Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 46 of 155 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 96 146 ... LastLast
Results 901 to 920 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #901 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @Einherjar793AD mersi, deci nu mi-a scapat nimic.. o sa fie la mana developerilor.
    Eram usor sarcastic in post-ul meu. Parca vad ca dau doar o "spoiala grafica" si tot in 30 FPS ne jucam. In sfarsit, om trai si-om vedea.
    In alta ordine de idei, am votat si eu prima varianta.

    PS: @HDR hype, nu dati banii pe prostii.. acum cel putin

  2. #902 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by mircoid View Post
    trendul zice ca piata fizica moare si se muta pe stream.
    Stai asa ca nici stream-ul nu-i la indemana oricui. Net tapan, banda larga, alea, alea. Si in 4K...ohoo!

  3. #903 SP
    Member marv's Avatar
    Games with PS4 Pro features will have a ‘PS4 Pro Enhanced’ on the cover | VG247

    am fost cat de cat aproape cu numele in celalalt thread.

  4. #904 SP
    Member chris diaz's Avatar
    "Speaking during the Q&A following last night’s PlayStation 4 Pro reveal, developer Crystal Dynamics confirmed that the Rise Of Tomb Raider comes with three modes, each with a different resolution setting and frame-rate target.
    The first of these is 4K Resolution mode, which targets 30 frames-per-second and runs at a 4K resolution, though it’s unclear if it’s going to be native 4K or not, however unlikely.
    Then there’s Enriched Visuals mode, which also caps the frame-rate at 30 frames-per-second, but pairs it with a 1080p resolution. Finally, there’s High Frame-rate mode, which targets 60 frames-per-second at the same 1080p resolution.
    Crystal Dynamics said that the High Frame-rate mode may not always reach the target 60fps, but frame-rate should be north of 45 frames-per-second.."

    Cititi cu atentie ultima fraza din textul de mai sus.

    https://www.vg247.com/2016/09/08/ris...ns-on-ps4-pro/

  5. #905 SP
    Admin MonkY's Avatar

    PS4 Pro

    Pai ce-ai facut mai nene mai? Facem upgrade si nici in 1080p n-avem sanse de 60 frame-uri?!? Auzi tu "north of 45 frames" - sa vedem cand o fi south of... 4K, HDR, PRO my a**!

  6. #906 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Da, m-am lamurit, consola lansata de fapt este PS4 slim, si cred ca pe aia o voi lua ca sa o schimb pe cea veche pt. ca e mai rece, mai silentioasa si consuma mai putin, plus hdd 1tb si wireless 5ghz (componente de bun simt ce trebuiau sa fie parte din ps4 la lansare) in 1550 lei.

  7. #907 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mizerie de consola, Scorpio rulzzz

  8. #908 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Lasa Scorpio... de aia ne luam cand s-o lansa. Momentan PS4 Pro e in target, si deja vad ca nu poate 1080p la 60fps. Cel putin asa spun developerii, nu eu. Acum, ori aia mananca ceva bors (si le place Scorpio, nah!), ori BigMac-ul asta chiar e facut la repezeala, sa mai scoate Sony niste bani pana la anul cand au pregatit deja PS5?!? Nu stiu, dar parca cineva isi cam bate joc de conceptul de consola... In fine, om vedea cand s-o lansa, poate momentan e doar borsul prea acru...

  9. #909 SP
    Member Privatul's Avatar
    Eu unul sunt trist. Am crescut cu Play Station 1 si Nintendo N64 deci nu sunt chiar un june in ale consolelor. Totusi prostitutia actuala pe care o presteaza atat microsoft cat si sony e dureroasa/enervanta. Au ajuns ca in anul 2016, cand nu mai suntem limitati dpdv tehnologic sa nu poti face diferenta dintre o consola si un calculator mid range. Au taiat 80-90% din exclusivitati (ba lansandu-le pe pc, ba oferind acces de pe pc la jocuri) si ce e si mai trist au ajuns un fel de pc de sufragerie; adio consola cumparata o data la (insert here number bigger than 5).

    Spre exemplu: imi iau un Ps4 in 2014 in ideea in care ma joc tot ce apare pana in minim 2018 daca nu 2019. Eh, teapa: mi se spune de sony ca sa mai dau inca 400E pe o consola care ruleaza aceleasi jocuri doar cu detalii mai frumoase (sounds like upgrading my video card). Si povestea asta probabil se va duce in 2017 in directia in care doar pe pro se vor putea juca anumite jocuri, nu si pe ps4.

    Sa imi fie cu iertare daca am plictisit pe cineva insa nu mi se pare correct sa fac upgrade la consola din 2 in 2 ani din moment ce oricum e mai slaba si limitata hardware ca un pc si jocurile sunt mai scumpe. Incet incet vor disparea asa zisele "conserve". Sunt trist.

  10. #910 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    MonkY , faza cu 45+ fps se refera strict la Rise Of Tomb Raider si cum l-au optimizat cei de la Crystal Dynamics , este un joc care pe PS4 vanilla e la 30fps sau mai putin uneori. Cum spuneau cei de la Digital Foundry , este un joc care cere multe resurse, chiar si pe pc. rise-of-the-tomb-raider-is-a-great-pc-port-if-youve-got-the-rig-for-it
    “This is one of the few cases where our budget PC failed to get close to console performance levels, but as the video [below] hopefully demonstrates, even on medium settings, the game still looks very attractive.”
    “We recommend a Core i5 quad-core processor for this title and a GTX 960 for a better-than-console experience.”
    Si aici se refera la ps4vanilla . Pai ce facem , vrem sa concuram cu PC-urile pentru 100$ extra ? Eu zic sa ne linistim un pic

    Cat despre partea cu 60fps am inteles ca variantele de redare pe 1080p sunt:
    Enriched Visuals mode care e locked la 30fps
    High Frame-rate unlocked frame mode <60fps
    Atentie: astea sunt optiunile date de catre Crystal Dynamics in Rise of The Tomb Raider pentru ps4 pro si nu reprezinta un standard pentru celelalte jocuri/producatori , fiecare poate optimiza dupa bunul plac.

    Daca sunt pierderi de 10-15fps nu e un capat de lume cand plecam de la 60fps ; cand plecam de la 30.. aia e alta treaba.

  11. #911 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Monky vezi că Tomb Raider este setos rău și pe PC. Îți trebuie hardware serios.
    Consola costă totuși patru sute de euro.
    Vom vedea ce va urma. Personal sunt de acord cu îmbunătățiri ale consolei după trei ani. Nu mai rămâi așa mult în urmă tehnologic.

  12. #912 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Eu unul sunt trist. Am crescut cu Play Station 1 si Nintendo N64 deci nu sunt chiar un june in ale consolelor. Totusi prostitutia actuala pe care o presteaza atat microsoft cat si sony e dureroasa/enervanta. Au ajuns ca in anul 2016, cand nu mai suntem limitati dpdv tehnologic sa nu poti face diferenta dintre o consola si un calculator mid range. Au taiat 80-90% din exclusivitati (ba lansandu-le pe pc, ba oferind acces de pe pc la jocuri) si ce e si mai trist au ajuns un fel de pc de sufragerie; adio consola cumparata o data la (insert here number bigger than 5).

    Spre exemplu: imi iau un Ps4 in 2014 in ideea in care ma joc tot ce apare pana in minim 2018 daca nu 2019. Eh, teapa: mi se spune de sony ca sa mai dau inca 400E pe o consola care ruleaza aceleasi jocuri doar cu detalii mai frumoase (sounds like upgrading my video card). Si povestea asta probabil se va duce in 2017 in directia in care doar pe pro se vor putea juca anumite jocuri, nu si pe ps4.

    Sa imi fie cu iertare daca am plictisit pe cineva insa nu mi se pare correct sa fac upgrade la consola din 2 in 2 ani din moment ce oricum e mai slaba si limitata hardware ca un pc si jocurile sunt mai scumpe. Incet incet vor disparea asa zisele "conserve". Sunt trist.
    Sony ti-a spus si ca poti pastra consola actuala si sa te joci pe ea pana in 2019...

  13. #913 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Tot timpu cand auzeam ca ledul de la DS4 se face rosu cand esti ranit sau pe moarte, ca se face roz cand joci cu un personaj gay s.a.m.d ma intrebam cine vede acest lucru, numa cei ce aveau oglinzi in loc de podele. Eh ca in 3 ani s-au prins si astia de la Sony de treaba si acum lumina led-ului se transmite si in touch pad sa te poti minuna de ea cand primesti headshot.

    Deci pana azi nu am stiut ca si DS4 va fi putin schimbat:

    The latest version of DUALSHOCK 4 will be included with PS4 Pro, as well as the new slimmer standard PS4. But it does not introduce any significant new functionality. The new DUALSHOCK 4 allows the light from the light bar to emit on the touch pad, making a new luminous line that illuminates in the same color as that of the light bar. It also supports USB communication in addition to Bluetooth communication. Existing DUALSHOCK 4 controllers going back to the launch of PS4 are fully supported on PS4 Pro; the updated DUALSHOCK 4 will, in turn, be fully supported by every PS4 model.
    Aici si un video cu "disectia" noului controler si compararea lui cu cel vechi:


  14. #914 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In sfarsit o idee cu cap... imi place solutia gasita pentru a vedea lumina, mai ales ca nu au pus un extra LED (ca sa mai consume amarata de baterie). Apropos, puteau si ei sa mareasca un pic bateria aia, daca tot au umblat pe-acolo si facut placa de baza mai mica.

  15. #915 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    partea interesanta la acest nou controller este ca daca il ai conectat direct prin cablu in consola ai un lag mult mai mic in transmiterea comenzilor, ceea ce la asta vechi(actual) nu era valabil , in sensul ca nu se imbunatatea nimic prin cablu.

  16. #916 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ... si iar se impusca cei de la Sony singuri in picior. Pai ce lag nene? Nu spuneau ei ca gamepadurile la PS4 nu au lag datorita tehnologiei folosite (custom Bluetooth, ca WiFi is bad)?

    Oricum nu pot sa nu observ situatia hilara... unii taie firele si incearca sa treaca de la tehnologii vechi pe fir la wireless (si sunt huliti pentru asta), Sony vrea sa trecem pe fir (daca nu vrem lag) si sunt laudati pentru asta. Frack me!

  17. #917 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu nu prea mai am grija incarcatului , mai tot timpul sunt cu firele prin casti sau controller , joc foarte aproape de consola , iar daca asta da un plus controllerului .. eu sigur am sa-l folosesc desi am casti si controller wireless

  18. #918 SP
    Banned cryyo's Avatar
    De VR nu mai vorbeste nimeni? Adevarul e ca nici Sony nu s-a omorat, culmea, la anuntarea consolei care ar trebui sa-l suporte.
    Are data de lansare VR-ul?

  19. #919 SP
    Junior Member xtcplus's Avatar
    Real 4k or not, tocmai ce am dat pre-order la Altex
    Mentionez ca detin un PS4 1TB si sunt f multumit.

    Va tin la curent in 2 luni cum e.

  20. #920 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    De VR nu mai vorbeste nimeni? Adevarul e ca nici Sony nu s-a omorat, culmea, la anuntarea consolei care ar trebui sa-l suporte.
    Are data de lansare VR-ul?
    Au vorbit intr-adevar foarte putin de VR... poate pentru ca nu prea au cu ce sa se laude, fata de altii (Oculus, Vive, etc.). Dar, macar fata de Microsoft, ei chiar au ceva palpabil. La ce rezolutie are si ramanand in continuare controlat "prin luminite", va fi un gimmick. Cel putin eu asa-l vad. Si sper sa ma insel!

    Data de lansare daca am inteles corect este 13 Octombrie 2016.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 155 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 96 146 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts