Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 45 of 155 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 55 95 145 ... LastLast
Results 881 to 900 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #881 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    @djleo666 citeste ce am scris mai sus in postul din quote si acelasi rationament se aplica si la ps5, daca astepti acum un an dupa scorpio, repet nici nu se stie daca se lanseaza in 2017, de ce sa nu ma astepti un an pana la ps5 care va fi mai puternic ca scorpio si care va fi o noua generatie. mai mult ca sigur ciclul unei console va fi in jur de 5-6 ani maxim de acum incolo. scorpio era bun daca se lansa anul acesta sau la inceputul anului viitor, asa au pierdut foarte mult teren pentru ca in 2017 sony poate sa zica, stati putin in 2018 scoatem o consola cu 10teraflopti, ca e la moda cuvantul.
    Am zis ca merita sa cumpere acum PS4 Pro si nu sa astepte anul viitor. Pentru ca anul viitor s-ar putea sa insemne de fapt Spring 2018. Imi cer scuze ca am scris pe scurt si s-a inteles ca ii recomand sa astepte deupa Scorpio, nu faceam asta!

  2. #882 SP
    Member mircoid's Avatar
    Normal ca merita PS4 Pro acum.
    Toate jocurile care sunt programate post lansare sunt optimizate ps4pro si vor veni xu sigla pe carcasa.
    Chiar daca ai fhd acasa tot vei avea un avantaj vizual in fata actualei editii de ps4.

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  3. #883 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by mircoid View Post
    Era retorica. Fanboii xbone s demonteaza ps4pro cu doua chestii: nu are 4k player si las' ca vine scorpio in iarna lui 2017 cu mai multi teraflopi.

    Pana atunci xbone va mai pierde 12 luni consecutive in vanzari.

    Are cineva informatii ca Sony va scoate pe piata o serie de TVuri 4k hdr de buget pe care sa le marketeze cu ps4pro?
    Asa cum am zis, Xbox a pierdut deja inca de la lansarea din Iunie 2013. Acum diferenta la vanzari se adanceste cu fiecare luna ce trece.
    Teoretic TV-uri 4k HDR de buget vor apare, tehnologia e noua de aceea si pretul este pe masura. Nu are legatura marca TV-ului, atata timp cat are timp de raspuns mic in Game Mode si HDR activ.

  4. #884 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, voi cumpăra cu siguranță mai ales ca am luat pe consola veche exact cât am dat, norocul meu ca am avut ediția limitata cu MGS 5

  5. #885 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu tot nu cumpar, imi iau la anul PS5 cu mai multi teraflopsi decat Scorpio si la pret mai bun, pana atunci nu mor daca injur odata pe saptamana cand mai deschid consola ca se misca greu sau sacadeaza Fallout 4 care oricum arata rau

  6. #886 SP
    Member mircoid's Avatar
    Eu am zis tv sony pentru ca am o problema cu tvurile competitorilor. Partea cu low budget 4k hdr gaming tv e de urmarit. Sper sa vedem ceva pana in paste 2017

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  7. #887 SP
    Member Hider141's Avatar
    Eu 'probabil voi cumpara anul viitor'.
    Astept deocamdata sa apara pe piata si sa vad exact diferentele vizuale/de framerate intre PS4 si PS4 Pro, si dupa aia sa vad.
    Sper sa nu se devalorizeze prea tare PS4 normal, ca sa nu trebuiasca sa pun o diferenta prea mare.

  8. #888 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu tot nu cumpar, imi iau la anul PS5 cu mai multi teraflopsi decat Scorpio si la pret mai bun, pana atunci nu mor daca injur odata pe saptamana cand mai deschid consola ca se misca greu sau sacadeaza Fallout 4 care oricum arata rau
    Nu cred ca apare asa repede, au spus in conferință ca asta e mid gen. Cred că anunțul pentru PS5 vine dupa ce se lansează Scorpio, iar în magazine prin noiembrie 2019, dupa încă 3 ani de Pro

  9. #889 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Eu personal nu schimb PS4 actual cu Pro. Se misca mai mult decat ok, singura nemultumire e bateria la DS4, baterie care vad ca nu au schimbat-o la Pro. Incalzirea si galagia am rezolvat-o tinand consola in loc aerisit. Sunt curios tinand cont de dimensiunea mai mare a Pro-ului daca sistemul de racire este mai bine dimensionat! (Vedem la iFix- it )

  10. #890 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by Hider141 View Post
    Eu probabil voi cumpara anul viitor.
    Astept deocamdata sa apara pe piata si sa vad exact diferentele vizuale/de framerate intre PS4 si PS4 Pro, si dupa aia sa vad.
    Sper sa nu se devalorizeze prea tare PS4 normal, ca sa nu trebuiasca sa pun o diferenta prea mare.
    Diferentele vor fi evidentiate doar de game developeri. In plus, pentru a vedea diferenta de 4k va trebui sa iei in considerare vizionarea continutului pe un display 4k cu hdr sau dolby vision in game mode

  11. #891 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    PS4 Pro nu suportă Dolby Vision, doar HDR10
    Q: Will PS4 Pro include support for Dolby Vision HDR?

    There are currently no plans to support Dolby Vision.

  12. #892 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Guys, HDR10 si Dolby Vision sunt doar niste minimum specs pe care trebuie sa le indeplineasca un TV pentru a primi "aprobarea" de branding HDR10 / Dolby Vision, mainly panou 10/12 biti si minimum 1000 cd/m2 peak brightness (exceptand panourile AMOLED), PENTRU content video.

    HDR in jocuri nu trebuie sa adere la niciun standard, it's just HDR. Deci daca il luati doar pentru jocuri HDR, si un 600 cd/m2 e in general dublu fata de cat duc tv-urile noastre luate in ultimii 2-3-4 ani.

    edit: ceva util pt cei in cautarea tv-ului perfect pentru HDR:
    http://www.rtings.com/tv/tests/pictu...eak-brightness

  13. #893 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    PS4 Pro nu suportă Dolby Vision, doar HDR10
    Asa e. Ai dreptate. Specifica foarte clar in FAQ lor si-mi scapase aceasta informatie.
    Mersi de corectie.

  14. #894 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu stiu ca nu se poate, ăștia spun altceva.
    E-mpire - UHD Blu-Ray on PS4 Pro: Still Possible?

  15. #895 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu stiu ca nu se poate, ăștia spun altceva.
    E-mpire - UHD Blu-Ray on PS4 Pro: Still Possible?
    Se poate ca Sony sa tina un as in maneca pe care sa il foloseasca dupa lansarea lui XBONE S. Aceeasi strategie pusa in aplicare cu lansarea lui PS4 Pro ...

  16. #896 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Discutam discutii, c-asa e pe forum. Deocamdata, PS4 Classic (nici nu e atat de vechi, dar a intrat la clasice) isi face treaba, deci nu am motive sa il vand. Vajaie, face ca toti dracii, se mai impiedica pe scari ca un copil energic, dar mai duce el cat de cat. Pana face astm si alergie la praf...sa vezi atunci probleme.

    E clar ca pentru cineva care este in cumpana, daca sa isi ia acum un PS4 sau sa astepte, varianta GeneratiaPro este cea mai buna. Pentru cine are deja, merita efortul doar daca ai un TV capabil. Vom vedea mai multe teste in viitor, acolo iti poti da seama daca merita cu adevarat sa faci acest pas, if the eye candy is worth it or not. Ca de sughitat, o sa sughite si caloriferul asta.

  17. #897 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by mircoid View Post
    Se poate ca Sony sa tina un as in maneca pe care sa il foloseasca dupa lansarea lui XBONE S. Aceeasi strategie pusa in aplicare cu lansarea lui PS4 Pro ...
    Xbox One S e lansat deja, nu au nevoie de niciun as pentru asa ceva. Dacă te referi la Scorpio, e altceva, acolo vorbim deja de altă generație.

  18. #898 SP
    Member mircoid's Avatar
    Ma refer fix la XBONE S.
    Ps4pro se bate cu ce e acum pe piata iar Microsoft a raportat ca in august XBONE a vandut mai bine ca PS4 pentru a doua luna in viata lui.
    Eu ma astept la un anunt din partea lui Sony ca o sa dea drumul la 4k player ... Asa ca de Craciun.

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  19. #899 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Când ai un GPU de 3 ori mai puternic decât concurența nu ai nevoie de niciun cadou de Crăciun, până la urmă eu îmi iau consola pentru jocuri in 1080p la 60 fps, sper sa nu dezamăgească.

  20. #900 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Când ai un GPU de 3 ori mai puternic decât concurența nu ai nevoie de niciun cadou de Crăciun, până la urmă eu îmi iau consola pentru jocuri in 1080p la 60 fps, sper sa nu dezamăgească.
    Pai au anuntat deja ca se bazeaza pe parteneriatul cu Netflix si Ytb pentru content 4k. Doar americanii cumpara discuri cu filme 4k dar trendul zice ca piata fizica moare si se muta pe stream.
    Deci vine Microsoft si marketeaza XBONE S cu player 4k care va mai avea durata de viata de 1-2 ani si este folosit de 10% din user baseul lor de 15 milioane sau pe'acolo? Nu tine ...
    LE: Asta cu dezamagitul nu tine de Sony ci de game devs. Cu totii speram sa nu ne dezamageasca, mai ales eu ca am TV 3D FHD de 7 luni de zile si jur ca nu bag 1000 de euro in TV in urmatorii 2 ani.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 155 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 55 95 145 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts