Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 44 of 155 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 94 144 ... LastLast
Results 861 to 880 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #861 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Cam greu sa urmaresc toata agitatia, fiind in vacanta, dar eu nu sunt convins (poate imi scapa ceva).
    Probabil o sa cumpar Pro, insa nu am inteles cum sta treaba cu "60 FPS in 1080p". O sa avem asa ceva sau nu?!

    Toti o dau de gard: "images will be enhanced", "better graphics", "increased graphical fidelity", "our game will support the Pro at launch", "graphical enhancements", etc.
    O gramada de mizerii de marketing, o gramada de gargara (HDR included, zici ca sunt aia de la M$.. dar na, o fi la moda).
    In afara de Square Enix (Tomb Raider) nu a mentionat nimeni, pe sleau, ceva de genul: 4K@30FPS, 1080p@60FPS, 1080p@30 with best possible graphics.
    Cele "3 setari" vor fi norma sau va fi o treaba pe jumatate facuta de majoritatea studiourilor doar ca sa zica ca au support Pro? ca in cele din urma sa ma tarasc tot pe la ~30 FPS indiferent de rezolutie dar vad matreata oamenilor ce merg pe strada.. si toate astea folosind o cutiuta cu un GPU 2x mai puternica decat "vanilla PS4".

    PS: am un TV UHD, sunt curios cum se vede pe "4k", dar sunt interesant in primul rand de un frame-rate mai mare.

    Ce este clar este ca toate jocurile de acum inainte vor avea suport pentru PRO. Am inteles ca este punct de compliance. Pentru cele vechi ramane la latitudinea developerului.

    Se presupune din ce a spus Sony ca in momentul in care jocul detecteaza PRO, ar trebui sa te intrebe cum vrei sa rulezi.

    4k/30 FPS (setari date de developer)
    1080P/60 FPS (setari medii)
    1080P/30 FPS (setari maxime)

  2. #862 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  3. #863 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    eu am vazut un post al lui dant3 acum cateva pagini, dar nu am avut timp sa verific informatia, noul XO slim costa 350 de dolari? adica cu 50 mai scump ca un ps4 slim si cu 50 mai ieftin ca un ps4 pro? mda.. o alegere cam no brainer, sa inteleg ca pentru o consola MS ar trebui sa mai astepti inca 12-18 luni, acel scorpio suna foarte bine pe hartie si doar atat.

    prezentarea acestui nou PS4 a fost deplorabila, parca nici nu-si doreau sa-l prezinte si nu mi-a trezit niciun interes, am si inchis streamul dupa cateva minute. BTW despre UHD player, din cate am citit aparent piata de blu-ray a scazut foarte mult in ultimii ani, iar streamingul vine foarte tare din urma si se banuieste ca pe viitor aceasta va fi principala metoda de distribuire a contentului UHD. in plus, cam ciudat ca tocmai sony, care au cota parte din aceasta tehnologie (blu-ray) au renuntat sa puna un player in ps4, practic prin aceasta decizie ei isi indreapta atentia spre streaming si reunta la formatul fizic.

    nu stiu cat e de adevarat, dar cica nu sunt chiar asa multe blu-rayuri pe piata in 4k si ca cel mai mult content s-ar gasi pe streaming. in plus mai mult ca sigur consola ar fi fost mult mai scumpa, deoarece ar trebui sa plateasca o licenta de folosire, asa ca probabil au preferat un gaming system si nu unul multimedia si deocamdata este ok, cel putin pentru mine.

    ma vor convinge sa cumpar consola doar daca indeplinesc urmatoarele conditii: TOATE, dar TOATE jocurile, viitoare, prezente si trecute, vor merge in 1080p si 60fps si anumite jocuri, precum destiny, au o grafica mult mai avansata fata de ps4og, pentru ca 60fps la 1080p pentru un shooter chiar inseamna enorm. dar deja cica se zvoneste ca in MP ar fi blocat la 30fps, asa ca o cerinta nu va indeplini, vedem pe viitor.

  4. #864 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, un XOne S cu HDD de 1TB e 350$, 300$ e ala cu HDD de 500GB. Comparația este făcută între două console cu același HDD

  5. #865 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Noul X1 S este 299$, mai ieftin cu 50 $ de PS4 Slim. Si da, cel de 2Tb cu unitate BD 4K este cu DOAR 50$ mai ieftin decat PS4 Pro fara unitate 4k...
    Personal consider ca performanta cea mai buna o are PS4, dar pretul avantajeaza X1s-ul

  6. #866 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    cum mai ieftin cu 50 de doalri fata de ps4s? ps4s e tot 299 varianta cu 500gb, iar varianta cu 1TB este mai ieftin cu DOAR 50 de dolari, iar varianta cu 2TB este la acelasi pret fata de PS4pro, si cat despre player 4k am scris mai sus, nu stiu daca ai citit ce am scris.

    ---------- Post added 09-09-2016 at 15:47 ----------

    las asta aici, chair merita citita si poate raspunde la cateva intrebari despre decizia de a lansa o asemenea consola.

    This was posted on GAF by someone who everyone agrees knows what the **** he is talking about and people trust so do what you want with this information. ]"There's no implication in Andrew's words that Sony doesn't need to be reactive. Pro has been in the works for over two years, and is a clear part of the natural progression the company sees for its platform. PS4 is slowly entering the part of its lifecyle where it will appeal to more price conscious consumers, but at the same time, this generation has clearly displayed that developers require more time to truly take advantage of the hardware they have. A lesson that is somewhat being carried over from the previous generation. This means the generation isn't going to be short, and for it to make sense for us and publishing partners, we have to think on the macrolevel of allowing them to take advantage of things for an extended period of time while not allowing the technology to stagnate as much as it did last generation. It's also a step for us and our developers to the next big thing.
    That's what PS4 Pro represents. It's a console that the first party teams will take good advantage of, and all third parties will be use to some varying degree. It's there for the enthusiasts who want the added power and increased visual fidelity, but it's also priced sensibly enough that those who tend to sit on the fence will inevitably have their eyes move in that direction as time goes on. That is foresight, and it's very much the same hungry Sony.

    What exactly would be the purpose to react to a console we've become aware of recently, and isn't going to be launched for another year? I don't see Scorpio, and think it's a potential problem. I see it, and know they were caught unaware. The difference is not significant enough to give pause. It's them reacting to what has been done, and trying to undermine the PS4 Pro in advance of its launch.
    But we have the largest userbase. Publishers will cater to us first. PS4 Pro isn't going to be neglected in favor of Scorpio. Maybe there'll be some Scorpio games that look better than some of the PS4 Pro games, but it'll mean little in the grand scheme of things. It's clear to me that they made a desperate move, and they're planning on releasing it towards the end of 2017. By the time it launches, Pro will have sold between 5-10 million consoles. And by the time it starts getting into the swing of things, PS5 will be on the horizon and the leap between them will be significant because it will represent a generational leap. The only losers in this scenario will be the few Scorpio buyers who buy into the late move by Microsoft, because it's not only late, but it's also not significant enough that those who have bought the PS4 Pro will somehow feel like they've lost out.
    As Denzel puts it. This is chess, not checkers. And Microsoft played themselves because Sony is too busy playing with God."

  7. #867 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Noul X1 S este 299$, mai ieftin cu 50 $ de PS4 Slim
    Atat Xbox One S cat si PS4 Slim costa $299, ambele in varianta cu HDD de 500GB.

  8. #868 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Noul X1 S este 299$, mai ieftin cu 50 $ de PS4 Slim. Si da, cel de 2Tb cu unitate BD 4K este cu DOAR 50$ mai ieftin decat PS4 Pro fara unitate 4k...
    Personal consider ca performanta cea mai buna o are PS4, dar pretul avantajeaza X1s-ul
    XOne S 2TB e 400$, nu este mai ieftin ala de 1TB e mai ieftin cu 50$ față de PS4 Pro.

    LE: prețul la Slim e același, nu vad avantajul prețului iar cu performanța au rămas în urmă, pana in noiembrie 2017 desigur

  9. #869 SP
    Junior Member Ultranativ's Avatar
    Intrebare. Merita sa vand ps4 pentru ps4 pro? jocurile actuale de pe ps4 pot fi rulate si pe ps4 pro ?

  10. #870 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, au spus ca vor rula toate, unele vor primi si patch-uri pentru performanta mai buna, 4K sau mai multe detalii. Daca esti tentat de astea si pana acum ai suferit din cauza problemelor de fps in unele jocuri, nu e cea mai rea idee sa faci upgrade-ul.

  11. #871 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    jocurile pot fi rulate si chiar la o calitate mai superioara, iar daca merita, doar tu poti sa raspunzi la asta. depinde de buget, de set-upul tau si de asteptarile tale.

  12. #872 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    XOne S 2TB e 400$, nu este mai ieftin ala de 1TB e mai ieftin cu 50$ față de PS4 Pro.

    LE: prețul la Slim e același, nu vad avantajul prețului iar cu performanța au rămas în urmă, pana in noiembrie 2017 desigur
    Cel putin pana atunci, deoarece Holyday 2017 e un termen vag. Asa cum am spus PS4 ramane cea mai buna varianta ca perfomanta la ora actuala, iar pentru cine vrea sa cumpere Pro este perfect ca pret/performanta!
    PS generatia asta este castigata de Playstation, Xbox indiferent de performanta care o va aduce la sfarsitul anului viitor nu va recupera diferenta de vanzari pe care Sony o are (diferenta care va creste odata cu lansarea in Octombrie-Noiembrie a Pro-ului). Personal nu are decat sa ne bucure acest lucru, deoarece concurenta este buna!

  13. #873 SP
    Junior Member Ultranativ's Avatar
    Televizorul meu nu ruleaza 4K. De aia nu prea as vrea sa fac trecerea inca pana nu am un televizor care sa poata si rula 4k. Probabil voi face trecerea la urmatoarea generatie. Va multumesc de sfaturi

  14. #874 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    @tudy Da, hai cu reset la sondaj, chiar sunt curios

  15. #875 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Still the same for me. Nu stiu inca. Astept comparatii, gameplay etc.

  16. #876 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am refacut poll-ul, aveti mai jos rezultatele initiale, voturile dinaintea anuntului oficial in legatura cu PS4 Pro.
    Attached Images Attached Images ps4pro-1st-poll.jpg

  17. #877 SP
    Member mircoid's Avatar
    De ce sa nu asteptam pana in 2018 cand o sa vina PS5 cu mai multi teraflopi decat scorpio? 😊

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  18. #878 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by mircoid View Post
    De ce sa nu asteptam pana in 2018 cand o sa vina PS5 cu mai multi teraflopi decat scorpio? ������

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk
    Pentru ca 4k. Also more horse power chiar de luna viitoare, nu anul viitor!

  19. #879 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @djleo666 citeste ce am scris mai sus in postul din quote si acelasi rationament se aplica si la ps5, daca astepti acum un an dupa scorpio, repet nici nu se stie daca se lanseaza in 2017, de ce sa nu ma astepti un an pana la ps5 care va fi mai puternic ca scorpio si care va fi o noua generatie. mai mult ca sigur ciclul unei console va fi in jur de 5-6 ani maxim de acum incolo. scorpio era bun daca se lansa anul acesta sau la inceputul anului viitor, asa au pierdut foarte mult teren pentru ca in 2017 sony poate sa zica, stati putin in 2018 scoatem o consola cu 10teraflopti, ca e la moda cuvantul.

  20. #880 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Pentru ca 4k. Also more horse power chiar de luna viitoare, nu anul viitor!
    Era retorica. Fanboii xbone s demonteaza ps4pro cu doua chestii: nu are 4k player si las' ca vine scorpio in iarna lui 2017 cu mai multi teraflopi.

    Pana atunci xbone va mai pierde 12 luni consecutive in vanzari.

    Are cineva informatii ca Sony va scoate pe piata o serie de TVuri 4k hdr de buget pe care sa le marketeze cu ps4pro?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 155 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 94 144 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts