Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 11 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 211

Thread: PSN Game Sharing - PS4

  1. #101 SP
    Member Buyk's Avatar
    pai userul care va juca pe contul primit de la tine si nu il poate face primar salvarile si trofeele se fac doar pe acel cont.

  2. #102 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Am Call Of Duty Ghost si Outlast si cateva jocuri de pe PS+.....dar mi-a expirat zilele astea PS+ deci daca vrea cineva sa joace story-ul la jocurile care le am sa imi zica....M-ar interesa orice inafara de astea care lea am deja

    Intrebarea mea e ai ce sa patesti daca faci schimburi de genu asta intre conturi? e prima mea consola nu ma prea stiu nu as vrea sa am consola banata sau ceva

  3. #103 SP
    Member flames95's Avatar
    Ofer share Killzone SF,Transistor si toate jocurile de pe plus pe Hohokum,Valiant Hearts,Outlast doar dlc-ul Whistelblower PvZ GW Oddworld ,Tlou Remastered,in concluzie sa fie ceva nejucat ...!

  4. #104 SP
    Member dumibalamuc's Avatar
    cine ma poate ajuta si pe mine cu jocul outlast ?!
    din pacate nu am nimic cumparat din ps store ..,,am doar dvd ul cu rivals si ufc care sunt instalate pe consola...
    multumesc

  5. #105 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    doresc sa cumpar impreuna cu cineva fifa 15 digital

    din ce am inteles:
    1. cumpar jocul pe consola mea pe un cont nou creat de us
    2. eu pot juca jocul de pe orice alt cont de pe consola
    3. dau prietenului meu datele contului pe care am cumparat fifa 15, cont pe care prietenul meu il introduce in consola ca primary

    intrebari:
    1. tovarasul meu va putea juca jocul de pe orice cont de pe consola lui, sau doar de pe contul de pe care a fost cumparat jocul (facut primary)?
    2. vom putea juca jocul in acelasi timp, te pe conturi diferite?

  6. #106 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    1. Va putea juca doar de pe alt cont, nu de pe cel primar; tu vei juca de pe cel pe care ai cumparat. (sau invers)
    2. Da, puteti juca si 1v1

  7. #107 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    doresc sa cumpar impreuna cu cineva fifa 15 digital

    din ce am inteles:
    1. cumpar jocul pe consola mea pe un cont nou creat de us
    2. eu pot juca jocul de pe orice alt cont de pe consola
    3. dau prietenului meu datele contului pe care am cumparat fifa 15, cont pe care prietenul meu il introduce in consola ca primary

    intrebari:
    1. tovarasul meu va putea juca jocul de pe orice cont de pe consola lui, sau doar de pe contul de pe care a fost cumparat jocul (facut primary)?
    2. vom putea juca jocul in acelasi timp, te pe conturi diferite?
    Lucrurile vor fi asa:

    -Contul de pe care s-a cumparat trebuie sa fie pe ambele console;
    -Pe una din console contul trebuie setat ca primar;
    -Cel cu contul primar va putea sa joace pe orice cont din consola lui (avantaj);
    -Cel cu contul secundar va putea sa joace numai pe acesta (dezavantaj);

    Sper ca nu am gresit pana aici.

    Si acum intreb eu, ce ar putea afecta jocul online?

    - Depinde de subscriptia la PS+ a celuilalt?
    - Daca ramane fara NET se mai poate juca offline cel cu contul secundar?

  8. #108 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    De aici PlayStation®4 FAQ - PlayStation®
    eu inteleg asa:
    - Consola este declarata Primary, nu contul.
    - Pe consola Primara nu conteaza daca esti logat pentru a putea juca ce ai downloadat.
    Sharing games you purchase from PlayStation®Store
    Games you download can be played by users who share your PS4™ system, such as your family and friends. You do not have to log in to the system for other users to play these games.
    - pe celelalte console poti juca doar pe contul care a facut download-ul si nu poti juca daca nu esti logat la PSN
    Playing games you purchase from PlayStation®Store
    Games you purchase can be downloaded and played on any PS4™ system if you sign in to PSN℠. There is no limit on the number of systems you can use. * Only you can start games that you download.
    Si
    - nu poti fi active mai mult de 2 console cu acelasi cont PSN
    * You can use up to 2 systems concurrently: the system activated as your "primary" PS4™ system, and one other system.

  9. #109 SP
    Member flames95's Avatar
    Este cineva dispus care a achizitionat Destiny digital sa il ofere prin share dau la schimb toate jocurile de ps plus,Infamous first light si Transistor ?
    Multumesc !

  10. #110 SP
    Junior Member eumaximilian's Avatar

    ghosts cont secundar

    Salut. Am call of duty ghosts pe cont secundar si as vrea sa il dau la schimb pe destiny sau fifa 15. Cine are interese sa imi dea add si mesaj pe contul principal de psn: cozma123 sau trimiteti un email . Multumesc

  11. #111 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Brb ma duc sa iau ochelarii

  12. #112 SP
    Junior Member lucian040683's Avatar
    daca este dispus careva sa dea battlefield 4 premium ptru share.trimit banii intron cont.detallii pe privat

  13. #113 SP
    Member gabytro's Avatar
    Am citit threadul si am si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva.

    Cumpar un joc digital, de pe un cont nou facut..il dau cuiva, el il face primary, si poate juca de pe orice cont, iar eu nu pot juca decat de pe contul de pe care am cumparat jocul

    Eu acum am 3 conturi dintre care doar unu cu ps+, cu toate astea eu pot cumpara jocuri de pe orice cont. Pot cumpara si de pe contul nou creat sau nu se poate decat de pe contul cu ps+?
    merci

  14. #114 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Poti cumpara jocuri de pe orice cont are acces la Store.

  15. #115 SP
    Member gabytro's Avatar
    am observat totusi ca reducerile nu sunt valabile DECAT de pe contul care are ps+.
    Bun deci pot creea un cont nou pt cumparaturi si sharing. merci

  16. #116 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Celelate conturi de pe consola beneficiaza doar de anume parti ale PS+
    Sharing benefits from PlayStation®Plus
    If you join PlayStation®Plus, benefits such as online multiplayer features that come with that membership can be enjoyed by users who share your PS4™ system. You do not have to log in to the system for other users to enjoy these benefits.
    Vezi posturile anterioare. Vezi partea se sharing din FAQ :PlayStation®4 FAQ - PlayStation®

  17. #117 SP
    Member gabytro's Avatar
    cineva mi a spus ca a incercat, dar nu s a putut juca de pe contul de pe care a cumparat jocul ..pt ca nu avea ps+ pe acel cont. Avea ps+, dar pe alt cont.
    De asta intrebam eu ieri daca e necesar sa ai ps+ chiar pe contul de pe care se cumpara jocul.
    Ar putea cineva sa confirme ca nu e nevoie de ps+?

  18. #118 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    La te referi cand spui ca nu a putut juca? Nu a putut juca online?

    Citeste te reg ce scrie pe siteul lor oficial. Ai linkul in postul meu anterior.
    Este suficient un cont cu PS+ pe consla pentru a putea juca online toate conturile de pe consola.

    Eu am 5 conturi pe consola. Am PS+ pe cel de UK, dar joc tot pe contul de RO. Si pot juca si pe celelalte conturi(US, HK, BG)

  19. #119 SP
    Member gabytro's Avatar
    da, despre online era vorba
    Asa am si eu conturile (doar unu din ele cu ps+), dar toate sunt primary si intr adevar pot juca online de pe toate; dar la treaba cu sharingul..contul va fi secundar (pt ca primar o sa fie la cel cu care shareuiesti) ..o sa mearga onlineul si in cond astea? asta ar fi intrebarea.
    Mai are cineva asa si functioneaza?

  20. #120 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Tot nu vrei sa te uiti acolo. Incearca aici:
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...4/#post1084424
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1089034
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1157231

    Recapitulare:
    Pe consola declarata Primary(consola se seteaza primary, nu contul) contul sharuieste cu toti ceilalti useri de pe consola beneficiile.
    Pe toate celelate console care exista contul, doar el poate folosi beneficile.

    Cu alte cuvinte: Ai un cont PSN care detine abonament PS+. Pe consola declarata Primary toate conturile vor putea juca online. Pe celelate console doar el va putea beneficia de acel PS+.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 11 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Similar Threads

  1. Screenshots Gallery By Strike105X in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 08-06-2023, 00:38
  2. PSN IDs - PS4 By ReNeGaDe124 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 61 Last Post: 16-09-2019, 01:46
  3. PSN Game-Sharing By PayneKiller in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 267 Last Post: 31-01-2016, 15:35
  4. Problema sharing? By AndyTiME in forum Software
    Replies: 3 Last Post: 14-09-2013, 17:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts