Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 23 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 ... LastLast
Results 321 to 340 of 446

Thread: Destiny Looking for Raid

  1. #321 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Quote Originally Posted by kingraa View Post
    Mersi mult nick. Mama ce mi-as fi luat helmetul ala de la Xur. Stiu, imi mai trebuie o moneda din aia, dar tot l-as fi luat . Astea au fost acum. Banuiesc ca saptamana asta la sfarsit o sa aiba altele. In dreapata la moneda ce apare cu +118 INT ? Sa nu ma trezesc ca am monede dar imi trebuie altceva.
    Un site bun pt Xur Where is Xur | Find Xur's Location and Inventory for the Week
    Ai grija ce cumperi de la Xur si mai ales cate cumperi.
    Nu poti folosi mai multe iteme exotice in acelasi timp. Adica, daca ai luat o casca exotica, nu il mai poti echipa si cu manusi sau cizme exotice.

  2. #322 SP
    Member kingraa's Avatar
    Mersi de informatie. Nu stiam. Se aplica la tot gearul sau merge o armura exotica si o arma exotica ?

  3. #323 SP
    Junior Member godlik30's Avatar
    Kingraa : Poti echipa o singura armura exotica si o singura arma exotica.

    All : Doritori Raid (Crota) - normal pentru Vineri sau Weekend? As propune pe seara de la 21:00 sau oricand mai tarziu? Adaugati-va mai jos.

    1. ColdFireD7 (your's truly )
    2. DangoFamily1 (un amic)
    3.
    4.
    5.
    6.

    Vreau level 32 pentru toate personajele si armele de Crota ... ca prea am lenevit.
    Pana atunci cine are nevoie de ajutor la nightfall, add/contact me.

  4. #324 SP
    Member kingraa's Avatar
    Exista si o alta modalitate de a face rost de ascendat shards si ascendat energy, inafara de public event ??

  5. #325 SP
    Member nickstr's Avatar
    Din Vault of Glass, Daily Story sau din dismantle la armuri si arme legendare care nu iti trebuiesc.

    Din Daily Story poti obtine 2x Ascendand Materials (Energy sau Shards).

    Daca ai marks de vanguard sau crucible in plus, echipamentul complet legendar si vrei sa-l upgradezi te duci la unul din vendori la care ai rank, cumperi manusi, ca sunt cele mai ieftine parca, si le dai dismantle.

    Daca ai ghinion la Nightfall iti pot pica 11x Ascendand Materials in loc de Exotica sau Strange Coins. Mi se pare ca si la Weekly Strike iti mai pica, dar nu sunt sigur, nu mai tin minte.

    Aa... si daca ai noroc ca mine, din chesturile de pe Marte folosind un traseu de a farma Relic Iron cum ar fi acesta


    daca te intereseaza si pentru celelalte materiale: Farming Locations - Destiny Wiki Guide - IGN

    Materialele le poti cumpara si cu vanguard/crucible marks daca nu le pastrezi pentru altceva

    sau

  6. #326 SP
    Member kingraa's Avatar
    M-ati ajutat mult, unii si in particular, fapt pentru care va multumesc. Vorba lui Moisescu, ma inclin.
    Poate sunt unii care nu stiu, nou veniti ca si mine, dar sunt aplicatii care ajuta la aflarea eventurilor. Astea sunt pentru Android, dar banuiesc ca sunt si pentru IOS.
    https://play.google.com/store/apps/d...nypublicevents
    https://play.google.com/store/apps/d...t.publicevents
    Se mai intampla sa mai si dea gres, dar in general functioneaza. Iti arata locul si momentul in care are loc urmatorul event.
    Apoi am mai gasit o aplicatie pentru Xur, unde apare in Turn si ce are in tolba.
    https://play.google.com/store/apps/d...mes.whereisxur

    De cand s-a facut ultimul update la consola, cica se poate pune si jocul in restmode. E valabil si la Destiny ? Ca mie nu vrea sa-mi intre in restmode. Mi-l inchide si apoi intra in restmode. Voi ati incercat ? Merge ?

  7. #327 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Salut,

    Mai am si eu o intrebare pentru cei care au luat DLC-ul.

    Am vazut ca Destiny Expansion Pass pe PSN Store RO este mai ieftin decat pe PSN Store UK.
    Intrebarea este, pot cumpara DLC-ul de pe Store RO, daca eu am jocul si contul pe care joc pe UK ?

  8. #328 SP
    Member nickstr's Avatar
    Da dar trebuie sa faci contul de RO primary. Plus instalarea și update-ul să-l faci pe contul de RO ca sa nu-ți dea erori. Dacă vreodată îți dă eroare pe contul de UK cum ca nu ai avea dlc-ul intri pe cel de ro un pic în joc, după care revii pe cel de UK.

  9. #329 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Quote Originally Posted by nickstr View Post
    Da dar trebuie sa faci contul de RO primary. Plus instalarea și update-ul să-l faci pe contul de RO ca sa nu-ți dea erori. Dacă vreodată îți dă eroare pe contul de UK cum ca nu ai avea dlc-ul intri pe cel de ro un pic în joc, după care revii pe cel de UK.

    Eu am jocul instalat pe contul de UK.
    Contul de RO l-am facut mai tarziu. Crezi ca vor apare probleme daca instalez DLC-ul pe contul de RO?

  10. #330 SP
    Member nickstr's Avatar
    E ok și aplicația aceasta dacă ai 3 caractere și vrei sa știi sigur ce ai făcut și ce nu, e ca un carnețel + alte chestii ajutătoare https://play.google.com/store/apps/d...=com.raidbuddy

    ---------- Post added 08-04-2015 at 18:20 ----------

    Quote Originally Posted by costy29lan View Post
    Eu am jocul instalat pe contul de UK.
    Contul de RO l-am facut mai tarziu. Crezi ca vor apare probleme daca instalez DLC-ul pe contul de RO?
    Cum ți-am mai zis, faci contul de RO primary pe PS, instalezi pe contul de RO, faci update dacă e nevoie, după care te muți pe cel de UK și te joci.
    Dacă vreodată îți zice ca nu ai dlc-ul cumpărat te loghezi iar pe cel de ro și intri un pic în joc.
    Dar mie mi s-a întâmplat asta o singura data în luni de joaca.

  11. #331 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Quote Originally Posted by nickstr View Post
    E ok și aplicația aceasta dacă ai 3 caractere și vrei sa știi sigur ce ai făcut și ce nu, e ca un carnețel + alte chestii ajutătoare https://play.google.com/store/apps/d...=com.raidbuddy

    ---------- Post added 08-04-2015 at 18:20 ----------


    Cum ți-am mai zis, faci contul de RO primary pe PS, instalezi pe contul de RO, faci update dacă e nevoie, după care te muți pe cel de UK și te joci.
    Dacă vreodată îți zice ca nu ai dlc-ul cumpărat te loghezi iar pe cel de ro și intri un pic în joc.
    Dar mie mi s-a întâmplat asta o singura data în luni de joaca.
    Am inteles acum. Credeam ca jocul trebuie sa-l am instalat pe cont RO.
    Multumesc frumos.

  12. #332 SP
    Member nickstr's Avatar
    Jocul dacă îl ai pe Blu-ray, e zona 2 și l-ai instalat pe un cont de zona 2 este disponibil pe toate conturile de pe zona 2 chiar și cele din America (zona 1). La ps4 numai dlc-urile sunt blocate pe zone. Adică dacă ai joc de zona 1 nu poți juca dlc cumpărat de pe zona 2. Dlc-ul trebuie sa fie din zona din care este și discul fizic sau digitalul downloadat. România și UK fac parte din zona 2, America din zona 1 sau ceva de genul asta. Anyway, jocurile sunt region free, dlc-urile sunt region locked. http://www.gamefaqs.com/boards/69108...ion-4/68653935

  13. #333 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Quote Originally Posted by nickstr View Post
    Jocul dacă îl ai pe Blu-ray, e zona 2 și l-ai instalat pe un cont de zona 2 este disponibil pe toate conturile de pe zona 2 chiar și cele din America (zona 1). La ps4 numai dlc-urile sunt blocate pe zone. Adică dacă ai joc de zona 1 nu poți juca dlc cumpărat de pe zona 2. Dlc-ul trebuie sa fie din zona din care este și discul fizic sau digitalul downloadat. România și UK fac parte din zona 2, America din zona 1 sau ceva de genul asta. Anyway, jocurile sunt region free, dlc-urile sunt region locked. Is PS4 region locked? - PlayStation 4 Message Board for PlayStation 4 - GameFAQs
    Luat, instalat si merge perfect.

    Multumesc!

  14. #334 SP
    Junior Member adi_botor's Avatar

    raid....

    Cine ma ajuta sa fac si eu un raid?... am Titan lvl 31 si cam orice tip de arma... dar inca nu am facut vreun raid... saptamana aceasta am timp nonstop(concediu)... iar de obicei am timp intre orele 5 si 8 dimineata si 13-19 dupamasa.... id AdiBotor

  15. #335 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Quote Originally Posted by adi_botor View Post
    Cine ma ajuta sa fac si eu un raid?... am Titan lvl 31 si cam orice tip de arma... dar inca nu am facut vreun raid... saptamana aceasta am timp nonstop(concediu)... iar de obicei am timp intre orele 5 si 8 dimineata si 13-19 dupamasa.... id AdiBotor
    Nici eu nu am o echipa cu care fac raid, dar iti spun cum am facut eu si am reusit sa fac de 2-3 ori intr-o saptamana Crota's end.
    Pe tower am facut o gramada de 'prieteni', care au acceptat friend request. Din cand in cand intru pe fiecare si urmaresc ce joaca si am nimerit de cateva ori sa intru pe raid cu ei, fara microfon si fara sa-i cunosc.
    E mai greu la inceput ca trebuie sa stai sa-i urmaresti cum joaca si mai ales ce trebuie facut.

    Daca gasesti o echipa si ai si microfon este mult mai simplu.

  16. #336 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Salutare,

    Am si eu o intrebare, fiind mai incepator pe raid-uri:
    In ultimele zile, am cam prins echipe de raid si am facut cateva misiuni de Crota, dar am observat ca nu mai primesc nimic, nici macar radiant shard.
    La raid este la fel ca la misiunile weekly sau nightfall? Adica daca le-ai facut o data saptamana aceasta nu iti mai da nimic indiferent de cate ori le mai faci?

  17. #337 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Exact. Saptamana in Destiny se reseteaza marti dimineata.

  18. #338 SP
    Member nickstr's Avatar
    Poți să faci raidurile odată pe săptămâna dacă faci direct varianta hard, dacă faci mai întâi VOG/Crota normal poți în aceeași săptămâna să faci și VOG/Crota hard. Numai ca chestul de pe vog cu exotice precum și cele 2 din Crota plus drop-ul de la Deathsinger îl poți lua o singura data.

  19. #339 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Quote Originally Posted by SeikQ View Post
    Exact. Saptamana in Destiny se reseteaza marti dimineata.
    Deci, marti la 12.00, o data cu celelalte misiuni. Multumesc.

    Quote Originally Posted by nickstr View Post
    Poți să faci raidurile odată pe săptămâna dacă faci direct varianta hard, dacă faci mai întâi VOG/Crota normal poți în aceeași săptămâna să faci și VOG/Crota hard. Numai ca chestul de pe vog cu exotice precum și cele 2 din Crota plus drop-ul de la Deathsinger îl poți lua o singura data.
    Multumesc.

  20. #340 SP
    Member kingraa's Avatar
    Baieti, am nevoie si eu de ajutor. Nu mai reusesc sa cresc de la 31 la 32 din cauza ca nu mai am radiant shards care-l iau doar in raiduri. Din pacate nu mai gasesc si eu un loc in echipe de raiduri.
    De asemenea as fi recunoscator cuiva dintr-un clan sa-mi dea si mie o invitatie (sau cum se procedeaza ca nu stiu) deoarece sunt cel putin 3 trofee de luat daca esti intr-un clan. Promit ca sunt baiat bun si ascultator
    Ajutati si un biet novice. Multumesc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 23 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. I'm looking for old console game :) By Kaloyanis in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 2 Last Post: 22-09-2013, 00:42
  2. Problema complicata cu Intel Raid 5 By MonkY in forum Hardware
    Replies: 6 Last Post: 08-12-2012, 13:44
  3. Primul SSD Raid PCIe sare bariera de 1GB/s By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 27-06-2009, 03:08
  4. Replies: 0 Last Post: 22-11-2008, 01:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts