Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 115

Thread: E3 2020

  1. #41 SP
    Member ymess's Avatar

  2. #42 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca tot suntem pe E3 2020, sa-mi expun si eu umila opinie: In primul rand, eu ma bucur ca se vor muta pe streaming. Tot trambitez de ani buni ca show-urile astea "live" ar putea fi de 10x mai bune daca ar fi "regizate". Mie nu-mi trebuie sa-i aud pe cei din sala ca aplauda, sau ca se impiedica tipa de la Ubisoft pe scena... prefer sa-mi dea 10 extra minute de gameplay. Nu vreau sa aflu ca a fost platit cu nu stiu cate milioane de parache nu stiu ce player din NBA, ca sa le prezinte noul joc. Prefer sa bage acele milioane in development. Also, costurile sunt INFIME pe online, poti sa te organizezi mult mai bine si mult mai eficient. La urma urmei, tot pe un stream ma uit si cand e E3-ul cu spectatori...

    Second, ca s-a tot vorbit de criza si coronavirus, uitati-va si la partea plina a paharului, nu faceti precum memwarrior, care prevesteste Apocalipsa. Mai exact, toata carantina actuala inseamna "stati in casa". Ce faci in casa, daca nu consumi mai multa media (tv, streaming, gaming)? Prin urmare, s-ar putea sa va socheze faptul ca in perioada asta se vor vinde mai multe jocuri decat atunci cand nu era criza. Pentru ca vorbim de niste milioane sau poate chiar zeci de milioane de oameni in carantina, nu de cateva sute. Da, retail-ul poate va avea de suferit, dar sa fim seriosi, e in suferinta de ani buni...

    Si third, un alt efect benefic (asa cum il vad eu) e ca din ce in ce mai multe corporatii, multinationale, inclusiv de development, au inceput sa se indrepte spre work@home. Reducere de costuri, reducere de riscuri de imbolnavire... si as zice ca in unele cazuri se va dovedi si mai productiv. Poate cine stie, asa vor incepe sa angajeze mai multi developeri care sa lucreze de acasa.

    Probabil ca un al patrulea punct ar fi cel legat de preturi. De obicei, in momente de criza economica, jocurile nu mai sunt chiar atat de importante. Si de obicei cand nu mai esti atat de important, dar totusi vrei sa rezisti, scazi preturile. Nu e doar in imaginatia mea, uitati-va spre tarile care trec prin astfel de probleme, ca sa vedeti ce preturi se practica pentru serviciile live (cred ca Brazilia e un exemplu bun, sau Argentina). Si sa nu-mi spuneti mie ca e cineva pe-aici care sa nu se bucure ca vor costa mai putin jocurile sau serviciile.

    So, yeah... exista si parti pozitive. Nu e nevoie sa va sinucideti, ca situatie asemanatoare a fost si cu SARS-ul, si probabil vor mai fi multe de-acum inainte. Trecem peste si mergem inainte.

    Stay safe!

  3. #43 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Fac un pariu cu tine MonkY, preturile jocurilor rămân neschimbate adică prea sus pentru România. Dar cred că o sa vedem reduceri mai des și mai rapid după ce se lansează.

  4. #44 SP
    Manager paul's Avatar
    Anuntul oficial:
    Quote Originally Posted by E3
    NEWS: E3 2020 CANCELLED DUE TO GROWING CONCERNS OVER COVID-19 VIRUS

    After careful consultation with our member companies regarding the health and safety of everyone in our industry – our fans, our employees, our exhibitors, and our longtime E3 partners – we have made the difficult decision to cancel E3 2020, scheduled for June 9-11 in Los Angeles.

    Following increased and overwhelming concerns about the COVID-19 virus, we felt this was the best way to proceed during such an unprecedented global situation. We are very disappointed that we are unable to hold this event for our fans and supporters. But we know it’s the right decision based on the information we have today.

    Our team will be reaching out directly to exhibitors and attendees with information about providing full refunds.

    We are also exploring options with our members to coordinate an online experience to showcase industry announcements and news in June 2020. Updates will be shared on E3Expo.com.

    We thank everyone who shared their views on reimagining E3 this year. We look forward to bringing you E3 2021 as a reimagined event that brings fans, media, and the industry together in a showcase that celebrates the global video game industry.
    E3 2020 - Everyone Plays
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    In primul rand, eu ma bucur ca se vor muta pe streaming.
    De-asta a plecat Geoff Keighley, dupa succesul The Game Awards pe streaming. Plus ca Nintendo au demonstrat primii ca se poate cu Direct. Milioane de vizualizari, intotdeauna in trending pe YouTube si Twitter, toata presa scrie despre fiecare anunt si un rezumat.

  5. #45 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Yay scapam de conferintele de rahat marca E3.Fara Sony si Nintendo nu mai inseamnau nimic.Uite ca a ajutat la ceva virusul asta (glumeam)

  6. #46 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Fac un pariu cu tine MonkY, preturile jocurilor rămân neschimbate adică prea sus pentru România. Dar cred că o sa vedem reduceri mai des și mai rapid după ce se lansează.
    Nu fac pariu, pentru ca e posibil sa ai dreptate. Dar la fel exista si posibilitatea sa vedem un shifting de preturi global, nu doar pentru Romania. Si nu doar datorita coronavirusului... e posibil ca si serviciile de streaming sa aiba un cuvant de spus. Deja vad din ce in ce mai des intrebarea: "De ce sa dau mii de euro pe o consola/pc + jocuri, cand pot plati un abonament de streaming?". Stiu, momentan nu e totul doar lapte si miere, dar sa nu uitam ca la fel se spunea initial si despre Netflix & Co.

  7. #47 SP
    Manager paul's Avatar
    Postez aici pentru ca era asociat cu E3. Legatura cu http://www.consolegames.ro/forum/f60...mer-game-fest/ nu e detaliata inca.

  8. #48 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Ubisoft announces "E3-style" digital showcase event Ubisoft Forward for July


    Ubisoft has unveiled Ubisoft Forward, a new "E3-style" digital showcase event that's schedule to take place via the magic of the internet on 12th July.

    The publisher previously revealed it would be hosting its own online E3 alternative following the industry event's cancellation earlier this year, and Ubisoft's brisk announcement tweet confirms Forward will feature "exclusive game news, reveals, and more".

    Although it hasn't yet offered specifics, Ubisoft will presumably take the opportunity to share a more in-depth look at Assassin's Creed: Valhalla, following the game's heavily criticised "gameplay" reveal during Microsoft's Xbox Series X livestream last week.

    Other games to keep an eye out for include Watch Dogs: Legion, Rainbow Six: Quarantine, and Gods & Monsters, all of which were delayed following the disappointing performance of Ghost Recon Breakpoint last year. And who knows, perhaps we'll learn the fate of Ubisoft's long missing-in-action pirate adventure Skull & Bones too.

    Those wanting to keep tabs on the publisher's incoming line-up will want to point their gaze in the direction of Ubisoft Forward at 8pm in the UK/12pm PDT on 12th July.

    https://www.eurogamer.net/articles/2...event-for-july

  9. #49 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, au sarit peste perioada E3-ului si intarzie prezentarea cu o luna.

    Eu sper sa avem detalii si despre celelalte jocuri (nu doar cele din articol), despre Beyond Good and Evil 2 si Skull and Bones, poate despre acel Splinter Cell despre care se zvonea ca va fi prezentat lunile trecute.

  10. #50 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Yeah, don't hold your breath

  11. #51 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda, in cazu asta e trist. Chiar astept noutati si data de lansare macar pentru Beyond Good and Evil 2, mai ales dupa cate au aratat constant in anii trecuti.

  12. #52 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cateva detalii despre ce ne asteapta in luna Iunie de la IGN


  13. #53 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Postez aici pentru ca era asociat cu E3. Legatura cu http://www.consolegames.ro/forum/f60...mer-game-fest/ nu e detaliata inca.
    A fost reprogramat ptr 18 Iunie 2020 4 pm PDT , 2am ora noastra

  14. #54 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar
    Am făcut un calendar cu principalele prezentări din vara asta, cu linkuri și ore românești de începere. Îl găsiți aici:



    https://candaparerevista.ro/posts/20...ara-jocurilor/


    Sper să vă ajute și să nu se considere spam. Pagina n-are nicio reclamă sau pop-upuri enervante cu like/subscribe sau alte abureli.

  15. #55 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Vulpine View Post
    Am făcut un calendar cu principalele prezentări din vara asta, cu linkuri și ore românești de începere. Îl găsiți aici:
    https://candaparerevista.ro/posts/20...ara-jocurilor/
    Nice, dar ar fi fost mult mai frumos sa fi pus in calendarul CG.
    Quote Originally Posted by Vulpine View Post
    Pagina n-are nicio reclamă sau pop-upuri enervante cu like/subscribe sau alte abureli.
    Nu, are doar link la forumul propriu, la pagina de facebook, etc...

    Il las, dar... nu e frumos. Sunt curios, daca eu vin acolo si pun linkuri catre articole de pe ConsoleGames.ro, cam in cat timp dispar?

  16. #56 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nice, dar ar fi fost mult mai frumos sa fi pus in calendarul CG.
    Le-am pus.

    Summer Game Fest au calendar caruia ii puteti da subscribe: http://cal.ae/eoeiomw. Isi face singur update cand sunt adaugate evenimente noi.

  17. #57 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks paul!

  18. #58 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    I feel weird. Pe vremea asta ar fi trebuit sa ne uitam cu totii la E3 la show-uri pana la 3-4 dimineata . I miss that.

  19. #59 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sunt curios, daca eu vin acolo si pun linkuri catre articole de pe ConsoleGames.ro, cam in cat timp dispar?

    Dacă linkurile-s de interes, nu văd de ce ar dispărea.


    Scuze, nu știam de calendarul CG. Intenția mea a fost doar să ofer o informație utilă - poți să ștergi postarea mea, dacă o consideri problematică.

  20. #60 SP
    Manager paul's Avatar
    Astazi e 10 year anniversary de la Konami press conference. Enjoy!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. eFootball Pro Evolution Soccer PES 2020 By Khufu in forum Console Club
    Replies: 150 Last Post: 09-04-2020, 22:50
  2. Borderlands 3 amanat pentru 2019-2020 By djleo666 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 28-06-2018, 15:10
  3. Vand Nintendo Switch +garantie 2020 By noss <3 ciorica in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 18-04-2018, 21:24
  4. PlayStation 5 & Xbox Two for 2020 By Alex Khan in forum Console Club
    Replies: 68 Last Post: 18-04-2018, 18:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts