Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 342 of 395 FirstFirst ... 242 292 332 340 341 342 343 344 352 392 ... LastLast
Results 6,821 to 6,840 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #6821 SP
    Member blondutzu's Avatar

    Clubul Xbox One

    mie îmi expira live-ul in octombrie 2016. Prin august am găsit Live la un preț bun așa ca l-am cumpărat, activat, și s-a cumulat cu perioada rămasă. Mereu am prelungit înainte sa expire, nu știu cum de nu va merge.

  2. #6822 SP
    Member flamer's Avatar
    Sunt unele coduri care nu pot fi cumulate

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  3. #6823 SP
    Senior Member nina's Avatar
    m-am uitat acum pe emailul outlook si am primit ieri un email de la [email protected] cu titlul microsoft suport verification si un cod
    nu tu vreo imagine sau altceva scris.intreb aici daca a mai primit cineva vreodata email de la aceasta adresa sau a incercat cineva sa imi ia contul?

  4. #6824 SP
    Member flamer's Avatar
    Probabil este un cod de security verification: http://blogs.microsoft.com/blog/2013...txbw1jjinxazzf

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

    ---------- Post added 30-10-2016 at 10:43 ----------

    https://twitter.com/dspad/status/526859479527456770

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  5. #6825 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Quote Originally Posted by flamer View Post
    Da, din Uk poti comanda si in Ro, dar o sa ai nevoie de o adresa de facturare din Uk. Plata se poate face si cu card de romania. Am comandat eu un Xbox Kinect bundle
    Am dat comanda de elite gears of war 4 controller. Vedem cand vine. Totusi nu inteleg de ce nu e si la noi. Sau a fost in cantitati mici?

  6. #6826 SP
    Junior Member bodada's Avatar
    Salut ma invatat si pe mine cum se face games share ( ce setari Trb facute si restul) ha rog frumos ma ajuta cineva

  7. #6827 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar
    Quote Originally Posted by bodada View Post
    Salut ma invatat si pe mine cum se face games share ( ce setari Trb facute si restul) ha rog frumos ma ajuta cineva


    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  8. #6828 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    Cum pot cumpara dead rising 3 pe cont de ro?Am atasat card dar nu vrea...In magazin pe pc nu apare.
    Last edit-a mers cu gift card.

  9. #6829 SP
    Junior Member bodada's Avatar
    Ám facut ecxact ca ala din video si nu mere ...celalalt cont este al unui prieten si intra si el pe el adica e al lui poate de asta nu merge

  10. #6830 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Nu are cum sa nu mearga man, pasii sunt simpli:
    contul tau = x
    contul lui = y

    Consola ta: sa fie ambele conturi logate (x si y), insa contul y il setezi ca home xbox.
    Consola lui: la fel, ambele conturi logate (x si y), insa contul x il seteaza ca home xbox.

    Cam asta-i tot, din momentul asta, daca faceti ce am scris mai sus, nu aveti nicio problema. Tot ce cumparati digital, atat tu, cat si el, o sa va apara la my games si le puteti instala fara nicio problema.
    ps: pe consola, dupa ce setati chestia cu home xbox, jucati DOAR DE pe conturile personale (nu tu pe al lui, sau invers).

  11. #6831 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Si eu multumesc de informatiile astea iry. De cate ori pot seta consola ca homexbox? De 3 ori pe an parca aveam de undeva o informatie? Cand nu mai vreau sa aiba el acces, schimb parola si pe consola mea setez din nou contul meu ca homexbox?

  12. #6832 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^ Exact, daca schimbi parola, cred ca-i de ajuns. Din cate stiu, parca de 3 ori pe an ai voie, insa nu sunt sigur. Iti setezi contul ca home xbox daca doresti, nu-i obligatoriu cred.
    Cel mai safe e sa dai contul cuiva de incredere, prieten apropiat, etc. Atunci stii ca totul este ok

  13. #6833 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Si inca o chestie. E vorba despre un prieten. Nu ma intereseaza contul lui cu AC Unity si cod de la mine de live si ea acces. Ma intereseaza sa aiba el acces la contul meu doar. Ii dau contul si parola, se logheaza pe el, seteaza ca asta este my home xbox, se logheaza pe al lui si se joaca. Am ratat ceva? Si asta inseamna ca primul home a plecat din 3. Daca el scoate ce jocuri ii trebuie, si eu schimb parola, clar ca nu le mai poate juca nici alea, nu?

  14. #6834 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Nu,nu ai ratat nimic, e ok ce ai zis in primele randuri.
    Daca el scoate jocuri, si tu schimbi parola, nu stiu ce se poate intampla, nu am testat pana acum

  15. #6835 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Lux. Mersi inca o data. Il si cadorisec curand cu o biblioteca digitala sa nu mai dea banii pe ele.

  16. #6836 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Foarte bine, ideal este sa cumparati amandoi. De exemplu la mine e mai greu: pretenu' cu care am account sharing, e fan digital, pe cand eu DELOC (jocul fizic e sfant ). Dar na, cumpar si eu cand este cazul, sa fie totul ok pentru amandoi

  17. #6837 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Pe One am doar Rise of The Tomb Raider disc. In rest digitale. Pe PS4 nu imi place deloc PSN ul si nici ideea de a lua digitale, nu stiu de ce, si am doar discuri.
    Daca ma duc la el acasa, si loghez contul fara sa ii dau parola, nu are cum sa vada care e, nu? Mi mai comod asa decat sa o schimb ca sa i-o pot da.

  18. #6838 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Salut, am gasit linkul asta pe net: https://www.g2a.com/xbox-live-12-mon..._Games_ROMANIA
    Pretul este bun dar scrie acolo ca nu poate fi activat din Romania.
    Merge?

    PS: EA Acces mai ieftin decat cel din xbox exista?
    Attached Images Attached Images capture.png

  19. #6839 SP
    Member chios's Avatar
    Merge.si eu tot dupa G2A.com am luat.acolo da lista tarilor in care nu se poate activa dar daca contul tau este pe UK sau US nu o sa ia probleme.

  20. #6840 SP
    Junior Member DarkSlumber's Avatar
    Va salut. Stiti cumva de ce cand vreau sa joc online divisions imi spune " your profile does not have permission to acces this feature" desi am live-ul activat. Sambata mi-a ajuns in card pe 3 luni. am dat redeem si mi-a dat si un weapon skin bonus. insa nu ma lasa sa ma joc. sa fie o problema de la ei? sau ce pot sa fac. Va rog un raspuns.
    Imgur: The most awesome images on the Internet

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 342 of 395 FirstFirst ... 242 292 332 340 341 342 343 344 352 392 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts