Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 404 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 118 ... LastLast
Results 341 to 360 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #341 SP
    Junior Member robert98's Avatar
    Sa inteleg ca tu esti unul dintre cei cu precomenzi si vrei sa te aperi putin...
    Prietene, traim in Romania, multi au salariu pe luna sub 1000 de lei (nu ma numar printre ei stai linistit) si vin Sony mari smecheri naturali si iti impun ca daca vrei sa-ti cumperi PS5 in noiembrie scoate banu in septembrie daca nu pa pa. Sa ne trezim putin la realitate zic
    Puteau sa ceara nu stiu 500 lei si tot era ok dar na ei si-au luat banii cu 2 luni inainte si consumatorul sta si asteapta si a ajuns in Romania sa fie hype ca in America pentru ceva care nu e ok deloc. Noi nu ne raportam la America sau tarile mai bogate.

  2. #342 SP
    Junior Member petru12's Avatar
    aveti idee de ce digital edition nu prea s a vazut prin "salbaticie"?Adica eu spre aia as opta d aia intreb si apropo daca cineva vrea sa renunte la precomanda si a precomandat un digital edition sa imi dea mesaj in privat pentru ca fericit i as fura comanda

  3. #343 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by robert98 View Post
    Sa inteleg ca tu esti unul dintre cei cu precomenzi si vrei sa te aperi putin...
    Prietene, traim in Romania, multi au salariu pe luna sub 1000 de lei (nu ma numar printre ei stai linistit) si vin Sony mari smecheri naturali si iti impun ca daca vrei sa-ti cumperi PS5 in noiembrie scoate banu in septembrie daca nu pa pa. Sa ne trezim putin la realitate zic
    Puteau sa ceara nu stiu 500 lei si tot era ok dar na ei si-au luat banii cu 2 luni inainte si consumatorul sta si asteapta si a ajuns in Romania sa fie hype ca in America pentru ceva care nu e ok deloc. Noi nu ne raportam la America sau tarile mai bogate.
    Nimeni nu are salar sub 1000 lei in ziua de azi, poate cei care sclavesc la negru, nici macar cei ce lucra cu ziua nu iti mai vine nimeni sub 100 lei pe zi.Daca sunteti careva sub 1000 lei salar si sunteti din Tg Mures, scrieti pm si poate rezolv eu cu 2000 salar net in mana(Macar)
    Desi refuz sa cred ca poate exista LEGAL cineva cu salar sub 1000 lei

  4. #344 SP
    Junior Member madd0x2u's Avatar
    Consider ca deja faptul e consumat, cu precomanda sau fara, in momentul de fata intampinam dificultati in a achizitiona consola (cei care nu au dat precomanda). Intr-un fel ii inteleg avand in vedere contextul actual si impactul adus logisticii de catre pandemie. Referitor la raspunsul de mai sus, nu cred ca Sony este interesat daca ne raportam noi venitul la cel din SUA sau alta tari vestice. Problema si totodata curiozitatea mea este daca vor trimite suficiente console la noi pentru perioada sarbatorilor/ Craciun, acolo inregistrandu-se deobicei cele mai multe vanzari, atat de console cat si de jocuri si periferice sau daca vor satisface intr-o proportie mai mare cererea tarilor vestice.

  5. #345 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by robert98 View Post
    Sa inteleg ca tu esti unul dintre cei cu precomenzi si vrei sa te aperi putin...
    Prietene, traim in Romania, multi au salariu pe luna sub 1000 de lei (nu ma numar printre ei stai linistit) si vin Sony mari smecheri naturali si iti impun ca daca vrei sa-ti cumperi PS5 in noiembrie scoate banu in septembrie daca nu pa pa. Sa ne trezim putin la realitate zic
    Puteau sa ceara nu stiu 500 lei si tot era ok dar na ei si-au luat banii cu 2 luni inainte si consumatorul sta si asteapta si a ajuns in Romania sa fie hype ca in America pentru ceva care nu e ok deloc. Noi nu ne raportam la America sau tarile mai bogate.
    Repet, nu toti trebuie sa-si ia consola... Sau iphone sau masina...

    Daca te plangi ca ai salariu mic si totusi te arunci la consola de 2500 de lei, nu cred ca Sony e vinovat ca tu nu ai educatie financiara si nu ai economii din care sa iti iei ce iti doresti.

    Si da, eu am precomanda platita integral atunci cand a fost cazul. Aveam in contul de economii, am facut transfer instant si am achitat. Stiam din 2019 ca se lanseaza consola holiday 2020 si atunci am facut de asa natura sa am banii aia cu cel putin 2 luni inainte pentru ca anuntasera ca nu vor fi multe bucati la lansare si voiam sa ma asigur ca prind la precomanda.

    Ar fi fost mai ok sa nu fie platita integral precomanda? DA!

    Dar asta a fost situatia, nu ma plang. Sunt in cazul norocos in care nu stau in aia 2500 lei si daca m-ar fi interesat si Series X as fi platit-o si pe aia in avans daca aveam posibilitatea.

  6. #346 SP
    Member Ramon's Avatar
    Au aparut accesoriile pe stoc, dar nu si castile. Dubios...

  7. #347 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Au fost putine bucati, a avertizat si userul Altex-MG.

    Erata. Vor fi disponibile pe 19.

  8. #348 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Au aparut accesoriile pe stoc, dar nu si castile. Dubios...
    Thanks! Am luat telecomanda si un charging station. Pe astea le asteptam.

    Castile ma mai gandesc. Am Gold seria veche care inca se tin bine.

  9. #349 SP
    Member Ramon's Avatar
    Adica toate castile s-au dat pana m-am trezit eu? Aseara nu era pe stoc niciun accesoriu.

  10. #350 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by petru12 View Post
    aveti idee de ce digital edition nu prea s a vazut prin "salbaticie"?Adica eu spre aia as opta d aia intreb si apropo daca cineva vrea sa renunte la precomanda si a precomandat un digital edition sa imi dea mesaj in privat pentru ca fericit i as fura comanda
    Cel mai probabil Sony are profit foarte mic la editia asta si din acest motiv, produc foarte putine.
    As zice undeva la 7-10% din totalul consolelor PS5 produse, sunt digital edition. Ori din acest motiv, ori din altul stiut de ei.

    Sanse sa prinzi pe 19 un digital edition sunt fff mici, daca nu chiar 0.

  11. #351 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Oare la Flanco, s-au si facut precomenzile. Pe site apare doar sa te inscrii sa te notificice cand incep precomenzile? Are cineva idee, a facut precomanda cineva?

  12. #352 SP
    Junior Member petru12's Avatar
    ok...multumes tuturor care m au clarificat cu faptul ca in magzin nu vor fi console ci doar online acum vine intrebarea meae 19 la ce ora ar putea aparea consola la comanda ? Ma gandesc ca pe la 12 ora nosatra cum au fost si pentru preorder

  13. #353 SP
    Junior Member robert98's Avatar
    Repet, nu toti trebuie sa-si ia consola... Sau iphone sau masina...

    Daca te plangi ca ai salariu mic si totusi te arunci la consola de 2500 de lei, nu cred ca Sony e vinovat ca tu nu ai educatie financiara si nu ai economii din care sa iti iei ce iti doresti.

    Si da, eu am precomanda platita integral atunci cand a fost cazul. Aveam in contul de economii, am facut transfer instant si am achitat. Stiam din 2019 ca se lanseaza consola holiday 2020 si atunci am facut de asa natura sa am banii aia cu cel putin 2 luni inainte pentru ca anuntasera ca nu vor fi multe bucati la lansare si voiam sa ma asigur ca prind la precomanda.

    Ar fi fost mai ok sa nu fie platita integral precomanda? DA!

    Dar asta a fost situatia, nu ma plang. Sunt in cazul norocos in care nu stau in aia 2500 lei si daca m-ar fi interesat si Series X as fi platit-o si pe aia in avans daca aveam posibilitatea.

    Sa inteleg ca suferi de analfabetism functional sau doar analfabetism? Am scris mai sus ca nu ma numar printre cei cu salariu mic dar chiar si daca aveam salariu de sute de mii de euro, nu vreau sa ii sustin pe Sony in a face astfel de mizerii.
    Iti dai aere de om intelectual si calculat, la finalul zilei ne auzim pe 19, eu imi tin banii blocati 1 zi maxim 2 , tu ti i-ai tinut 60 de zile

  14. #354 SP
    Junior Member madd0x2u's Avatar
    Robert, hai sa renuntam la jigniri si atacuri la persoana, mai ales in speta expusa de tine si de codpin unde cred ca fiecare isi gospodareste veniturile cum doreste si nu trebuie sa dea explicatii. Sony si-a ales strategia de marketing si fiecare este liber sa isi cumpere consola cand vrea/poate (precomanda cu plata integrala sau cand o sa se refaca stocurile). Daca vrei sau nu vrei sa ii sustii pe cei de la Sony este alegerea ta, dar totusi ne aflam pe o pagina unde incercam fiecare sa obtinem mai multe informatii despre disponibilitatea consolei, nu sa analizam strategia de marketing sau venitul din Romania

  15. #355 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, relax. Aici discutam despre consola, nu despre alegerile fiecaruia. Fiecare e liber sa faca ce vrea cu banii pe care-i are.

  16. #356 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    ...cum si altii sunt liberi sa aplice ce strategii de marketing doresc, indiferent ca domnul de mai sus vrea sa “ii sustina”, sau nu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #357 SP
    Junior Member robert98's Avatar
    Quote Originally Posted by madd0x2u View Post
    Robert, hai sa renuntam la jigniri si atacuri la persoana, mai ales in speta expusa de tine si de codpin unde cred ca fiecare isi gospodareste veniturile cum doreste si nu trebuie sa dea explicatii. Sony si-a ales strategia de marketing si fiecare este liber sa isi cumpere consola cand vrea/poate (precomanda cu plata integrala sau cand o sa se refaca stocurile). Daca vrei sau nu vrei sa ii sustii pe cei de la Sony este alegerea ta, dar totusi ne aflam pe o pagina unde incercam fiecare sa obtinem mai multe informatii despre disponibilitatea consolei, nu sa analizam strategia de marketing sau venitul din Romania
    Sigur, eu nu sunt genul de om care jigneste alte persoane. Traim intr-o lume libera, facem ce vrem, total corect. Cu ocazia asta revin si eu la topic.

  18. #358 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    ...cum si altii sunt liberi sa aplice ce strategii de marketing doresc, indiferent ca domnul de mai sus vrea sa “ii sustina”, sau nu.
    Ce va mai place sa atacati gratuit, chiar si cand nu este cazul
    Problema e ca reclama mincinoasa este ilegala si poate fi atacata in instanta.

  19. #359 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    Sigur, pai hai sa-i dam in judecata pe toti din jurul nostru. Numai reclama mincinoasa sau marketing “mincinos”

    PS: ETA 7 days, tare sunt curios daca o sa am consola pe 19 desi, nu prea cred.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #360 SP
    Junior Member madd0x2u's Avatar
    Quote Originally Posted by DaLord View Post
    Oare la Flanco, s-au si facut precomenzile. Pe site apare doar sa te inscrii sa te notificice cand incep precomenzile? Are cineva idee, a facut precomanda cineva?
    Ca sa mut discutia catre subiectul care ne intereseaza cel mai mult, a facut cineva precomanda la Flanco ? M-am inregistrat si eu pentru notificari la cei de la Flanco, dar cum a spus si DaLord, notificarile respective fac referire la precomenzi si nu la stoc cu livrare in imediata perioada urmatoare. Pentru cei ca mine, care s-au trezit tarziu ca isi doresc un PS5, inafara de Altex/ Flanco/ Emag / Orange pe unde sa mai tragem cu ochiul in perioada urmatoare ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 404 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 118 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts