Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Votati masina campionatului

Voters
66. You may not vote on this poll
  • #62 Risi Competizione F430 GT

    8 12.12%
  • Ford GT

    12 18.18%
  • #126 Team Zakspeed Viper GTS-R

    2 3.03%
  • #45 Flying Lizard Porsche 911 GT3-RSR

    20 30.30%
  • #92 Rahal Letterman Racing M3 GT2

    24 36.36%
Page 2 of 36 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 707

Thread: ConsoleGames.ro - Forza Motorsport 3 Championship

  1. #21 SP
    Banned iLoo's Avatar
    Quote Originally Posted by Tom_Cat View Post
    Pe mine ma intereseaza, dar ma intreb daca toate traseele sunt disponibile fara DLC?
    Nurburgring GP Full acesta este singurul track la care iti trebuie DLC.

  2. #22 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    iLoo are dreptate, Nurburgring GP este DLC (400 de puncte). Momentan este singurul, daca vor aparea pana la momentul lansarii campionatului alte trasee, exista posibilitatea sa fie incluse.

  3. #23 SP
    Member Sacaluka's Avatar
    Ma bag si eu. Eu propun sa se scoata Nurburgring GP pentru ca multa lume nu o sa poata sa il cumpere incluziv eu sau altii o sa uite. Just my opinion.

  4. #24 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Sacaluka, imi pare rau, dar la campionatul trecut ai dat dovada de o foarte mare neseriozitate. Dorim ca la acest campionat sa participe doar oameni care se pot dedica si pot duce la bun sfarsit si ultima cursa. Daca tu ne promiti ca te implici pana la capat, esti considerat inscris.

  5. #25 SP
    Member Sacaluka's Avatar
    Promit

  6. #26 SP
    Banned England's Avatar
    Eu propun sa fie bagat si trase-ul New York...traseul care mi-a scos peri albi cat de infect este Acolo se vede adevarata indemanare.

    Ma bag si eu dar astept mai multe detalii ca sunt nou in ale console-i si nu prea stiu cum se procedeaza...

  7. #27 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Lol, daca e sa particip anunt de pe acum ca voi da forfeit la New York daca e sa fie bagat. Nu-mi mai trebuie asemenea nervi

    Ca sa stiu daca sa ma agit sau nu. Veti baga etape si in timpul saptamanii sau doar in weekend?

  8. #28 SP
    Member CrissX's Avatar
    Mofturi. ( Vreau aia.. nu-mi place aia, daca e asa atunci nu joc..etc)
    Participarea nu este obligatorie. Daca nici nu a inceput concursul si deja se emit pretentii, se va intampla ca la concursul Forza 2 unde in fiecare saptamana renunta cate un concurent.

  9. #29 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ca sa nu mai spunem de faptul ca se agita ca participa sau nu dar nici macar nu au citit primul post, unde sunt trecute clar traseele.

    Am mai spus-o si ma repet, dorim ca participantii sa se implice la acest campionat, sa participe pana la final. Nu sa se inscrie doar pentru ca asa e trendy, hip, la moda. Chiar dorim sa atragem oameni carora le place motorsportul si carora le place sa joace competitiv, la un alt nivel decat se joaca pe live, sau in gluma intre prieteni. Daca nu va simtiti in stare sau vi se pare ca acest campionat nu vi se adreseaza voua, inseamna ca lucrurile chiar asa stau.

    Va spun de pe acum, cei ce se vor inscrie si vor renunta la mijlocul, inceputul campionatului din motive derizorii si greu de inteles nu vor avea respectul meu si presupun ca nici al colegilor de concurs. Nu zice nimeni, Doamne fereste, se mai intampla si lucruri grave sau serioase si vor exista abandonuri. Dar motive de genul "m-am plictisit", "dureaza prea mult", "nu mai am chef", etc nu fac cinste nimanui.

    Era sa uit. Nu va mai grabiti sa postati ca va inscrieti. Aveti rabdare sa definitivam lucrurile si sa dam oficial drumul la inscrieri. Nici nu stiti cum se vor desfasura ostilitatile, cat va dura totul, daca va convine sau nu sa fiti alaturi de noi s.a.m.d.

  10. #30 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    I'm in no matter what.

  11. #31 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Eu am rugat in primul post sa voteze doar cei care sunt interesati sa participe, pentru ca lor li se adreseaza poll-ul. Insa, mai stii, poate vor sa-si ia 360 doar pentru Forza
    banuiesti tu ceva

  12. #32 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Aoleu,daca atunci cand am achizitionat FM3 si deabia luasem si eu Gold si faceam cateva curse cu voi,am primit ban,si muream de ciuda,acum,am nimerit la fix cu un jasper nou nout.In seara asta ma pun sa imi iau gold.

    Deci count me in,desi sunt un pic cam ruginit.

  13. #33 SP
    Member kane86's Avatar
    Cred ca cel mai corect era sa voteze cei inscrisi in concurs. Asa ca au intrat unii si s-au uitat la poze sau mai stiu eu ce dupa care au votat....

  14. #34 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Se vor elimina voturile celor care nu participa.

  15. #35 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    In curand poll-ul ce stabileste masina campionatului se va termina. Va punem la dispozitie regulamentul oficial al campionatului. Acesta este deschis dezbaterilor. Daca aveti intrebari, sugestii, experienta mai bogata in desfasurarea unei astfel de competitii, va rog sa postati fara nicio jena. Le discutam si ajungem la o decizie.

    Inca o data ii rog pe cei ce nu sunt interesati sa participe la acest campionat sa se abtina. Incercam sa facem un concurs cat se poate de corect fata de participanti, cu reguli clare si o atmosfera profesionista. Aceste lucruri vin din respectul reciproc. Va rog citit cu mare atentie, pentru a nu ajunge la situatii de genul "dar nu am stiut ca trebuia sa fac asa". Va prezentam regulamentul:

    I. Conduita in cursa:

    1. Regula de baza este bunul simt si respectul fata de ceilalti participanti. Nu faceti depasiri inutile si riscante, nu incercati sa blocati un concurent mai rapid decat voi, intrandu-i in fata sau jenandu-l cand va depaseste.

    2. In prima curba a cursei si in special in primul tur (cand pneurile sunt reci si emotiile mari), incercati sa mergeti calm, nu va ingramaditi in primul viraj. Nu conteaza daca ati pierdut o pozitie la start. Cursa este lunga, aveti destul timp pentru a va stabili strategiile, a recupera si a ajunge in frunte. Evitati pe cat posibil coliziunile si fiti foarte atenti la franare. Este neplacut sa fii in fruntea unei curse pentru 20 de tururi, pentru ca apoi sa fii lovit din spate de catre un intarziat care nu a fost atent si a ratat punctul de franare (coliziunile sunt on si damage-ul este pus pe simulation, deci atentie mare).

    3. Aveti mare grija cum reintrati pe traseu. Daca ati gresit un punct de franare, daca ati fost implicati intr-o coliziune, sau pur si simplu v-a aruncat vibratorul in decor, in momentul in care reintrati pe traseu, faceti manevra cat se poate de lin si paralel cu pista. Astfel, cei care vin imediat din spate sa va poata ocoli fara a fi incomodati. Concurentul iesit in decor trebuie sa acorde intotdeauna prioritate celor aflati pe circuit, pana cand este sigur sa reintre fara sa incomodeze. Cei ce produc accidente din aceasta cauza vor fi descalificati din etapa si, la recidiva, din campionat.

    4. Nu loviti intentionat un oponent. Daca exista asemenea incidente, care au produs neplaceri, acestea trebuie raportate organizatorilor. Se vor urmari reluarile si se va lua o decizie (aceastea variaza de la penalizari in puncte si pana la descalificarea vinovatului din etapa curenta sau chiar din campionat).

    5. Incercati sa nu abandonati cursa daca aveti probleme cu masina. Daca masina scoate fum, este obligatorie intrarea la pit-uri, cine stie poate aveti noroc si la finalul cursei urcati pe podium doar datorita faptului ca nu ati abandonat.

    6. Nu parasiti intentionat traseul, cu scopul de a obtine un avantaj necinstit. Sunt anumite trasee unde curbele se pot taia, rezultand un timp "necurat" si astfel un avantaj asupra celor ce merg cinstit. Daca o masina depaseste cu toate patru rotile linia alba de demarcare a circuitului in ideea de a taia o curba, aceasta poate fi descalificata. Exista si posibilitatea ca "scurtcircuitarea" acestor viraje sa se produca accidental (ratarea punctului de franare, evitarea unui accident, etc). In cazul acesta, daca se castiga o pozitie, aceasta trebuie cedata ocupantului de drept.


    II. Depasirea:

    1. Depasirea trebuie sa se faca in conditii de siguranta pentru ambii concurenti. Responsabilitatea manevrei de depasire este a celui care depaseste. Concurentul ce este depasit trebuie sa fie la randul sau atent pentru a nu impiedica depasirea. Cand doi sau mai multi participanti sunt apropiati ca distanta, acestia trebuie sa fie foarte atenti atat in jurul lor, in oglinzile retrovizoare cat si la indicatoarele de pe ecran ce arata distanta fata de participanti.

    2. O depasire este considerata ca fiind efectuata cu succes atunci cand, masina care depaseste, are cel putin jumatate de lungime de vehicul in fata celei pe care o depaseste. Daca imediat dupa depasire urmeaza un viraj, masina care a efectuat depasirea cu succes are prioritate in privinta trasei ideale. Daca se intampla ca doua masini sa intre intr-o curba in acelasi timp (depasirea nefiind efectuata cu succes in conditiile descrise), este indicat ca acestea sa-si pastreze partea de pista pe care s-au inscris, pentru a nu se incomoda reciproc. Nu doreste nimeni sa piarda o cursa pentru ca cineva este incapatanat.

    3. Pozitia poate fi aparata in timpul unei manevre de depasire, atata timp cat nu se considera blocaj. De asemenea, nu scoateti de pe traseu un oponent atunci cand acesta va depaseste, acordati-i spatiu de manevra.

    Blocajul este definit astfel:

    - Doua schimbari de trasa consecutive, in scopul de a proteja pozitia ocupata si a impiedica masina ce doreste sa depaseasca. Se considera impiedicare a depasirii si cazul in care masina din fata schimba trasa pentru a nu permite celei din spate sa stea la aspiratie.


    Actiunile pe care le luati pe trase se pot intoarce impotriva voastra. Daca semnalati nereguli pe durata unei curse, sunteti rugati sa semnalati acest lucru unuia dintre organizatori, sau direct pe forum. De asemenea, salvati toate reluarile curselor pentru a avea dovezi care sa va sustina eventualele acuze. Fiecare situatie adusa in fata va fi analizata de catre organizatori si se va lua o decizie ce va fi publica.


    Cu aceasta ocazie anuntam si deschiderea oficiala a inscrierilor. Perioada in care se pot face acestea este de doua saptamani (22 martie). Dupa terminarea acestor doua saptamani se va finaliza lista inscrisilor, vor fi eliminate voturile date masinilor de catre cei ce nu participa la campionat si va fi facut public calendarul concursului.

  16. #36 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    ce se intampla in cazul in care o saptamana un concurent nu poate participa? pe baza unui motiv serios bineinteles.

  17. #37 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai nu se aplica niciun fel de sanctiune, doar nu suntem absurzi. E foarte simplu cine nu poate participa nu castiga punctele respective, pe care le-ar fi putut castiga. Daca in schimb absentele se repeta, se poate ajunge la excluderea din campionat.

    Evident, nu dorim sa exista abandonuri sau sa se inscrie oameni care participa din an in pasti. Cei ce se inscriu trebuie sa duca acest campionat pana la capat, cu bune si cu rele.

    S-a dat oficial startul la inscrieri. Va rog sa postati in formatul urmator:

    Numarul de concurs - Gamertag.

    Voi incepe eu:

    Numarul 7 - Greyhound2k7

    Lista celor inscrisi este aici:
    http://www.consolegames.ro/forum/298806-post3.html

  18. #38 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Numarul 20 - Gamertag: I Dj Mo I.
    Attached Images Attached Images 20.jpg

  19. #39 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Numarul 69 - Gamertag: Alfamonk

  20. #40 SP
    Junior Member florynd's Avatar
    Numarul 96 - Gamertag: Florynd

    *PS (AntiAlfamonk)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 36 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 5 ConsoleGames.ro Championship By GreyhounD in forum Hot Story
    Replies: 579 Last Post: 29-08-2011, 14:23
  2. ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship By istrategie in forum Hot Story
    Replies: 797 Last Post: 22-07-2009, 09:15
  3. Replies: 436 Last Post: 02-04-2009, 16:17
  4. Replies: 535 Last Post: 12-12-2008, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts