Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 34 of 155 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 44 84 134 ... LastLast
Results 661 to 680 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #661 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    https://www.twitch.tv/kindafunnygames

    Recomand sa va uitati la discutia celor de la kindafunny.

  2. #662 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lipsesc multe informatii momentan:

    - specificatii
    - compatibilitatea cu jocurile PS4 de acum care nu au sau nu vor avea patch de 4K
    - daca e doar un upscale precum la Xbox One S sau chiar vorbim de 4K real (din unele chestii aratate pare a fi the real deal)
    - ce se intampla cu wi-fi, la ambele consolele noi, care momentan e varza
    - cum vor rula jocurile (daca vor rula) actuale de PS4 cu boost-ul de performanta, fps crescut la rezolutie mai mica, doar o rezolutie mai mare
    - ce porturi au scos/adaugat (noul slim nu mai are iesire optica)
    - doar HDD de 1TB? vor fi mai multe modele cu diferite capacitati?

    Si multe alte semne de intrebare. A fost cam vaga prezentarea si a lasat mult loc pentru interpretari. Eu unul astept sa lanseze lamuriri pe care le vom primi pana la sfarsitul saptamanii. Daca intrebarile de mai sus isi primesc un raspuns pozitiv, eu ma vad plecand din magazin cu ea pe 10 noiembrie

  3. #663 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Si PS4 normal o sa aiba HDR.
    In orice caz, as vrea sa vad gameplay, comparatii, sa vad daca merita.
    Exact! De ce nu au facut asta?
    ...ne aburesc cu "higher graphics", "better gaming experience"...da arata frate o comparatie intre cele doua hardware-uri.

    Tocmai am realizat de ce.
    "Always leave them wanting more."

  4. #664 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

  5. #665 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    De pe GameSpot:

    Main processor: Custom-chip single ProcessorCPU: x86-64 AMD "Jaguar," 8 cores

    GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ based graphics engine

    Memory: GDDR5 8GB

    Storage size: 1TB

    External dimensions: Approx. 295×55×327 mm (width × height × length)*(excludes largest projection)

    Mass: Approx. 3.3 kg

    BD/DVD Drive: BD × 6 CAV,*DVD × 8 CAV

    Input/Output: Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) port × 3,*AUX port × 1

    Networking: Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1,*IEEE 802.11 a/b/g/n/ac,*Bluetooth® 4.0 (LE)

    Power: AC 100V, 50/60Hz

    Power consumption: Max. 310W

    Operating temp: 5ºC – 35ºC

    AV Output: HDMI out port (supports 4K/HDR)*DIGITAL OUT (OPTICAL) port

  6. #666 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Lipsesc multe informatii momentan:

    - specificatii (...)
    Le-au facut publice, uite... PS4 Neo Officially Revealed as PS4 Pro; Specs, Release Date, Price Detailed - GameSpot

    Sunt atat de dezamagit incat nu gasesc resurse sa comentez acum... Pur si simplu nu-mi dau seama cum am putut sa fiu atat de naiv incat sa cred ca vor spune si altceva in afara de blah-blah 4K HDR... Adica unde vor fi avantajele unui gamer care va folosi un display FHD cu PS4 Pro...

  7. #667 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai au spus

    Cerny clarified that PS4 Pro isn't just for people with 4K or HDR-capable displays, as developers can make use of the extra power to improve visual fidelity on standard 1080p TVs. Games will know what display you use and developers can tailor their experiences to fit. The extra power can be used to boost visual density or make other tweaks to visuals that can be enjoyed on non-4K TVs.

    Patches for "over a half-dozen Sony titles" are in the works to take advantage of PS4 Pro and many third-party developers are also working on releasing patches to take advantage of the new hardware.

  8. #668 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Da, au spus ca se poate folosi ceva extra-power. Fara niciun exemplu concret, nici macar cu titluri first-party.

  9. #669 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    In light of recent events, cam asta am inteles fara sa vad conferinta

  10. #670 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Eu nu m-am uitat la conferinta si nici pe link-uri sau video-uri. Cati teraflops sunt in tigaia asta noua? E compatibila cu Delimano?

  11. #671 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Nu, Khufu, doar cu Tefal cu red dot de 4,2 teraflop.

  12. #672 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Aci-i jumara:
    Attached Images Attached Images sony-playstation-4-pro-11.jpg

  13. #673 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stati un pic... Chiar e adevarat ca PS4 Pro va avea 4.2Teraflops fata de Scorpio cu 6Teraflops? That's... one shot in the leg, Sony!

  14. #674 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Deci Scorpio va fi mai puternica? Nu ma prea pricep la hardware, doar teraflops-ii astia conteaza? CPU-ul? Ram-ul?

  15. #675 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Va dati seama cum va arata Minecraft in 6 teraflops? O sa fie isterie

  16. #676 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pana acum i-o dadeati non-stop lu' nea Microsoft ca are hardware ceva mai slab. Acum cand Sony vine cu ceva mult mai slab, o dati in Minecraft-uri. Hai sa fim seriosi... cand o sa apara iar discutiile gen "nu lua jocul pe Xbox One, ca e in 720p" sau "nu merge pe Xbox One ca de-abia duce in 20FPS", doar ca de data asta in sens invers si legat de 4K, n-o sa mai tina asta cu Minecraft.

    Anyway, daca va fi adevarat, singura sansa la Sony vor fi exclusivitatile si atat. Microsoft s-a impuscat in picior de a ajuns sa dea exclusivitatile pe orice... nu m-ar mira sa vedem acelasi lucru si la Sony, venind cu jocuri pe PC (ca doar n-or sa isi publice jocurile pe Xbox). Caz in care o sa incep sa ma intreb daca mai are sens vreo consola.

    Sau... poate peste un an-doi vom vedea o noua consola PS5, care sa dreaga situatia. Caz in care din nou o sa ma intreb daca mai are rost cate o consola la fiecare un an-doi...

    Isterie, ne-isterie, conferinta Sony a fost una din cele mai plictisitoare EVER! Oamenii de-acolo parca mai mult incercau sa vanda TV-ul Sony cu HDR si 4K, decat consola in sine. Pacat... dar, macar vine anul asta. Mama lui de buget...

  17. #677 SP
    Member Mousey's Avatar
    N-are nici măcar 4K bluray player. I ain't touchin' dis. Mai e si urat ca naiba.
    Chiar voiam un motiv pentru care să mi-l iau, nu cred că mai îs șanse acum.

  18. #678 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    decat sa luati ps4 pro , mai bine luati slimul.. eu unul sunt dezamagit si daca n-are nici macar UHD player in el , eu nu iau burgherul ala, e foarte bun ps4 de baza , iar daca pro-ul nu o sa aibe succes sunt sigur ca o sa fie ok ps4 standard.

    Si poate la anu trec pe xbox si tin ps4 standard pt exclusive.

    ---------- Post added 07-09-2016 at 23:59 ----------

    A , si nu inteleg de ce au amanat stirea asta cu ps4 pro la E3 ?!
    Ca si atunci tot asta era consola.. N-au modificat nimic la ea..si toata lumea o stia din zvonuri

  19. #679 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pentu ca intre E3 si acum ar fi vandut mai putine console daca lumea stia sigur ca o sa vina asa ceva, si chiar destul de repede si la un pret nu foarte mare.

    Mie mi se pare cam mica diferenta de pret intre slim si big mac asta, $100, mai bine mai strangi cureaua o luna-doua si iei flagship-ul. Oricum, prevad ca Scorpio o sa fie consola de referinta la tot ce tine de third-party (atat timp cat vorbim de jocuri fara gimmick-uri gen exclusive timed content pe consola z), iar PS Bro asta o sa bage doar exclusive.

    Desi, la jocuri third-party nu cred ca o sa fie vreo diferenta mare intre versiunea de scorpio si cea de pro, devii alegand mereu un middle ground pentru optimizare. In schimb, Xbox-ul ar putea sa straluceasca cu adevarat in exclusive mai bune dpdv tehnic, dar nu de tehnic au ei nevoie sa bata PS-ul la de-astea, ci de NEURONI

  20. #680 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Ti se pare mica o diferenta de pret de 33%? Mie, deloc. Daca "the best of the best of the best graphics console right now" nu inseamna mare lucru pentru mine si nici un tv 4K cu HDR (atentie, nu orice 4k suporta HDR si nu orice 4k cu HDR permite HDR in game mode) nu planuiesc sa-mi iau, iau acum PS4 Slim si de diferenta imi iau 2 jocuri noi. Sau 4 jocuri la reducere/ sh. Sau pun la chirie/ curent/ etc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 155 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 44 84 134 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts