Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 21 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 404

Thread: PlayStation VR

  1. #81 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu a comparat nimeni VR cu 3D, eu am zis doar ca discursul aluia e la fel cu ce facea Sony cand se laudau cu 3D in jocurile 1st party.

  2. #82 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    interesant ca nu doar move-ul si camera au avut vanzari spectaculoase, dar si jocurile pentru VR:

    Gran Turismo: Sport has been able to be pre-ordered for months now, and managed to keep a decent sales rank. However since yesterday, pre-orders have exploded by 297% and is one of the biggest “movers and shakers” currently on Amazon UK with no other VR title on there currently.

  3. #83 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Eu unul vreau sa cumpar PSVR , si mai mult de atat as vrea sa il am si in ziua lansarii. Aveti cumva optiuni pentru a realiza acest lucru? Din cate am inteles pe Amazon in momentul de fata s-au vandut toate bucatile.

  4. #84 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    A aparut precomanda la Media Galaxy
    MEDIA GALAXY | PlayStation VR

  5. #85 SP
    Member Kratos666's Avatar

  6. #86 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cu banii astia cumpăr o bicicletă adevărată...
    https://www.amazon.com/Cokem-Interna...tag=10-5009-20
    uploadfromtaptalk1467443338390.jpg

  7. #87 SP
    Member marv's Avatar
    iata cum o sa arate cutiile jocurilor pentru PS VR: Here's what PlayStation VR game boxes look like | Polygon

  8. #88 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    acum 2 saptamani m-am jucat cu vr-ul celor de la ps in viena, aveau o "caravana" in magazinele saturn de promovare inainte de lansare
    aveau la demo un joc de fifa (nu l-am testat) si un simulator de tancuri. din pacate (Ca posesor de samsung s7 + gear vr) am ramas profund dezamagit. grafica simulatorului era mai slaba decat la s7 (gunjack) ..
    daca nu apar cu ceva interesant, o sa fie un mare fail. ce mi-a placut la ei a fost prinderea (fata de gear vr) e mult mai fixa, stabila...dar sa mertie 400 euro pentru o atmosfera mai slaba ca una gear vr...
    Ceva imi spune ca grafica se va imbunatati, insa au fost fail din partea lor sa se prezinte...sa le faca reclama..cu acel **** de simulator
    Partea buna..ca am participat automat dupa testing la o tombola ce imi ofera sansa sa castig un sistem complet wish me luck
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  9. #89 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Good luck!

    Cand spuneam ca o solutie de genul acesta pentru VR are sanse foarte mari sa piarda din cauza rezolutiei (chiar si in fata unui smartphone gen S7)... eram hater Sony... Acum nu stiu, o fi si Hyp? Mai adaugati si luminite (sa nu uitam si dezavantajele aferente pozitionarii pe baza de lumina, aka Fail Move) si bomba-i gata. Daca nu se intampla vreo minune, cred ca va deveni un fel de Kinect 3.

    P.S. Nu vreau sa fiu cel care se vaita de drobul de sare... mai ales ca inca n-am testat. Insa VR in 1080p e urat rau "di tat"...

  10. #90 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    cu o zi inainte mi-am cumparat gunjack-ul pentru samsung gear vr. ..dat 3 sau 4 euro
    am mai pierdut timpul prin saturn dupa tech stuffs ..si hop vad "caravana" ps vr...eram wow..stat la coada juma de ora..o ora aproape (aveam disponibili o singura pereche de ochelari si puteai sa alegi intre tanks si fifa ). ma bag la "butoane"si eram..wtf? really? that's all? grafica mai slaba decat gunjack pe telefon?
    dezamagit clar, si fail maxim daca pana la lansare nu imbunatatesc posibilitatile grafice

  11. #91 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Eram interesat sa cumpar din prima zi. Dupa asa experiente, suna dezamagitor. Si unele jocuri vor necesita si camera (eu nu am). Cred ca o sa aman mult.

  12. #92 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    La ce configuratie minima iti trebuie pentru o experienta vr fie de la oculus rift fie de la HTC VIVE este foarte clar ca PS4 nu va oferi aceeasi experienta cu hardware-ul de care dispune la momentul de fata avand probleme si in 1080P, nu stiu de ce tot incearca pt. ca nu vor reusi in veci, poate cu PS Neo sa ofere o experienta VR aproape de concurenta. Cat despre faptul ca te-ai bucurat de o experienta mai buna pe Gear VR nu ar trebui sa te surprinda pt. ca ecranul telefonului este QHD iar jocurile rulate cu VR banuiesc ca sunt macar scalate la rezolutie QHD care desi nu este 4K este peste 1080p. Asa cum spune si MonkY 1080p pt. VR e cam rubbish, si da e hater ca si mine si ca si orice alt om care uraste decizii din astea imbecile sa incerci sa scoti VR cu hardware care scartaie in 1080p.

  13. #93 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Cand ai un ecran la 10cm de ochi, e clar ca 1080 e o gluma proasta. Tare mi-e ca Neo se va tine de glume! Nu stiu ultimile 'barfe' despre VR-ul lui Sony. Va avea hardware dedicat?

  14. #94 SP
    Admin MonkY's Avatar
    S-ar putea ca babulu sa stie mai multe... dar eu din ce am vazut nu va avea acel "accelerator box" care aparuse initial. Probabil aici o sa intervina Neo, insa ma indoiesc ca Sony va ignora cei peste 40 de milioane de potentiali clienti.

    Eu cred ca hardware-ul lui PS4 ar fi fost decent pentru ceva jocuri simpatice, jocuri optimizate in draci (vezi Valkyrie)... problema e cu rezolutia VR-ului. Luati orice telefon care are rezolutie 1080p, cumparati niste ochelari VR de 5 dolari (sau un cardboard) si vizualizati o imagine in 1080p. Crappy, isn't it? Well, cam acelasi lucru ar trebui sa vedeti si pe Morpheus, pt. ca tehnologia este fix aceeasi (cu diferente gen 90 sau 120Hz la Morpheus). Initial imi puneam speranta in niste lentile mai bune, dar in afara de a micsora FOV-ul (pentru a scadea distanta intre pixeli si a mai diminua din screen-door effect) nu prea vad ce minuni sa faca.

    Pana si Carmack a spus ca e insuficienta rezolutia de 2160 x 1200 (pe cand Morpheus are 1920 x 1080), dar acesta este maximul tehnologiei actuale - cel putin de productie in masa si la preturi decente... Parca a si declarat la un moment dat ca el ar fi vrut sa mai amane lansarea lui Oculus (s-a si vazut dezavantajul de a avea un singur tracker fata de 2 la Vive), dar ca oamenii nu mai pot astepta (eu as spune ca Facebook-ul dorea un test drive masiv).

    Anyway, ramane de vazut... dar momentan eu unul nu-l voi lua la lansare... astept sa ma joc cu asa ceva "for real".

    P.S. Eu chiar nu inteleg... Sony este printre putinii care are ecrane 4K la telefoane mobile... Le era oare chiar asa greu sa scoata macar un 4K la jumatate pentru Morpheus? Sau... ah stati, ca acela va fi Morpheus Neo. Urmat de Morpheus Neo+...

  15. #95 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Si eu credeam ca PSVR o sa fie nesatisfacator, dar acum...



    Preordered.

  16. #96 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Eu sunt curios cum o sa se vada in Cinematic mode un joc care nu este facut pt VR

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  17. #97 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Attached Images Attached Images screenshot_2016-09-30-16-09-11.png

  18. #98 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce diferenta intre discul cu demo-uri din primul filmulet si al doilea

  19. #99 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Din cate stiu au anuntat ca vor fi mai putine jocuri pe versiunea de UK.

  20. #100 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Am vazut o gramada de unboxing ar fi interesant si un playstation vr teardown , se pare ca tin prea mult la el si nu s-au apucat sa-l demonteze inca .

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 21 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation VR2 By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 269 Last Post: 27-03-2024, 19:50
  2. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Replies: 0 Last Post: 14-04-2009, 09:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts