Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 58 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 1159

Thread: Mafia II

  1. #1021 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Plictisitor rau, cel putin in primele 2 ore. Daca va continua asa, clar. La fel ca primul. Mai incerc sa joc, impotriva vointei mele, poate devine mai interesant.

  2. #1022 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Plictisitor rau, cel putin in primele 2 ore. Daca va continua asa, clar. La fel ca primul. Mai incerc sa joc, impotriva vointei mele, poate devine mai interesant.
    crede-ma continua sa-l joci, prima data cand l-am bagat in consola am stat in fata TV pana mi-au picat ochii de oboseala. e foarte captivant <3, pentru mine e GOTY, pana acum .

  3. #1023 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Continui, dar degeaba. Nu ofera mai nimic interesant, decat o plictiseala de nedescris. Nu este departe de Mafia 1. Pacat, se lauda ca au muncit atata la el. Or fi muncit, dar fara cap. Sper sa am rabdarea sa-l duc pana la capat. Poate apare ceva pe parcurs

  4. #1024 SP
    Member Lazarica's Avatar
    l-am terminat si eu...jocul e ok...dar nu stiu,poate am devenit noi mai pretentiosi si nu mai avem rabdare ca inainte. Acum orice joc se pare ca are nu stiu ce problema,ba e prea scurt,ba nu e actiune cum trebuie...etc. Eu cred ca sunt vremurile de asa natura incat nici un joc nu mai e ca atunci cand eram adolescenti...ne-am schimbat noi,cel putin asta cred...

  5. #1025 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  6. #1026 SP
    Member maravela's Avatar
    Eu sunt la capitolul 12 si m-am plictisit. M-am reintors la "The Saboteur" si "Just Cause 2" care sunt mult mai distractive.

  7. #1027 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Deci nu sunt singurul care s-a plictisit .

  8. #1028 SP
    Member amidacos's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Deci nu sunt singurul care s-a plictisit .
    E prea monoton. Vroiam sa mi-l iau si eu, dar dupa ce am incercat demo-ul, m-am amintit de premul Mafia, si mai bine tin banii pentru alte jocuri.O sa mai strang bani sa imi iau AC B collectors ed

  9. #1029 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Ce e plictisitor in jocul asta? Poate sunteti voi plictisiti in general, no offense.

  10. #1030 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Jocul are niste lipsuri, dar acum serios... nu-l comparati cu Just Cause, nici macar cu GTA. Asta e un joc mai "serios", nu un joc in care sa te arunci ca dementu' de pe bloc, sa distrugi tot etc. E un joc axat pe poveste si pe viata din perioada respectiva a unui mafiot.

  11. #1031 SP
    Member MSlv's Avatar
    lumea vede masini si open-world si urmeaza natural reflexul de a compara cu gta sau jocuri sandbox in general. mafia 2 nu isi propune sa fie asa. mai degraba se poate compara cu MGS, cutscene-urile sunt tot cam asa de lungi din cate am vazut la un prieten pe pc.

    eu am fost initial dezamagit dupa review-uri, apoi am pierdut ore in sir cu demo si mi-a revenit o parte din entuziasm, apoi mi-a confirmat prietenul pomenit ca este intradevar un joc special.

    astept sa il gasesc pe la 150-180 ca mai mult nu imi permit sa dau pt varianta fara iarba

  12. #1032 SP
    Junior Member laptarul's Avatar
    este plictisitor pentru ca din cele 9 ore cat a durat jocul, 5 le-am petrecut in masina ducandu-ma spre obiective + ca povestea si personajele mi s-au parut banale.

  13. #1033 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    lumea vede masini si open-world si urmeaza natural reflexul de a compara cu gta sau jocuri sandbox in general. mafia 2 nu isi propune sa fie asa. mai degraba se poate compara cu MGS, cutscene-urile sunt tot cam asa de lungi din cate am vazut la un prieten pe pc.

    eu am fost initial dezamagit dupa review-uri, apoi am pierdut ore in sir cu demo si mi-a revenit o parte din entuziasm, apoi mi-a confirmat prietenul pomenit ca este intradevar un joc special.

    astept sa il gasesc pe la 150-180 ca mai mult nu imi permit sa dau pt varianta fara iarba
    lol Nu cred ca il poti compara cu MGS, poate cu Uncharted, MGS face parte din alta categorie si cut-sceneurile ajung la aproape o ora + ca MGS4 are 9 ore de cut-scene in tot jocul, Mafia 2 are cam 9 ore de gameplay.

  14. #1034 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Ba il poti compara foarte bine si cu MGS, are destule cutscenes si urmareste mai mult povestea. Mafia II, MGS, Uncharted fac parte cam din acelasi gen, doar ca fiecare au povesti total diferite. Mafia este mai aproape de MGS din cauza faptului ca e usor mai serios decat Uncharted, unde apar si unele elemente SF si o poveste ceva mai linistita (desi foarte buna) in care are loc si umorul. In Mafia sau MGS acele momente nu prea exista, sau sunt foarte rare.

  15. #1035 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Mafia II are umor, la majoritatea misunilor. Daca esti atent la ce vorbesc cei de pe acolo / la ce glume fac.
    Si in legatura cu comparatia cu MGS, e ca si cum ar compara Forza Motorsport 3 / Gran Turismo cu FIFA, ca au aceiasi poveste.

  16. #1036 SP
    Member MSlv's Avatar
    si mafia are umor, si uncharted, si chiar si mgs are destul de mult umor, dar este mult mai subtil. iar legat de comparatie... poate ne oferi si o explicatie ca de ce e cum zici tu si nu cum zic eu.

  17. #1037 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Ba il poti compara foarte bine si cu MGS, are destule cutscenes si urmareste mai mult povestea. Mafia II, MGS, Uncharted fac parte cam din acelasi gen, doar ca fiecare au povesti total diferite. Mafia este mai aproape de MGS din cauza faptului ca e usor mai serios decat Uncharted, unde apar si unele elemente SF si o poveste ceva mai linistita (desi foarte buna) in care are loc si umorul. In Mafia sau MGS acele momente nu prea exista, sau sunt foarte rare.
    Si in MGS te pomenesti ca nu e deloc SF.

  18. #1038 SP
    Member MSlv's Avatar
    daca observi atent, exista o diferenta fina intre sf-ul din MGS si cel din uncharted...

  19. #1039 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Se pot compqra
    Mafia are cel mai prost final
    Mgs cel mai epic final

  20. #1040 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    daca observi atent, exista o diferenta fina intre sf-ul din MGS si cel din uncharted...
    Ai dreptate. In Uncharted sunt monstri cu puteri supra-naturale si in MGS sunt roboti din care iese sange alb si meseriasi cu puteri de-ti cade fata, mai ceva ca Super-Man. E fina diferenta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 58 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia 3 By flavi_us in forum Console Club
    Replies: 464 Last Post: 25-07-2021, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts