Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 404 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 67 117 ... LastLast
Results 321 to 340 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #321 SP
    Junior Member robert98's Avatar
    Csf, marketingul Sony isi face treaba.
    Si eu sunt in asteptare pentru ceva ceva, sa speram ca sare iepurele din tufis

  2. #322 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    cat mi as fi dorit sa fi vazut asta la timp....daca mai are cineva o astfel de oferta il rog sa ma contacteze

  3. #323 SP
    Junior Member robert98's Avatar
    Btw, eu zic sa nu va bazati pe Flanco, ei inca vad ca promit precomenzi livrate pe 19.11 deci daca zilele astea nu fac nicio miscare nu cred ca se va intampla ceva...
    Poate sa faca precomenzi cu livrare in decembrie, ianuarie, altfel nu cred

  4. #324 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    eu am intrebat cam pe la toata lumea,doar gamers au zis ca anul asta nu mai aduc,e posibil pe 19 sa fie un stoc oarecare dar sa fie nevoie sa fii super rapid

  5. #325 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    100% va fi un stoc mic la magazinele mari, care aveau pregatite stoc pentu day 1 fizic si nu mai au voie sa le vanda decat online.

  6. #326 SP
    Junior Member robert98's Avatar
    Vor fi stocuri cu livrari in decembrie , ianuarie, nu noiembrie

  7. #327 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg ce rost are postarea ta
    Daca am spus ce am spus, inseamna ca am anumite informatii si ca acele console vor fi pe stoc si se vor livra imediat.
    Altfel m-as fi exprimat altfel, gen "e posibil sa", sau "eu cred ca vor"...

    Dar va fi un stoc foarte limitat, strict bucatile care erau alocate pentru lansarea din magazine/showrooms.

  8. #328 SP
    Junior Member petru12's Avatar
    ma totusi am o intrebare ....dupa voi credeti ca se vor tine de ce aspus sony in legatura cu comenzile doar online deci ce vreau eu sa intreb este daca vor fi unitati fzizce in magzine?

  9. #329 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, vor fi doar online. Nu au voie sa le trimita in magazine.

    Also, de ce ai vrea asta? Cel mai probabil angajatii le-ar lua pe toate cele 5 unitati dintr-un magazin si le-ar pune apoi pe olx

  10. #330 SP
    Junior Member petru12's Avatar
    ba nu stiu m am uitat poate si tu in america nu s a tinut cont de ce a zis sony si uni au campat afara si au luat console

  11. #331 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta este ceva ce poate ne poate confirma userul @ATX-MG

  12. #332 SP
    Junior Member robert98's Avatar
    Pai si alea online le pot lua pe sub mana si sa le vanda pe olx, nu e nicio diferenta.

    Btw, nu am comentat aiurea, iti zic sincer ca am vorbit cu cativa prieteni care sunt angajati de la mai multe magazine si ce-i drept mi-au spus ca pe 19 o sa fie ceva dar nu o sa fie cu livrare imediata. Din ce am inteles Sony pregatesc un nou val de precomenzi, nu comenzi, cu livrari in decembrie, ianuarie. Si dupa cate stim ce spune Sony cam aia se intampla, magazinele nu au voie sa incalce ce zic ei.

    Deci sa nu va faceti sperante ca comandati pe 19 si pe 20,21,22,etc va treziti cu consola ca sunt sanse mici sa se intample.
    Intelegeti ca traim o perioada foarte defavorabila atat pentru consumator cat si pentru producator, dar mai mult pentru consumator. Sony nu au nevoie sa livreze nimanui console pe 19,20,21 cand ei pot sa-ti ia foarte bine banii pe 19 sub pretextul de "precomanda" cu livrare mai tarziu. Daca nu ar fi existat precedent, precomenzile de prin septembrie, te-as fi crezut razvanrazy, dar in situatia actuala se poate intampla orice.

  13. #333 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ideea e ca ei din alocarea initiala de la Sony, aveau un anumit procent pentru precomenzi si alt procent strict pt day 1 in magazine. Deci alea sunt console deja alocate, nu vor disparea nicaieri.

    Si da, e posibil sa le ia tot angajatii, dar doar dupa ce ajung online si atunci fiecare are o sansa egala.

    Voi incerca, ca si pana acum, sa anunt aici cu cateva minute inainte sa fie online, desi again - vor fi ffff putine si doar cu disc.

  14. #334 SP
    Junior Member petru12's Avatar
    eu m am uitat pe yt cum au decurs comanzile la XSX in alte tari ....unii retaileri au avut bucati si in magazin si d aia zic

  15. #335 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu vorbesc strict de PS5 acum. Din cate stiu , Microsoft cu Xbox nu a impus aceleasi reguli.
    Doar ca acolo probabil au avut mult mai putine console produse decat se asteptau sa fie cerere, astfel incat au fost luati prin surprindere. Dar se vor stabiliza toate in 1-2 luni

  16. #336 SP
    Junior Member petru12's Avatar
    corect da

  17. #337 SP
    Junior Member robert98's Avatar
    Oricum ce au facut Sony cu precomenzi din septembrie mi se pare o miscare de toata jena pentru o companie care are suficienti bani si nu moare de foame.

    E putin offtopic dar pana si mar muscat pe care toti ii luau la ros cu iPhoanele lor, aia macar fac precomenzi pentru produse cu 1 maxim 2 saptamani inainte de lansarea efectiva a produsului. Mi se pare mai omeneste asa decat sa fortezi oamenii sa stea cu banii blocati 2 luni de zile.

    Cand o sa apara PS6 o sa ceara banii cu un an inainte de lansare ca sa nu fie bataie in prima zi

  18. #338 SP
    Member codpin's Avatar
    Da nu te obliga nimeni sa stai cu banii blocati. Daca vrei poti sa iei consola si la anul. Nu a obligat pe nimeni Sony sa le cumpere produsul.

    Iar faza cu platit in avans a fost strict pt a evita magarii de genul comanzi 5 din 5 magazine diferite cu plata ramburs si apoi refuzi 4. S-ar fi plimbat console prin toata tara dus intors timp in care multi care nu au fost pe faza in secunda 1 ar fi asteptat ca fraierii.

    Asa ca nu va mai victimizati atat.

  19. #339 SP
    Junior Member robert98's Avatar
    Nu trebuiau sa ceara 2500 de lei avans cat e consola, puteau sa ceara 500 de lei si stai linistit ca nu risca nimeni sa piarda 500 lei sa comande de pe mai multe siteuri, cine isi cumpara consola mai ales la lansare e clar ca si-o doreste.

  20. #340 SP
    Member codpin's Avatar
    Ok... Hai ca explic altfel: daca aveai de gand sa cumperi consola oricum dadeai aia 2500 de lei. Ca acum sau peste 2 luni e cam aceeasi chestie. Se stia ca se lanseaza consola de un an, aveai timp berechet sa strangi bani. Sau tu in astea 2 luni investeai astia 2500 de lei si faceai mai multi si de aia zici ca ii tii blocati?

    Zero logica serios...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 404 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 67 117 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts