Nu pot sa spun cat de mult ma bucur sa vad ca inca mai exista oameni care cred ca ala e adevaratul Kaz. Contul acela chiar e prea bun.

  5. #425 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Cine e ala care făcea glume? Kaz Hirai? E parody account
    Nu urmaresc contul doar am vazut ce distribuiau altii.

    In orice caz asta nu inseamna ca cei de la Sony nu au asteptat sa vada reactia publicului la ce a avut Ms de prezentat iar apoi sa actioneze.

  6. #426 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Au mai făcut treaba asta, bandiți, chiar te interesează chestiile astea? Dacă te afectează atât de tare renunți, cum am făcut eu. Vrei onoare când e vorba despre afaceri? Nu o sa găsești decât faliment în onoare. Corectitudinea si onoarea nu fac casa buna cu milioanele de dolari.

  7. #427 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Si care ar fi alternativa, sa trec pe pc?
    Hardware-ul iti mananca banii iar 'comunitatea' iti mananca nervii.

  8. #428 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Dar nu ar trebui sa te intereseze pe tine cum fac ei afaceri, cat timp tu ai un produs final mai bun si mai ieftin decat PC-ul. Sau nu mai poti sa omori demoni in God of War de ciuda ca Sony ii injunghie pe la spate pe Microsoft?

  9. #429 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Si care ar fi alternativa, sa trec pe pc?
    Hardware-ul iti mananca banii iar 'comunitatea' iti mananca nervii.
    Alegi "răul" cel mai mic, care este ăla? Tu hotărăști!

  10. #430 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    perversi rau astia de la sony mai ales cand scot jocuri pt tot norodul. Ce mi-ar placea sa fie asa perversi si cei de la microsoft, sa le fure ''secretul'' asta cu joacele

  11. #431 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Cei drept au cateva case de productie foarte bune, care nu dezamagesc. Se bazeaza pe acest lucru atat de mult incat isi permit cam orice.

  12. #432 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu mentionasem asta in postul meu initial: scot ce scot, si cand scot.. dar faza e ca.. scot Sunt surprins.
    Initial am zis ca o sa priveasca asa condescendent, in timp ce-si numara banii, astia de la $ony, dar nu, sunt calare din nou pe M$ aparent.
    M$ care de fapt, din disperare, a sarit cu anuntul "bestiei consola" Scorpio, dupa "leak-urile" NEO si au plusat cu un slim (care dupa mine nu este nimic altceva decat ce trebuia sa fie XBOX One la data lansarii).
    Acum vine si $ony cu un slim, ca doar nu vor sa ramana de caruta, iar cu NEO ala.. patura pe tambal deocamdata. "E gata cand o fi gata".
    As fi zis ca poate asa se misca si tehnologia pe console, avem si noi parte de niste cutiute mai potente dar nu stiu ce sa zic.. riscam sa intram intr-un carusel d-asta al "reviziilor" foarte nasol, pentru noi, ca si consumatori.. marketing la greu, inovatie mai putin, jocuri da si nu prea.
    Cu astia, razi cu un ochi si plangi cu altul..

    @chris diaz, si eu am vandut PS4-ul la scurta vreme dupa ce am realizat ca astia vor veni cu o noua consola, l-am dat la un pret foarte bun (vreo 1600, dar avea garantie peste un an si venea cu 2 controllere). Il luasem nu demult, un CUH 1200 de 1TB, ce "inlocuise" PS4-ul "vechi".
    Ma gandeam ca o sa avem parte de un astfel de fiasco si nu aveam de gand sa-mi bat capul cu asta pe timpul si nervii mei, mai ales intr-o perioada in care nu am timp efectiv de jucat. Sa vedem ce "culegem" din toamna. Dar deja sunt atatea SKUs.. atatea variante, care de fapt tot nu "te tin" ca vine alta varianta, si alta varianta.. good times!

    Cum spunea @flightcrank daca nu ma insel, mai bine vin naibii cu un abonament jocuri lunar/anual/whatever, mai mare, sa coste (dar sa dea cutiutele astea gratuit) si sa ne lase odata.. vrem sa ne jucam, avem bani de dat, dar sa nu ne frece atat cu refresh-uri, teraflopi si alte macaneli cu privire la hardware. Daca voiam astfel de agitatie, nu mai cumparam console, pentru astfel de lucruri avem PC.
    Din pacate insa, cum mentionam si alta data, consolele devin console-pcuri-dar nu prea-console-dar nici pcuri, iar perioada asta nu este nimic altceva decat una de tranzitie (pe spatele si banii nostri).

    @BizZare, $ony are "studiourile de casa", M$ are Windows. Fiecare baga tare, pe ce are -- unii pe jocuri exclusive, altii pe "gaming ecosistem". Sunt coporatii imense ce au tot interesul sa scoata maximul de profit din orice, cautand continuu sa se diferentieze de competitie, intr-un mediu si o piata foarte dinamica. Pana la urma, daca o iei si altfel.. pentru ei, are balta peste, nu? Cand arunca lumea cu bani in ei, normal ca fac ce vor.

    PS: mi-am adus aminte de ceva, auzi si la unii, abordare "tip Apple", "produse premium", "anuntam si deja punem la vanzare".. doar n-oi sta si la coada acum, pe banii mei! Bai ce vremuri traim..

  13. #433 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    dar mi-am vandut PS4 actual cu 1000 lei. S-a vandut instantaneu pe O...L...X.
    Eu sunt curios doar de ce ai scris asa O...L...X... Nu de alta, dar noi spre deosebire de altii, nu filtram/cenzuram asa ceva. Uite: OLX, okazii.ro, computergames.ro, lajumate.ro, emag.ro, pcgarage.ro. Hmm, we still rock on, right?

    P.S. Hai cu PS 4.5. Hai cu Neo, hai cu ceva nou... dar as vrea sa vad si ceva miscari pe partea de originalitate... nu doar Mhz si FPS in plus.

  14. #434 SP
    Member tudort's Avatar
    Este sigură lansarea în această toamnă a ps4-ului îmbunătățit ? Abia am strâns bănuții pentru a îmi lua o consolă şi aş vrea PlayStation . Ce spuneți ? Să aștept Tokyo Game Show sau să iau bundle Uncharted 4 acum ?

    Sent from my HTC One M9PLUS using Tapatalk

  15. #435 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Daca nu ,,te arde" si mai poti astepta pana in toamna sa vezi ce si cum, ai putina rabdare; daca te repezi s-ar putea sa regreti mai tarziu.

  16. #436 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mai asteapta 2 luni, si daca nu e mare branza slimul ala, cel mai probabil va scadea pretul consolei oricum.

  17. #437 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by tudort View Post
    Este sigură lansarea în această toamnă a ps4-ului îmbunătățit ? Abia am strâns bănuții pentru a îmi lua o consolă şi aş vrea PlayStation . Ce spuneți ? Să aștept Tokyo Game Show sau să iau bundle Uncharted 4 acum ?

    Sent from my HTC One M9PLUS using Tapatalk
    Așteaptă până în octombrie. Apare anul ăsta.

  18. #438 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Nu vreau decat 1080P x 60 fps plm. M-am saturat sa cersesc frame-uri.

  19. #439 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Si pe mine ma tenteaza sa o vand, dar din toamna vine DLC la Destiny, Battlefield, Mafia etc...

  20. #440 SP
    Junior Member sergiuvl's Avatar
    Call of duty


    Sent from my Nokia 3310

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 155 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 122 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts