Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 60 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #281 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Ce, o să fie eveniment de lansare în București? 😮

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  2. #282 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Yup, organizat de Media Galaxy. Detalii aici.

  3. #283 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Ai de capul meu! La mine în Baia Mare abia acuma au adus două console Wii U (bundle Mario Kart 8 și Minecraft) și un New 3DS XL. Premieră absolută, de când mă știu nu am văzut pe rafturile lor produse Nintendo. Nu găseai numai Xbox și PlayStation. Zici că nu stau în România. Nu mi se pare foarte corect din partea lor dar în fine.
    Oricum, mi-ar plăcea enorm să particip...Sper să văd poze aici de la eveniment!

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  4. #284 SP
    Member VictusG's Avatar
    Nintendo Unboxing Switch

  5. #285 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Astia si-au platit angajatii sa le laude cutia pe propriul lor canal, miscare de copil de clasa a 8-a. Mai stie cineva cum a aratat unboxingul oficial de la PS4, de acum 4 ani? Si da, au trecut 4 ani, asa a progresat marketingul in gaming.

  6. #286 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai mai, nu fi rautacios. E un unboxing clasic si cel mai important in asa ceva e sa arate cat mai multe detalii, nu conteaza cat de mult le place lor. Iar eu unul sunt multumit de ce am vazut. Sincer, mi se pare mai mare consola in tablet mode, fata de cat ma asteptam... si ma tem ca nu va fi nici pe departe la fel de portabila precum 3DS XL. In rest design-ul mi se pare foarte OK si ma bucur enorm sa vad din ce in ce mai putine parti glossy pe o consola. La fel de mult cum ma bucur ca n-au venit iarasi doar cu varianta alba (ca-i dadeam skip din start).

    P.S. o chestie pe care personal o consider "design flaw": oare de ce nu au facut docking station-ul ca orice alt dock de smartphone/tableta... astfel incat sa nu acopere ecranul? Cine stie, poate in timp ar fi putut afisa dual screen... ca la Wii U. Adica sa ai harta pe tableta, si jocul pe TV. Well... who knows?

  7. #287 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie unul imi place, dar sunt multe lucruri pe care inca nu le stim. Ni s-a spus ca are memorie pe card SD, astfel ca in afara de jocuri, la ce mai putem folosi memoria? Avem un player video pe consola? Un player muzical? Avem ceva aplicatii gen Netflix, Youtube, Facebook, prostii de genul? PS Vita pe care il am intr-un sertar de vreo 3 ani avea Youtube, Facebook, Skype, E-mail inca din 2012 cand s-a lansat. Switch are chestiile astea? Poate inlocui o tableta care pe langa joculete, iti mai poate reda muzica/filme/social sh!t/email/web browser/etc?

    Adica eu l-as lua, chiar si full price daca ar putea inlocui partea de entartainment pe ca o ofera o tableta prin aplicatiile ei. Dar am impresia ca in afara de a citi jocuri, tableta nu face nimic, ca de anuntat nu au anuntat nimic de genul pana acum.

  8. #288 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu cred ca va fi vreodata un tablet replacement, chiar si doar pt. video, music, browsing... It's not in Nintendo's nature! Sorry!

  9. #289 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Sa fim serios, cumperi switch pt jocurile exclusive Nintendo, nu pentru altceva. Sper sa se trezească Nintendo si sa ne bombardeze cu exclusivități. Oricum știu ca nu o sa rezist si o sa cumpăr eventual consola. mai ales când o sa scoată jocul acela care mă ca face sa nu rezist.

  10. #290 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Switch game downloads can’t be shared across multiple systems
    We recently learned that the Nintendo Switch will finally link eShop purchases to a portable online account (unlike the Wii, Wii U, and 3DS, which locked purchases to a specific piece of hardware). But we're now discovering that this feature apparently does not extend to downloading games to multiple Switch systems at the same time.

    The news comes via a recent preview event for 1-2-Switch at the Nintendo World NYC store, which included a question-and-answer session captured by YouTuber CrazyDopetastic. A questioner talks about the potential for getting a second Switch for his children and asks, "if I want to take my system with me... if I were to buy a digital game, could I buy it once, or would I have to buy it multiple times so they can use those games?"

    The translated answer, from Nintendo Entertainment Planning & Development General Manager Shinya Takahashi: "Currently we don't have a system like that in place for Nintendo Switch, but we haven't made any final decisions about how we would approach that going forward in the future, so unfortunately I can't provide any concrete answer for you right now."

    In other words, for now, it sounds like a Nintendo account (and its linked eShop purchases) can only be linked to one Nintendo Switch system at a time (that's assuming nothing was lost in the translation, of course).

  11. #291 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nintendo Switch will support Bluetooth headsets - NintendoToday

    Asta e de bine, tot azi am vazut intr-un clip pe YT cu preferatii forumului ca poate fi incarcata tableta direct dintr-un powerbank, stiu ca au spus Nitnendo deja treaba asta, insa azi a fost si probat. Nu mai pun clipul ca li s-a facut destula reclama alora in ultimele luni, macar pe aria de Nintendo sa nu mai apara atat de des.

  12. #292 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Nope.

    Nintendo Switch : Les casques Bluetooth sont finalement incompatibles | melty

    il sera impossible de connecter les casques utilisant le Bluetooth…

  13. #293 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Astia nu sunt normali

  14. #294 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Cel mai funny unboxing pe care l-am văzut până acum. Lamarr Wilson e doctor în așa ceva.



    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

  15. #295 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Switch Unboxing - Easy Allies


    Switch Menu/OS Visual Tour - Easy Allies

  16. #296 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Avem asa 1400 de lei consola + 210 lei card de 128GB(Samsung) + 240 de lei Zelda deci 1850 pentru consola, memorie si un joc.
    De banii aia iti cumperi un Xbox One S de 1TB si 10 jocuri! Care nu se compara cu gluma asta de consola. Pentru jocuri "on the go" am telefonul si tableta daca chiar am chef sa me joc ceva. Iar acasa am PC + Xbox One S + PS4 Pro.

    Daca vor sa faca bani sa scoata jocurile pe alte platforme ca pe partea hardware sunt praf.

  17. #297 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E foarte prost gandit OS-u cu albu ala pe fundal. Te rupe la ochi...

  18. #298 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cred ca e gandit pentru outside use, unde mai bate soarele, etc.

  19. #299 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Pe situl japonez an numerat 19 jocuri de lansare, din care 5 NEO GEO. Vad ca si Snipperclips apare pe 3/3, sper ca la noi o sa fie la fel.

  20. #300 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Avem asa 1400 de lei consola + 210 lei card de 128GB(Samsung) + 240 de lei Zelda deci 1850 pentru consola, memorie si un joc.
    De banii aia iti cumperi un Xbox One S de 1TB si 10 jocuri! Care nu se compara cu gluma asta de consola. Pentru jocuri "on the go" am telefonul si tableta daca chiar am chef sa me joc ceva. Iar acasa am PC + Xbox One S + PS4 Pro.

    Daca vor sa faca bani sa scoata jocurile pe alte platforme ca pe partea hardware sunt praf.
    Nu te obliga nimeni man sa-ti cumperi Nintendo Switch. La fel cum nu te obliga nimeni sa-ti iei card de 210 lei. Iar 240 lei pt. un joc nou lansat, e "on-par" cu ceilalti. Ai PC acasa, plus Xbox One S, plus PS4 Pro, dar n-ai Switch! Ghinion!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 60 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts